Iveta Vargová: Milujte to, čo robíte – úspech určite príde

0
2985

Hľadáte serióznu a overenú prácu na doma? Ste mamička na materskej dovolenke, nezamestnaná, zamestnaná, ktorá má aj vyššie ambície, alebo ste na dôchodku? Niečo podobné ste si už prečítali asi stokrát, rôznymi katalógovými firmami sa to u nás priam hemží. A isto si pomyslíte – to určite… Takých ponúk sú tisícky a napokon z toho nič nebude. Lenže príbeh IVETY VARGOVEJ z Poliakoviec, ktorej úspechy som objavila na Facebooku, hovorí o inom. Vypracovala sa z nuly tam, kde je dnes – spokojná, úspešná a šťastná.

Ivetka, žijete v obci pri Bardejove, v oblasti, v ktorej to zrovna nekypí pracovnými možnosťami. Aj vy ste dlhšie hľadali možnosti uplatnenia – a potom ste si povedali: postavím sa na vlastné nohy. Kedy to bolo a prečo?

Keď sa k nám do okresného mesta dostali veľké reťazce potravín, tak náš rodinný obchodík v dedine začal prinášať čoraz menšie zisky a tak ho odkúpiť od rodičov a pokračovať v ňom bolo pre nás po porade s manželom nereálne. Bolo by to len o prežívaní zo dňa na deň, nakoľko nájom bol veľmi vysoký, zisky čoraz menšie. Veľmi dlho som hľadala, kde sa uplatním, neťahala ma práca od do, mala som malé deti, ktorým sa bolo potrebné  venovať.  Na sociálnej sieti som hľadala niekoľko rokov niečo, čo by mi prinieslo krajšiu budúcnosť a mohla som deťom takto zabezpečiť  spokojný život a kúpiť im čo potrebovali. Rodičia nám veľmi pomáhali, ale  ja som takto ďalej nechcela žiť, chcela som byť sebestačná, finančne nezávislá a pracovať z domu, kedy by som mala čas.  

Ako ste vlastne našli cieľ svojho uplatnenia, kde ste našli kontakt na firmu, ktorú dnes zastupujete?

Moje očakávanie sa začalo napĺňať v roku 2014, keď som na sociálnej sieti narazila na podobný inzerát ako je spomínaný v úvode. Veľmi ma upútal aj grafický dizajn, obrázok bol veľmi lákavý. Napísala som autorke inzerátu a tu sa začala moja veľká budúcnosť. Asi týždeň som sa rozhodovala, či sa mám pridať, stále som o tom premýšľala. Najprv som si vytvorila skupinu a zisťovala u žien, či by bol o firmu-vtedy u nás neznámu záujem. Ženy boli nadšené, vtedy u nás  katalógových firiem nebolo veľa. Zaujal ich však aj široký rýchloobrátkový sortiment za  prijateľné ceny a možnosť vybudovať si kariéru z pohodlia domova.

Nemali ste obavy? Čo všetko ste na začiatok potrebovali?

Nie, obavy som nemala žiadne, začala som dá sa povedať od nuly,

stačil mi katalóg a internet. Registrácia bola bezplatná a nezáväzná.

Nemala som čo stratiť. 

Ide o renomovanú britskú spoločnosť, v ktorej pôsobíte už takmer 7 rokov. Aké boli vaše začiatky? Čo ste robili – v čom spočívala vaša práca, ako ste získavali klientov?

Začala som denne pracovať na počítači, inzerovať spoluprácu a tak sa mi tím žien postupne rozširoval. Išlo to na moje prekvapenie veľmi dobre a rýchlo.

Dnes sa táto činnosť stala vaším vlastným biznisom, postupovali ste po rebríčku pozícií stále vyššie, dostali ste od firmy vyšší komfort za vaše pracovné výsledky – napr. auto, a začali ste kvalifikáciu na generálnu riaditeľku. Vypracovali ste sa doslova z nuly veľmi vysoko. Aký je to pocit a čo všetko vidíte za sebou?

Vidím za sebou kus práce, ale všetko to stálo zato. Postupne si plním sny, som finančne a časovo nezávislá. Som sama sebe šéfkou, pracujem kedy chcem a koľko chcem. Ale samozrejme svoju prácu milujem, je to môj relax, koníček,

pri ktorom si viem aj oddýchnuť. Našla som tu veľa skvelých žien.

A veľká vďaka firme, ktorá takto spája ľudí, vznikajú tu priateľstvá verím, že na celý život.

Podarila sa vám veľká vec. Ide o firmu s katalógovým predajom, no je stabilná a vám otvorila doslova – ako sa vraví – v hladovej doline, v oblasti, kde je núdza o pracovné príležitosti – nové životné i profesionálne obzory.

Áno nájsť v tomto regióne prácu je skoro nemožné a  momentálna situácia to ešte zhoršila. Preto som rada, že som začala túto spoluprácu,

ktorá mi ani napriek pandémii a kríze neubrala z mojich snov. Práca online z pohodlia domova  má veľmi veľké výhody.

Ako zvládate túto prácu popri starostlivosti o rodinu? Máte manžela, dve deti…

Práca v medzinárodnej firme sa stala mojím hlavným zdrojom príjmu a spôsobom, ako rozbehnúť vlastný biznis, kedy nemusím ráno vstávať do práce, tráviť čas v zápchach a stresovať sa, či počas dňa stihnem načas dokončiť svoju robotu a vybaviť aj ďalšie povinnosti. Pracujem síce takmer denne, ale  neberiem to ako prácu, ale  ako som spomínala je to môj koníček a relax. A hoci sa produkty v tejto firme sa javia ako čisto ženské, zaujali aj mojich synov. Zatiaľ čo ich zaujíma moja práca, nové zážitky zo stretnutí či radosti a starosti dňa, mňa zaujíma ich názor a návrhy na riešenia. Nechám si od nich poradiť aj pri práci na počítači či v komunikácii na sociálnych sieťach a nepohrdnem ani novinkami v trendových aplikáciách či inšpiratívnych videách. Do môjho tímu sa však pridal aj môj manžel! Okrem toho, že mi už  veľmi dlho aktívne pomáha so všetkou prácou, buduje si aj svoj vlastný tím. A z aktuálnej pozície Senior manažéra sa veľmi teší a plánuje svoje pôsobenie do roka povýšiť na novú pozíciu. Spolupráca s úžasnou firmou sa tiež stala jeho hlavným príjmom, takže si už spokojne obaja sami šéfujeme. Táto práca je súčasťou môjho každého dňa. Vychutnávam si ju pri šálke voňavej kávy a teším sa na každú výzvu či nové stretnutie, ktoré mi prinesie. O to viac ma teší, že sa stala pomyselným piatym členom mojej rodiny. Vďaka tejto práci vidím v nej budúcnosť aj pre svojich synov.

Čo vám robí v živote i v práci najväčšiu radosť?
Veľmi sa teším z úspechu môjho tímu, z toho, že si navzájom pomáhame, radíme, podporujeme sa. Veľmi ma teší aj to, že sa tím neustále  rozširuje a pribúdajú nové kolegyne. Veľmi sa teším, keď aj ostatným ženám môžem pomôcť v plnení ich snov, vďaka finančnej nezávislosti, ktorú im táto spolupráca ponúka. 

A čo by ste poradili tým ženám, ktoré sedia doma a depresívne zúfajú, že nemôžu nájsť prácu a uplatnenie?

Odkázala by som im všetkým, aby sa nebáli začať niečo nové, nech sa nedajú odradiť okolím a ovplyvniť  názormi iných. Je to len ich život a jedno rozhodnutie im ho môže úplne zmeniť. Nech si vyberú firmu, ktorá bude blízka ich potrebám, ich srdcu, produktom, ktoré doma používajú, ktoré ich oslovia a vedia, že ich denne potrebujú. U firmy ako je tá moja majú možnosť zliav, získať darčeky, využívať akcie, získať rôzne ďalšie benefity od firmy a v prvom rade si vybudovať svoju budúcnosť, svoje podnikanie a to pohodlne  prácou z domu a zabezpečiť svoju rodinu a postupne aj svoje deti. Ďakujem a pozdravujem všetky čitateľky, ktoré vedia čo chcú a idú si za tým.

foto: archív I. V.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu