Stereotyp vo vzťahu? Tieto aktivity vás z neho vytrhnú!

0
425
stereotyp vo vzťahu

Každý vzťah je na začiatku plný vzrušenia a očakávaní. Postupne ako sa vzťah vyvíja zavíta do neho nuda a stereotyp. Sadnúť si večer pred televízor, alebo tráviť čas na sociálnych sieťach je však realitou väčšiny párov. Ako sa však dá vytrhnúť zo stereotypu, ktorý je v súčasnosti najväčším zabijakom vzťahov? Stavte na aktivity, vďaka ktorým budete spolu plnohodnotne tráviť čas, tešiť sa z pekných zážitkov a iste sa s partnerom ešte viac spoznáte.

Láska ide cez žalúdok

Aj keď je vo vzťahu akosi dané, že žena je tá, ktorá sa má zvŕtať v kuchyni a pripraviť tak niečo dobré pod zub, zmeňte to. Čo keby vám z času na čas robil pri varení spoločnosť aj partner? Každá žena ocení pomocnú ruku, či už pri varení, alebo umývaní riadov. Počas varenia sa môžete s partnerom porozprávať o tom, čo ste počas dňa prežili a zároveň tak spolu tráviť čas. Po varení si spolu sadnite k dobrej večeri, pokojne aj pri svetle sviečok a vychutnajte si prítomnosť toho druhého.

stereotyp vo vzťahu

Za kultúrou

Veľa párov trávi večer pred obrazovkou počítača, či televízie. Spoločné pozeranie filmu je síce dobrý nápad, ale skúste tento raz vymeniť pohodlný gauč za sedadlo v divadle, alebo sa vyberte na vernisáž. Určite sa vo vašom meste konajú kultúrne podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť. Môžete zvoliť vážnejšie žánre ako je napríklad opera, ale z víru každodenných povinností vás vytrhne aj divadelné predstavenie s komediálnou zápletkou.

Výlet vo dvojici

Chodíte na výlety len s deťmi a tak je vašou lokalitou prevažne zoologická záhrada, či detský kútik? Naplánujte si raz za čas výlet len s partnerom a na miesta, na ktoré by ste sa s deťmi nedostali. Môžete si vybrať náročnejšiu túru, prehliadku obľúbeného hradu, či príjemný relax vo wellness. Spravte si z výletov milý spoločný rituál, ktorý si doprajete aspoň raz za mesiac. Zaslúžite si to a navyše spoločne strávený čas na krásnom mieste určite utuží a osvieži váš vzťah.

stereotyp vo vzťahu

Adrenalín stúpa

Ste milovníkmi adrenalínových športov, ale doposiaľ ste si nenašli čas nejaký spolu vyskúšať? Vymyslite teda pre svoju polovičku nejakú zaujímavú a netradičnú aktivitu, na ktorú len tak ľahko nezabudne. Zvoliť môžete extrémne športy akým je bungee jumping, rogalo, či romantický let balónom, alebo aspoň výlet loďou.

stereotyp vo vzťahu

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu