Miestnosťou, v ktorej sa ocitneme hneď pri vstupe do bytu, či domu. Často sa však jej zariadenie podceňuje a skôr ako štýlovým priestorom sa stáva skladiskom rôznych predmetov. Stačí však pár doplnkov a aj vstupná hala môže byť funkčným a zároveň pekným miestom, ktoré víta domácich i hostí. 

Dostatok svetla

Ak nemáte v predsieni dostatok svetla, investujte do kvalitných svietidiel, ktoré priestor poriadne osvetlia. Rovnako sa v predsieni vyhnite tmavým stenám a doplnkom. Naopak sú vítané svetlé odtiene ako béžová, svetloružová, či piesková. Miestnosť rozžiari aj svetlý nábytok, skvelou voľbou je klasická biela farba. Priestor opticky zväčšia a zároveň pôsobia upokojujúco. 

Hra doplnkov

Doplnky zútulnia každý priestor a preto ich nevynechajte ani v predsieni. Kreslo v hale oživte trendovými vankúšmi, či dekou. Holé steny dostanú novú tvár vďaka obrazom, či rodinným fotografiám. Na stene nesmie chýbať ani veľké zrkadlo, v ktorom si pred odchodom viete skontrolovať účes, či make-up. Ak máte menšiu predsieň, no chcete si ju zútulniť nábytkom, zvoľte nízke nástenné police, či vešiaky s háčikmi. Na ne viete umiestniť všetko potrebné, čo si so sebou musíte vziať pred odchodom z domu. 

Dotyk prírody

Prírodné materiály sa momentálne tešia veľkej obľube. Nezabudnite ich využiť aj v predsieni. Koberec z jutoviny, či ratanové koše priestor oživia a dodajú mu nádych exotiky i domáckosti. Koše z prírodných materiálov sa dajú využiť ako trendy dekoráciu, ale poslúžia aj na odkladanie nákupných tašiek, šálov, kľúčov. Závan prírody dodajú predsieni aj živé kvetiny, ktoré môžete umiestniť do ratanových kvetináčov. 

Farebná smršť

Nechcete robiť v predsieni veľké zásahy, ale žiada sa vám zmena? Siahnite po výrazných farbách a nechajte ich v priestore vyniknúť. Prenikavá žltá, tmavozelená, či modrá dodajú šmrnc aj tomu najnudnejšiemu priestoru. Farby najlepšie vyniknú na malých kusoch nábytku, ale aj na doplnkoch. 

Pripravila: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu