4 spôsoby, ako zastaviť tráviace ťažkosti

0
395
iberogast tráviace ťažkosti

Prílišné pôžitkárstvo máva negatívny dopad na trávenie. Prejedanie však nemusí byť úmyselné. Niekedy za to môže sviatočné jedlo, inokedy babka, ktorej jedlám sa nedá odolať. Možno za to môže príliš rýchle jedenie a neuvážené hltanie všetkého, čo pred vami neušlo. Pocit plnosti, nafúknutia môže byť nepríjemným dopadom na tráviaci systém. Zbavte sa bolesti brucha vďaka jednoduchým tipom.

Prejedanie sa a trávenie

Priemerný žalúdok zvyčajne pojme jednu či dve šálky jedla. Pri  prejedaní skonzumujete dvakrát toľko alebo dokonca viac. Aby ste uvoľnili miesto pre toto jedlo navyše, váš žalúdok sa nafúkne ako balón. Ak sa často prejedáte, žalúdok sa ľahko roztiahne, čo nepôsobí dobre na trávenie ani na vašu postavu. V tomto prípade väčšina ľudí pociťuje nepohodlie, pretože ich žalúdok je nafúknutý nad svoju normálnu kapacitu.

V závislosti od toho, čo ste jedli, môže tento pocit pretrvávať. Potraviny s vysokým obsahom tuku a vlákniny sa trávia dlhšie. Ak ste sa teda prejedli vyprážaným jedlom, počítajte s tým, že bolesti žalúdka budú pretrvávať dlhšie.

Keď jedlo zostáva dlho v bruchu, môže sa začať tlačiť na bránicu, čo spôsobí, že budete mať plytké dýchanie. Tráviace tekutiny sa môžu vkradnúť späť do pažeráka. Keď sa to stane, pociťujete pálenie záhy, alebo kyslú chuť v ústach. Tu sú štyri rady, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa opísaným problémom.

1. Spomaľte

Keď veľa jete a naťahuje sa vám žalúdok, hormóny signalizujú mozgu, že ste sýty. Ale ak jete príliš rýchlo, prejete sa skôr, než vaše telo dostane signál sýtosti. Preto spomaľte a snažte sa počúvať svoje telo, keď vám signalizuje, že ste plný.

2. Ako uviesť trávenie do chodu

 Ak ste sa prejedli, urobte si malú prechádzku, ktorá pomôže stimulovať proces trávenia. Ale nebehajte a nepreťažujte sa. Ak pracujete príliš tvrdo, krv vám bude prúdiť skôr do nôh ako do žalúdka a trávenie sa spomalí.

3. Žiadne zdriemnutie

Hoci rýchly spánok po veľkom jedle vyzerá ako dobrý nápad, nie je to tak. Ak si ľahnete s preplneným žalúdkom, jedlo sa môže ľahšie dostať hore tráviacim traktom a nie dole. Ležanie môže zhoršiť pálenie záhy spôsobené prejedaním.

4. Vyhnite sa bublinám

 Už vám niekedy ponúkli pohár sódy na upokojenie žalúdka? Ak áno, nepite ju! Nápoje sýtené oxidom uhličitým prispievajú k pocitu nafúknutia a pridávajú viac plynov, ktoré vaše telo potrebuje vypudiť.

Spoľahni sa na experta!

Čas od času človek potrebuje pomôcť pri tráviacich problémoch. Spoľahnite sa na prírodné zloženie a overenú nemeckú kvalitu. Iberogast je liek z prírodných zdrojov, ktorý obsahuje výťažky deviatich účinných bylín. Kvapalné extrakty rôznych častí účinných bylín blahodarne pôsobia a zmierňujú mnohé  tráviace problémy. Medzi najčastejšie patria bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Šesť problémov a jedno riešenie sa nachádza v bylinných kvapkách Iberogast. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Iberogast je liek na vnútorné použitie. Viac informácií na www.iberogast.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu