Zamilujte sa do oversized módy

Dajte červenú priliehavému oblečeniu a oblečte sa pohodlne a trendy vďaka trendu „oversized“. Renomovaní módny návrhári vsádzajú na veľké kabáty, svetre, saká, nohavice alebo šaty, ktoré sa na prvý pohľad javia ako keby boli minimálne o 2 čísla väčšie na modelke. Štýl väčšieho oblečenia môžete praktizovať aj v detailoch napríklad veľké goliere, vypchávky alebo široké a dlhé rukávy. Farba sa väčšinou používa v základných odtieňoch, keďže sa jedná o oblečenie, ktoré na oko „rozširuje“, neodporúčajú sa využívať výrazné farby alebo vzory, skôr neutrálne farby.

Módni znalci odporúčajú: „padnuté ramená, dlhé rukávy a voľné nohavice“.  Kto by nechcel predsa nosiť pohodlné oblečenie, ktoré pôsobí nie len šik, ale aj nadčasovo a ležérne žensky.  Kombinujte široké strihy s úzkymi detailmi – protiklady sa predsa priťahujú.

Možno to vyzerá na prvý pohľad ako oblečenie hodené na modelky, ale keď sa na to pozriete bližšie uvidíte, že nosenie oversized oblečenia nesie v sebe nesmiernu kreativitu a vyjadruje postoj života. Nemusíte bezpodmienečne nosiť ku každému kúsku opätky aj keď nedisponujete výškou modelky. Pri správnom spárovaní si môžete dovoliť obuť hoci aj tenisky.

Nebojte sa nosiť mikinu so sukňou alebo elegantnými nohavicami. Kombinácia týchto dvoch prvkov vyznie v konečnom dôsledku ako energetická bomba.

Zvyčajne sa objavujú nasledujúce obavy pri kúpe oversized kúskov: „nebudem v tom vyzerať ako dieťa, ktoré nosí oblečenie po súrodencoch“, „nevyzerám v tom ako úplný blázon“ ?

Ak prekonáte svoj strach a správne si zladíte jednotlivé kúsky oblečenia nie len, že vaše okolie vás zasype komplimetami, ale vy sa budete cítiť oveľa komfortnejšie a trendy bez akejkoľvek námahy.

Inšpirácie ako aj nádherné štýlové kúsky z novej kolekciie značky Marianna Herrhofer nájdete tu.

Autor: Klaudia Fiolová
Fotky @Marianna Herrhofer Šaľa

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu