FRIDA a lá Katarína Ivanková

Pôvodný slovenský muzikál FRIDA je o strhujúcom životnom príbehu slávnej, extravagantnej maliarky Fridy Kahlo. Za jej obrazy dnes platí Madonna milióny dolárov, o jej živote natočili holywoodský trhák v hlavnej úlohe so Salmou Hayek (nominácia na Oscara). Búrliváčka a mexická legenda Frida Kahlo je 55 rokov po smrti maliarskou ikonou porovnateľnou s P. Picassom či A. Warholom. Farebné mexické ulice, vášnivá hudba, krásne ženy, charizmatickí muži a búrlivé udalosti prvej polovice 20. storočia tvoria neoddeliteľnú súčasť životného príbeh tejto pozoruhodnej ženy. V úlohe slovenskej Fridy sa predstavila Katarína Ivanková.

Čo Ťa v živote najviac napĺňa?

Láska . Prítomnosť. Keď žijem pre prítomný radostný okamih. Smiech. Radosť zo života ako takého . So všetkým pekným aj smutným. To je príbeh , ktorý žijem a prijímam všetky udalosti, situácie a filtrujem, triedim to, čo je nepodstatné. Vytváram si skutočné, pravé hodnoty založené na úprimnosti a pokore.

Muzikálový projekt Frida Kahlo bol Tvoj nápad. Kedy a kde sa zrodila myšlienka zrealizovať tento muzikál?

S Fridou som sa stretla trikrát. Prvýkrát to bolo na vysokej skole v Banskej Bystrici. Šla som do kina na film Frida so Salmou Hayek. Odchádzala som s tak silnými pocitmi a dojmami z filmu… pamätám si, že som si ešte v posteli premietala jednotlivé scény. Veľmi sugestívny film a už vtedy pred rokmi som si prestavovala, ako stvárňujem život Fridy Kahlo. K tejto téme som sa opäť vrátila na Janáčkovej akadémii múzických umení v Brne v absolventskom ročníku. A posledné opätovné stretnutie s Fridou prebieha v tomto období.

Premiéra bude začiatkom októbra, ako prebieha skúšobné obdobie? Kto sú Vaši divadelní partneri?

Už vyše mesiaca skúšam od rána do večera. Doobeda choreografie, poobede korepetície a herecké skúšky. Sme veľmi dobrá partia, mojimi kolegami sú Natálka Puklušová, Tomáš Palonder, Mirka Partlová a Marcel Ochránek. Pracujeme naplno, je to veľmi únavné, no zároveň obrovská výzva posunúť hranice svojich možností. Myslím, že všetci túžime byť v jednotlivý rolách čo najlepší. A určité predpoklady a predispozície má celý tvorivý tím tohto projektu.

Čím sa aktuálne okrem pripravovanej premiéry zaoberáš? Čomu sa ešte venuješ?

Momentálne pripravujem ďalší krásny projekt s Karolom Csinom, „Katie and Charlie“. Je to projekt zameraný na eventy, narodeninové párty, ale aj na slávnostnejšie udalosti. V projekte budú dominovať choreografie, kvalitné spevácke naštudovanie, skeče a samozrejme atraktívne kostýmy.

Čo potrebuješ k životu aby si bola spokojná?

Lásku, prírodu, istotu, že mám štíhlu postavu (smiech).

Máš nejaký špeciálny recept ako si udržiavať štíhlu líniu?

Láska, pozitívne myslenie, joga. Až potom to ostatné ako jesť v malých dávkach, neprejedať sa. Aby ste nemali taký ten pocit plného žalúdka. No a keď nechcem trápiť telíčko jedmi, vylúčim cukor. Ale takého dobrého mäkučkého čerstvého chlebíka z pece sa asi vzdať nedokážem :-D.

Čo by si na záver odkázala čitateľom?

Každý večer, keď si v posteli zrekapitulujte svoj deň, spýtajte sa, čo ste dnes urobili pre seba a pre svojho blízkeho… A ak každý deň rozosmejete čo i len jedného človeka, váš život má zmysel!

Jedinečný muzikál o svetoznámej mexickej maliarke Fride Kahlov uvádza bratislavské hudobné divadlo Teatro Wüstenrot v najbližších termínoch 28. a 29. apríl 2016.

TU nájdete program divadla.

Tvorivý realizačný team: scénar: Daniel Hevier réžia: Karol Vosátko, Hudba: Rudo Geri, Texty piesní Danie Hevier, choreografie : Magdaléna Čaprdová

(red)

Foto: LSZ PHOTOGRAPHY

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu