V čase pandémie je oveľa ťažšie si naplánovať dovolenku. Koronavírus mnohým narušil plány a cestovanie, ktoré bolo len prednedávnom naozaj jednoduché a dostupné pre každého, sa skomplikovalo. Veľa ľudí si preto tento rok zvolilo dovolenku na Slovensku a v okolitých štátoch, namiesto exotiky. Aj naši susedia ukrývajú mnohé čarovné miesta a medzi nich nepochybne patrí aj hlavné mesto Maďarska.

V Budapešti sa nikdy nebudete nudiť

Veľkomesto ponúka mnoho aktivít aj počas horúcich letných dní. Aj my sme sa vybrali k našim susedom, aby sme si spríjemnili víkend na pobreží Dunaja. Do Budapešti sa dostanete z Bratislavy autom za pár hodín. Na predĺžený víkend s rodinou, s priateľmi alebo s partnerom je to ideálna voľba. Ubytovanie v centre mesta je veľmi rozmanité a cenovo tiež dostupné pre každého. Či si zvolíte hotel so všetkými dostupnými službami, alebo útulné apartmány, väčšina z nich už otvorilo svoje dvere po koronakríze. My sme našli v srdci Budapešti zlatú strednú cestu, medzi turistami obľúbený boutique hotel, ktorý z radu všednosti vyčnieva. Medzi tieto typy hotelov sa môžu zaradiť len štvorhviezdičkové, ktoré sú niečím výnimočné.

Monastery Boutique Hotel v Budapešti nájdete v historickej budove a jeho dizajn nás oslovil hneď na prvý pohľad. Tento hotel patrí pod vyhľadávanú sieť hotelov Accent Hotels. Komorná rodinná atmosféra, individuálny prístup a pôsobivý vzhľad bol len čerešničkou na torte. Všetky priestory v budove sú zariadené štýlovo a hotel vám ponúkne všetko, čo počas víkendu potrebujete. Od bohatých raňajok až po chutnú večeru na romantickej terase. Poloha ubytovanie je tiež vynikajúca a do historického centra to budete mať len kúsok, a večer sa môžete poprechádzať pri Dunaji a pokochať sa krásnym výhľadom na vysvietený maďarský parlament. Nehovoriac o tom, že ochotní personál vám poradí so všetkým.

Ak sa rozhodnete vyskúšať tento boutique hotel, ktorý má nezabudnuteľnú atmosféru, môžete uplatniť zľavu 10% na ubytovanie vďaka promo kódu womanman10.

Prechádzka cez Reťazový most je povinnou zastávkou pre každého, kto zavíta do Budapešti. Z mosta vidno na všetky dôležité budovy v centre mesta. Keď sme sa cez neho dostali malebných uličiek, nemohli sme vynechať návštevu najvyhľadávanejšieho sky baru. High Note Sky Bar na streche hotela Aria patrí medzi najlepšie situované a bol by hriech ho nevidieť na vlastné oči. Aby ste sa ale dostali na najvyššie poschodie a pochutnali si na skvelom snacku, alebo miešanom drinku, musíte si urobiť vopred rezerváciu. Bez neho nikoho hore nepustia. Už po príchode na terasu sa nám naskytol nádherný výhľad na Baziliku Svätého Štefana. Čašník nás usadil pri našom stole a nečakali sme dlho ani na jedlo, ani na osviežujúce kokteily. Je to nepochybne bar na vysokej úrovni s úchvatným panoramatickým výhľadom. Mali sme to šťastie, že sme zažili na terase aj západ slnka a musím uznať, že ten pohľad naozaj stál za to.

V Budapešti je všetko možné! Počas horúcich letných dní by sa väčšina ľudí premiestnila niekde na pláž. V maďarskej metropole si môžete užiť dovolenku ako pri mori. Predstavte si piesočnatú pláž, palmy a čistú vodu. Lupa Beach neďaleko od centra ponúka širokú škálu možností pre celú rodinu. Každý kto zavíta na toto miesto sa cíti ako v raji. Prímorská atmosféra je garantovaná a vzhľadom na veľkosť areálu si každý nájde svoje lehátko. Žiadne preplnené kúpalisko, kde sa musíte byť o vlastný flek. Pláže sú rozdelená na rôzne časti, kde nájdete štýlovo zariadené bufety a bary, ktoré sú tematicky rozmiestnené. My sme si vychutnali slnečné lúče v Coca Cola Beach Club-e, kde ponúkajú nie len skvelé kokteily, ale aj milovníci elektrickej hudby si prídu na svoje. Kto má rad vodné športy, môže si vyskúšať paddleboard, wakeboard alebo potápanie. Nehovoriac o tom, že pre odvážlivcov tento rok otvorili aj šmýkačku Slip&Fly, ktorá vás vyhodí až do výšky a 6 metrov. Najvychytenejšiu pláž Budapešti by preto nikto nemal vynechať pri najbližšej návšteve.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu