Nosíte na perách výrazné farby? Dokonalý a dlhotrvácny výsledok docielite len s precízne vykreslenými líniami, preto je dobré používať rúž v tandeme s kvalitnou kontúrovacou ceruzkou. Tento často podceňovaný pomocník je dôležitý najmä pri výrazných farbách, a to bez ohľadu na to, či používate matný alebo lesklý rúž. 

Ako správne používať kontúrku? 

Hlavnou úlohou kontúrovacích ceruziek je presne definovať líniu pier, čo oceníte najmä pokiaľ používate výrazné farby. Vizážistka značky Dermacol Silvie Siegr pridáva aj ďalšie benefity: „Kontúrovacie ceruzky dokážu udržať rúž na svojom mieste, zabraňujú jeho rozpíjaniu a predlžujú jeho výdrž. Okrem toho ceruzkami dokážete opticky modelovať pery, skorigovať prípadné asymetrie a dodať im objem“.

Ako na to?

Prvým krokom je správny výber odtieňa kontúrky, ten by mal jednoznačne ladiť s farbou rúžu. Ceruzka má mať ostrý hrot, aby dokázala vykresliť línie čo najpresnejšie. „Najprv vykreslite vonkajšiu líniu pier hornej pery, postupujte od stredu, srdiečka pier, ku kútikom. Následne vykreslite ceruzkou celú plochu pier. Vytvoríte tak podklad pod rúž, ktorý mu dodá nielen intenzitu, ale tiež predĺži jeho výdrž. Na záver môžete líniu „dočistiť“ korektorom,“ radí vizážistka.

Ombré pre viac objemu

Mnoho žien túži po optickom zväčšení pier. Možností, ako ho dosiahnuť je viacero,  tým najjednoduchším je však jednoznačne použitie tzv. ombré techniky líčenia pier.  „Často sa stretávam s tým, že klientky nie sú spokojné s tvarom alebo veľkosťou svojich pier. Práve v takýchto prípadoch siaham po kontúrovacích ceruzkách,“ prezrádza Silvie a pokračuje: „Najprv je potrebné pery zjednotiť s pleťou, preto ich pri nanášaní make-upu nevynechajte a jemne prejdite štetcom alebo hubkou aj po ich ploche. Ak chcete opticky zväčšiť pery, zvoľte ceruzku o odtieň tmavšiu ako je rúž. Líniu pier jemne nadkreslite tesne za ich okraj, aby výsledok pôsobil prirodzene. Ceruzkou vykreslite aj plochu pier, s výnimkou ich stredu. Následne použite rúž, ktorý aplikujte od stredu pier. Vytvoríte tak ombré efekt, ktorý pery opticky zväčší“. Na záver môžete do stredu pier aplikovať lesk, čím ešte opticky pridáte perám viac objemu.

Tip vizážistky

Hľadáte kvalitnú kontúrovaciu ceruzku? Vyskúšajte novinku od Dermacol. Kontúrovacie ceruzky New Generation sú vyrobené z cédrového dreva  a majú špeciálne skosený hrot ideálny na korekciu kontúr a tieňovanie pier. Ceruzky majú veľmi príjemnú textúru, ktorú vytvára  kombinácia voskov a rastlinných olejov, vďaka čomu je ich používanie jednoduché a príjemné. Štyri vysoko pigmentované odtiene  využijete  v kombinácii s červenými, ružovými aj nude rúžmi. Vizážistka Silvie na záver pridáva ešte jeden tip: „Ceruzky majú krémovú textúru, ktorá sa dobre rozpracováva a má vysokú výdrž. Použiť ju môžete aj na vytvorenie linky nad hornými riasami alebo do vodnej linky oka.“

Kontúrovacie ceruzky New generation, Dermacol – 3,99 eur/ 4 odtiene

Foto: Dermacol 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu