Stáli užívatelia, predovšetkým alergici, nedajú na Vincentku a produkty z nej dopustiť. Uvoľňuje im dýchanie. Často je jediným rýchlym prostriedkom, ktorý je po ruke. Alergici ho nosia stále pri sebe. Sprej z Vincentky je vhodné používať aj počas vykurovacej sezóny: zvlhčuje sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu. 

Vincentka celkovým zložením hypotonickej kyselky s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť v zmysle prevencie chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej nádchy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitidy. Obľúbená je najmä vo forme sprejov. ,,V posledných dvoch covidových rokoch zaznamenávame neustále rasty dopytu po našich výrobkoch a to naprieč celým výrobkovým spektrom. Reagujeme na to kontinuálnym zvyšovaním výroby. Úzkym miestom je neustále zvyšovanie cien vstupov, ktoré musíme premietať do cien. Najvýraznejší je rast energií, ale dramaticky rastú aj ceny materiálových vstupov – skla, hliníkových uzáverov, hliníkových plechoviek, papierových obalov, dopravy a nezaostáva ani rast nákladov na pracovné sily. Teší nás preto, že v neprebernej konkurencii sa naše výrobky na báze Vincentky presadzujú na českom i slovenskom trhu. Zákazníci nám ostávajú verní a pribúdajú aj noví. Popularitu im zaisťuje 100 % prírodný pôvod so základom v treťohornom mori pod Luhačovicami a stáročiami overená účinnosť,“ vyjadril sa Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka, na okraj nedávneho prechodného nedostatku sprejov do nosa z Vincentky na slovenskom trhu.

Načo slúži

Vincentka je prírodná, liečivá, veľmi silne mineralizovaná, jódová, uhličitá minerálna voda slúžiaca hlavne na prevenciu ochorení nosovej sliznice. Pomáha počas celého roka eliminovať nepríjemné sprievodné prejavy alergií a obnovovať prirodzené prostredie nosových slizníc. Zlepšuje dýchanie, pretože oxid uhličitý a soli obsiahnuté v tejto minerálke, majú schopnosť rozpúšťať hlieny. Pri peľových alergiách pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice, umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity.

Lekári ju odporúčajú na uvoľnenie dýchania pri všetkých druhoch nádchy. Pomáha aj pri závislosti od kvapiek do nosa. Najjednoduchšou formou jej použitia sú spreje do nosa, ale pomáha aj preplachovanie dutín Vincentkou, či inhalovanie. Pri zahlienení hrdla je to aj  kloktanie. 

,,Vincentka je nenávyková, nielenže neničí sliznicu, ale pomáha ju hojiť, pretože je pre organizmus fyziologicky prirodzená. Má osmocitu podobnú ako ľudský organizmus a práve na princípe osmózy pomáha Vincentka prirodzene uvoľniť opuch nosovej sliznice a obnoviť priechodnosť nosa. Alergici a ľudia s upchatými nosmi, vrátane tehotných a dojčiacich žien a malých detí ju môžu používať denne a to po celé roky bez akejkoľvek závislosti a negatívnych reakcií,“ vysvetľuje J.Šumšal.

Vyhľadávané spreje

Najobľúbenejšou formou používania Vincentky pre zvlhčovanie sliznice a uvoľnenie nosa pri nádche je pomocou nosového spreja. Sú dve rôzne balenia sprejov – VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ STANDARD HYPOTONICKÝ a VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR HYPOTONICKÝ. Aký je medzi rozdiel?

 ,,Z hľadiska obsahu nie je medzi týmito sprejmi rozdiel. Oba obsahujú minerálnu vodu z prírodného liečivého zdroja Vincentka v Luhačoviciach. Rozdiel je iba v prevedení sprejov. Oproti STANDARDU  má JUNIOR nižší tlak rozprašovača, užší koniec aplikátora a polovičnú dávku. Dávkovanie je podľa potreby, denná dávka nie je obmedzená. Po minutí obsahu sprejov je možné doliať Vincentku z fľaše a spreje opätovne použiť,“ vysvetľuje rozdiel medzi dvojakými sprejmi riaditeľ Vincentky. Oba pomáhajú udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice (funkciu riasinkového epitelu), umožňujú optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekciou. JUNIOR je určený pre novorodencov a malé deti do 3 rokov. 

Počas vykurovacieho obdobia sprej môžu používať aj inak zdravé detí a ľudia, ktorí pracujú s hlasom. Pretože účinne zvlhčuje sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. 

Škála výrobkov z Vincentky

Spoločnosť Vincentka okrem sprejov vyvinula celú škálu výrobkov na báze minerálky. Vincentka sa používa priamo aj pri výrobe sirupov, destiláciou sa vyrába koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást  a hydratačných krémov. Z koncentrátu sa ešte extrahuje soľ na výrobu pastiliek (pri ochoreniach hrdla, angínach, ale aj pri strate hlasu, oslabení hlasiviek). 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu