V Mixite už na vás zase niečo pečú. A tentokrát si to vypijete!

0
678

Müsli s orechami v Mixite zvládajú na jednotku s tubusom. Všade prítomné chrumkanie Mixiťákom ale nestačilo, a tak sa rozhodli naučiť Slovensko ešte… usrkávať! Hrušku hodili do pece so zázvorom, do vedľajšej zavreli marhuľu s kardamómom, a nechali ich společne vypotiť. A výsledok? Čaje, ktoré sú ale poriadne (vy)pečené!

 V Mixite ich (asi samým mrazom) začali oziabať prsty, a tak sa rozhodli zase pre niečo nové. Prípravu na tohoročné sviatky preto zobrali do vlastných pecí, z ktorých sa ale tentokrát nevykotúľajú orechy ani nezachrumká müsli. Nová pečená závislosť je totiž tekutá! Mixitea pečené čaje sú najlepšie na zahriatie, keď vám mrzne všetko od nosa až po palce na nohách, ale rozhodne nie sú len sezónnym hitom. Túto dvojicu môžete totiž aj:

–        Zaliať minerálkou a v okamihu si pripraviť osviežujúcu limonádu,

–        primiešať do jogurtu alebo obľúbeného müsli 

–        namazať na pečivo ako džem.

(Nielen) zimomravcov a kýchalov zahreje a nakopne hruška so zázvorom. Stačia 3 lyžice a 200 ml vody a začnete sa zvnútra rozpúšťať na sladkej ovocnej vlne s príjemnou pikantnou korenistosťou. Jemnejším povahám odporúčame zriediť čaj trochu viac, kovaní Mixiťáci prepálení od Chilli orechov z pece znesú aj silnejšiu lyžičkovú nálož.

 Pečený čaj Mixitea – Hruška a zázvor, 195 g, 7,49 €, Zloženie: hruška, voda, cukor, 100 % citrónová šťava, zázvor. 

Nedočkavcom vyzerajúcim slnko, leto a oberačku v sadoch už tečie na pomoc marhuľa s kardamómom. A ako chutí? Ako keby ste pili svoj najobľúbenejší ovocný koláč s mrveničkou od babičky. Ovocná korenistá vôňa pomôže zabudnúť na nečas vonku a koncentrovaná chuť marhúľ vás zaručene postaví na nohy.

Pečený čaj Mixitea – Marhuľa a kardamóm, 200 g,  7,49 €, Zloženie: marhuľa, cukor, voda, 100 % citrónová šťava, kardamóm.

Na oboch pečených čajoch si najlepšie pochutíte, keď 7 lyžičiek (alebo 3 lyžice) čaju zalejete asi 200 ml horúcej vody a necháte pár minút luhovať. A keby snáď víriace kúsky ovocia v hrnčeku rozvírili diskusiu, či je to správne – tak áno. Väčšina kúskov sa rozpustí, ale tie, čo zostanú, skrátka prinesú o to viac (vy)pečenej chuti.

V Mixite upečú jednoducho všetko, čo im napadne. Ani čaje pred nimi nie sú v bezpečí! Pečené čaje poznali už naše babičky a Mixit sa drží osvedčených postupov – ovocie, trocha korenia, hromada starostlivosti a všetko bez konzervantov, umelých farbív a aróm. Čajovú Mixitea sezónu považujte za zahájenú!

foto: Mixit / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu