Vychovajte zo svojich detí pokojné a šťastné bytosti

0
935
vychovajte šťastné deti

Vďaka jej radám môžete postupne pretvárať svet svojich detí a potláčať ich výbušnosť, cholerickosť, viac ich upokojiť a urobiť z nich šťastnejšie bytosti. Kniha o pokojnej a láskavej výchove, ktorá má naozaj výsledky. Funguje – vďaka nej môžete deti naučiť upokojiť sa, dostať sa do pohody, viac spolupracovať a rešpektovať nielen vás, rodičov, ale aj okolie, či iné deti.

Čo nás teda môžu dávne kultúry naučiť o stratenom umení výchovy šťastných a vyrovnaných detí?
Aj o tom je kniha Lovci, zberači, rodičia.

Kým v západnej kultúre sa výchovné odporúčania menia s módnymi vlnami, najstaršie kultúry sveta sú už stáročia majstrami vo výchove šťastných a vyrovnaných detí. Čo sa od nich môžeme naučiť?

Keď sa Michaeleen Doucleff stane matkou dcéry s problematickým správaním a žiadne moderné výchovné metódy, ktoré vyskúša, neprinesú želateľný výsledok, rozhodne sa overiť si, aké výskumy stoja v pozadí súčasných prístupov k výchove detí. Nemilo ju prekvapí zistenie, že mnohé metódy nie sú ničím podložené, a často vychádzajú skôr z domnienok, ako z praxe.

Pri návšteve mayskej dediny náhodne spozná úplne iný spôsob výchovy, ktorého výsledkom sú mimoriadne láskavé a veľkorysé deti, ochotné pomáhať bez toho, aby na ne rodičia museli kričať, nútiť ich, dohovárať im, robiť rozvrhy domácich prác, či im platiť. A tak sa aj so svojou malou dcérou vydá spoznávať výchovné stratégie rodičov z troch tradičných svetových komunít – mexických Mayov, Inuitov spoza polárneho kruhu a tanzánskeho kmeňa Hadzov.

Kniha Lovci, zberači, rodičia prináša praktické rady na okamžité využitie a predstavuje univerzálne prístupy k rodičovstvu s ohľadom na život v našej západnej kultúre.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu