Keď sa robia obyčajné veci neobyčajnými

0
1835

V dnešnej dobe je sťahovanie už bežnou záležitosťou. No čo ak si objednáte sťahovaciu firmu a ona nepríde? Pre nespokojnosť v takejto práci sa mladý podnikateľ Tomáš Ondriska rozhodol založiť si vlastnú sťahovaciu firmu, kde ich heslo je ”ROBÍME OBYČAJNÉ VECI NEOBYČAJNE DOBRE”. Ako začala jeho cesta s takýmto druhom podnikania?

Prečo si vôbec začal sám podnikať?

Keď som bol zamestnaný ako fitness tréner a masér, mal som problém, keď mi odpadávali, odchádzali na nejaký čas ľudia, raz kvôli chorobe, inokedy pre dovolenky, cestovanie a iným činnostiam. Uvedomil som si, že s takou nepravidelnosťou zárobku nebudem môcť uživiť rodinu, platiť hypotéku a pod. 

Vtedy som hľadal popri robote niečo ako pasívny príjem, čo by mi vykrývalo chýbajúci príjem. Myslel som si, že popri tom si budem naďalej trénovať. Začal som preto robiť najprv len príležitostné sťahovanie.

Čo rozhodlo o tom, že budeš podnikať ako „sťahovák“?

Mal som s touto prácou istú skúsenosť zo študentských čias. Môj starší brat robil sťahovanie s kamarátmi a niekedy ma brával na brigádu. Tešil som sa na partiu sťahovákov, čo nové sa opäť dozviem, naučím a ešte si aj zarobím. V tom čase to bola veľmi žiadaná služba. Na strednej škole som mal viac peňazí ako všetci moji spolužiaci. Skúsil som v tom teda podnikať – a robím to už trinásť rokov. Stále rastieme.

Dnes už je v Bratislave veľa stahovacích firiem, prečo by si mal klient vybrať práve vás?

Robíme komplexnú službu, kde našou hlavnou prioritou je šetriť klientovi námahu a čas. Je to veľmi jednoduché, celú službu si vie u nás klient objenať aj zorganizovať pomocou jedného telefonátu alebo vypísania dotazníku, je to čisto na ňom a potom všetko ostatné urobíme zaňho. Robíme vnútroštátne aj medzinárodné sťahovanie, Skladovanie, Transport, Vypratávanie.

Sťahovanie ponúkaš už nielen v rámci Slovenska, ale i celej Európe.

Nechcel som byť len obyčajnou sťahovacou službou. Mám ambície ponúkať naozaj komplexnú službu so zabezpečením všetkého okolo sťahovania, teda medzinárodný profesionálny servis.

V čom spočíva a v čom je iné?
Klientom zabezpečujeme takú komplexnú službu, akú potrebujú. Všetko do najmenších detailov, čo súvisí so sťahovaním či presídľovaním. Teda nech sú najlenivejší na svete, len nech dvihnú telefón a povedia, čo potrebujú. Spolu s mojimi súčasnými medzinárodnými partnermi urobíme všetko, aby boli spokojní a mohli sa pokojne usmievať. 

Sme asi jediná sťahovacia firma na Slovensku, ktorá má pre svojich zamestnancov vlastné školiace stredisko, kde sa učia okrem samotnej roboty aj to, ako je potrebné komunikovať s klientom, ako sa správať a pod. 

V čom sa teda odlišujete od iných stahovacích firiem?

Nám ide hlavne o bezpečnosť vašich vecí. Aby ste si zaplatili za profesionálov, ktorí vám ušetria čas, mentalnú námahu. A jednoducho a rýchlo budete mať veci za sebou. Robíme obyčajné veci neobyčajne dobre.

Aká bola pre teba najväčšia výzva pri tomto podnikaní? Na čo si najviac hrdý?

Samotné sťahovanie pre človeka – klienta nepatrí k najobľúbenejším aktivitám. Je v strese, chaose lebo náhle sa mu mení život, musí začínať odznova, alebo sa napríklad rozviedol, odchádza do neznáma od rodičov… Tých príbehov súvisiacich so sťahovaním, ktoré potom klienti prenášajú na mojich chlapcov spolu s istou nervozitou je veľmi veľa. Pokladám za umenie vedieť pracovať s takým klientom a pritom na jednotku mu splniť predstavy o bezpečnom presťahovaní. Neraz ani nie som šéf, ale fungujem ako mentor alebo mediátor. 

Sťahovanie totiž nie je preprava. Pri sťahovaní máte dočinenia stále s novými ľuďmi, inými predmetmi, iným nábytkom, rôznymi požiadavkami klienta, limitujú vás i časové obmedzenia atď., atď.  

Najviac som určite hrdý na to, že toto všetko s mojimi chlapcami, mojim tímom dokážeme zvládať a stretávame sa napospol so spokojnými klientmi.  

Keby si sa mal dnes rozhodnúť, začal by si podnikať v tej istej oblasti? 

Dnes by som určite išiel do IT sektoru. Viac by som študoval tento segment. Myslím, že mojou najväčšou prednosť je rozprávanie, komunikácia a riadenie tímu. Úspech beriem tak trochu globálne. Iste by som sa dokázal so svojimi danosťami presadiť aj v inom sektore. Ktovie. Zatiaľ som o tom neuvažoval… 

Aké máš plány? Čo by si chcel dosiahnuť v najbližšom období?

Chcem vytvoriť vzdelávací projekt, v ktorom by sme sa viac venovali mladým, povzbudili ich, aby mali lepšie myšlienky a boli ochotní ich realizovať. Teda také, ktoré by pomohli nášmu životnému prostrediu, našej planéte, aby sa stavala ich pričinením lepším miestom pre život. Zatiaľ je to len v plienkach, ale pôjde o vzdelávanie a podporu, niečo ako inkubátor ekologickejšieho podnikania mladých začínajúcich podnikateľov.   

foto: archív T.O.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu