Bratislava Tourist Board mení turistickú tvár Bratislavy

0
1078

Koronakríza obmädzuje aj Bratislavčanom chuť, chodiť za kultúrou, cestovať po svete, relaxovať. Využívame aspoň možnosť chodiť do okolitej prírody. Našťastie, hlavné mesto má okolo seba veľa turisticky zaujímavých miest, na ktoré môžeme chodiť na rodinné výlety aj teraz počas pandémie. Bratislava Tourist Board (BTB) počas minulého roka obnovil viacero turisticky navštevovaných lokalít doplnením turistickej infraštruktúry  a plánuje v tejto aktivite pokračovať aj v roku 2021.

Ak ste v poslednom období boli na Devínskej Kobyle, v Rači, vo Vrakuni či na Železnej studničke, iste ste si všimli nové lavičky, informačné tabule i smart koše. Úpravy sú súčasťou väčšieho projektu Turistom vo vlastnom meste. Zámerom bola revitalizácia infraštruktúry obľúbených výletných miest a doplnenie informácií pre Bratislavčanov i návštevníkov mesta.

„Pre pandemickú situáciu i menší počet návštevníkov v meste sme v minulom roku zmenili časť aktivít BTB. Pred viacerými plánovanými marketingovými aktivitami sme uprednostnili investície do turistickej infraštruktúry. Benefit z projektu majú všetci návštevníci, ale v tomto období uzavretia hlavne obyvatelia Bratislavy. Rozvíjame víziu mesta v oblasti športu a verejných priestranstiev, čo v období obmedzení zlepšuje ponuku športovania a pohybu vonku. V spolupráci s mestskými organizáciami a mestskými časťami sme spoločne vytypovali lokality, ktoré boli doplnené o drobnú infraštruktúru. Bratislavčania tak môžu spoznávať a využívať ďalšie zaujímavé miesta, nášho mesta,“ uviedol V. Grežo, predseda predstavenstva BTB.

Rozhľadňa na Devínskej Kobyle bola otvorená už počas leta.  BTB v spolupráci s mestskou časťou Devínska Nová Ves v jej tesnej blízkosti nainštalovalo tvarovo podobné sedenie a stoly, informačné tabule a smart kôš, do ktorého sa zmestí až 5 násobok jeho objemu vďaka integrovanému lisu. Tabule informujú o veži i turistických zaujímavostiach okolia v slovenčine, angličtine a nemčine. Na bezpečnosť dohliada nový kamerový systém. V tomto roku ešte pribudne nový altánok, ďalšie sedenie pre návštevníkov, cyklostojan a naplánované je i vybudovanie bezpečných ohnísk či kamenných grilov.

V Rači vo vinohradníckom štýle. Silnou podporou témy vinohradníctva v meste je spolupráca BTB s mestskou časťou Rača a občianskym združením Račiansky spolok, ktorí v rámci špecifického projektu doplnili v okolí vinohradníckeho chodníka vybavenie do 10 altánkov. Návštevníci Rače majú tu možnosť oddýchnuť si i zabaviť sa pri degustácii vína aj počas rôznych podujatí pri dizajnovom drevenom vinohradníckom mobiliári. Nové sú aj informačné tabule, lavičky a stand-by stoly vyrobené zo sudových dielov.

Nové informačné tabule vo Vrakuni informujú všetkých cyklistov o faune a flóre v blízkosti toku Malého Dunaja. BTB a mestská časť Vrakuňa spoločne realizovali ich výrobu a osadenie v nadväznosti na medzinárodný projekt Bike and Boat popri Malodunajskej cyklotrase.

Ľadovne na Železnej studničke ozvláštnia obľúbené rekreačné miesto obyvateľov hlavného mesta. BTB v spolupráci s organizáciou Mestské lesy v Bratislave realizuje obnovu turistických máp na ich celom území. Nový formát prinesie nielen preklad do anglického jazyka pre lepšiu orientáciu zahraničných návštevníkov, ale poskytnú aj ďalšie užitočné informácie. Nejde o prvú spoluprácu týchto organizácií, v priebehu zimy spoločne otvorili zrekonštruované historické ľadovne na Železnej studničke z čias Ferdinandových kúpeľov. Tie budú slúžiť na akcie pre verejnosť akou bola napríklad edukačná výstava Noc netopierov. Priestory sú k dispozícii aj lokálnym vinárom na nekomerčnú prezentáciu ich vín.

Úspešný projekt obnovy pokračuje aj v roku 2021. Pripravených je niekoľko ďalších projektov. Ide napríklad o rozšírenie WiFi pokrytia s názvom „Visit Bratislava“ do ďalších častí centra a k turisticky navštevovaným miestam ako napríklad hrad Devín, podporu cykloprojektov, doplnenie navigačného systému, revitalizáciu turisticky exponovaných lokalít či osvetlenie vybraných pamiatok. Na niektorých frekventovaných miestach budú osadené nové Meeting pointy s viacjazyčnými uvítacími tabuľkami slúžiace na stretávanie väčších skupín s turistickými sprievodcami. Tieto projekty chce BTB realizovať v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta, mestskými organizáciami i samosprávami mestských častí.

www.visitbratislava.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu