Výhody pre cestujúcich autobusmi ARRIVA v Trnavskom samosprávnom kraji počas Európskeho týždňa mobility

0
920

Cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou v Trnavskom samosprávnom kraji a mestskou hromadnou dopravou v mestách Trnava, Piešťany, Senica a Hlohovec čakajú počas Európskeho týždňa mobility súťaže a benefity. ARRIVA pripravila súťaž o kredity na čipovú kartu v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur. Stačí si dobiť čipovú kartu minimálne za 10 eur alebo kúpiť novú kartu s kreditom v tejto hodnote. Do súťaže sa môžu zapojiť aj žiaci základných škôl, vyhrať môžu výtvarné pomôcky pre svoju triedu. 

Témou 20. ročníka Európskeho týždňa mobility 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“.V súlade s tohtoročnou témou nadväzujúcou na celosvetovú situáciu zapríčinenú pandémiou reaguje na nevyhnutné opatrenia, ktoré prijali samosprávy aj dopravcovia s cieľom poskytovať bezpečnú a zdravú dopravu obyvateľom. Cieľom kampane je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy a motivovať jednotlivcov, aby si volili udržateľné spôsoby dopravy, ako sú verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, a tak prispeli k zlepšeniu kvality ovzdušia a vytvoreniu z mestských častí príjemnejších miest pre život a prácu.

ARRIVA podporuje Európsky týždeň mobility každý rok vo všetkých krajoch, v ktorých pôsobí a zabezpečuje služby verejnej dopravy. „Naša spoločnosť nielen počas Európskeho týždňa mobility vyzýva k cestovaniu verejnou dopravou, ktorá v kombinácii s jazdou na bicykli či chôdzou môže výrazne prispieť k čistejšiemu životnému prostrediu. Cieľom spoločnosti ARRIVA na Slovensku je poskytovať pre objednávateľov a cestujúcich bezpečnú, modernú a trvalo udržateľnú službu v požadovanej kvalite, ktorá pozitívne vplýva na naše ovzdušie, ale aj na naše zdravie,“ povedal László Ivan, generálny riaditeľ spoločností ARRIVA na Slovensku.

 „Cestujúci, ktorí si počas Európskeho týždňa mobility, od 16. do 22. septembra, dobijú na predajných miestach, v autobusoch ARRIVA či online cez e-shop čipovú kartu za minimálne 10 eur alebo si kúpia novú kartu s kreditom v tejto hodnote, budú automaticky zaradení do zlosovania o kredity v hodnote 30, 20, 10 a 5 eur. Kredity budú pripísané na čipové karty v celkovej hodnote viac ako 2 500 eur. Pre našich školopovinných cestujúcich je pripravená výtvarná súťaž o hodnotné výtvarné pomôcky v hodnote 1 250  eur,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku. 

Cestovanie s čipovou kartou je výhodnejšie, bezpečnejšie, šetrí čas bez nutnosti manipulácie s hotovosťou a prináša úsporu v desiatkach eur ročne. O vystavenie čipovej karty môžu cestujúci požiadať v zákazníckych centrách alebo online prostredníctvom e-shopu.

Vďaka podpore Trnavského samosprávneho kraja, objednávateľa prímestskej autobusovej dopravy, môžu cestujúci počas Dňa bez áut, 22. septembra, cestovať všetkými prímestskými linkami zadarmo. 

„Bezpečná, efektívna a ekologická doprava je pre nás prioritou a teda aj jedným z dôvodov, prečo sa do Európskeho týždňa mobility pravidelne zapájame. Želám si, aby si najmä vodiči počas Dňa bez áut vyskúšali vymeniť osobný automobil za autobus, bicykel, kolobežku či chôdzu, prípadne svoje jazdy autom zdieľali s viacerými cestujúcimi. Môže to slúžiť ako impulz na pokračovanie v ochrane životného prostredia a zvyšovanie kvality ovzdušia každý nasledujúci deň. Začnime od seba,“ vyzval trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že župné múzeá a galérie otvoria svoje brány až do konca októbra bezplatne pre všetkých, ktorí sa preukážu lístkom z obdobia ETM.

Podporiť verejnú autobusovú dopravu sa rozhodli jednotlivé mestá. Počas Dňa bez áut – teda 22. septembra – bude môcť zadarmo cestovať autobusmi mestskej dopravy ARRIVA každý cestujúci v Piešťanoch a Senici. V Hlohovci budú mať možnosť bezplatnej mestskej dopravy cestujúci nielen 22. septembra, ale počas celého Európskeho týždňa mobility.

Informácie o súťažiach, cestovných poriadkoch a službách spoločnosti ARRIVA Trnava získajú zákazníci na webovej stránke, prostredníctvom e-mailu informacie@arriva.sk alebo na linke Zákazníckej podpory +421 915 733 733 od pondelka do nedele, a to aj počas sviatkov či víkendov, v čase od 8:00 do 20:00. 

Cestujúci majú možnosť získať vždy aktuálne informácie aj online po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke NEWSLETTER – ARRIVA na Slovensku. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách i nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku získať okamžite po ich zverejnení.

V záujme bezpečnosti a ochrany zdravia cestujúcich i vodičov naďalej platia v autobusoch spoločnosti ARRIVA preventívne opatrenia. Autobusy aj zákaznícke centrá sú pravidelne dezinfikované prístrojmi používanými na sanitáciu a dezinfekciu v nemocniciach.  Cestujúci majú povinnosť mať v prostriedkoch verejnej dopravy prekryté ústa a nos rúškom, resp. inou ochranou tváre. Prispejú tak nielen k svojej ochrane, ale aj k ochrane svojho okolia a blízkych.

foto: ARRIVA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu