Desiaty ročník projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY odštartoval 16. apríla 2020 vyhlásením súťažnej témy. Počas tlačovej konferencie, ktorá sa po prvýkrát uskutočnila online, riaditeľka Agentúry Promotion a organizátorka Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz Mária Reháková odprezentovala súťažnú tému na tento rok – LÁSKA. 

„Je to úžasná téma, ktorá ponúka množstvo možností. Keďže si tento rok pripomíname výročie narodenia Andreja Sládkoviča, ktorý posunul ľúbosť a lásku na najvyšší piedestál. Vo svojom diele Marína píše o láske. Nielen o partnerskej, ale o láske medzi ľuďmi. A práve tá nám chýbala aj pred vypuknutím pandémie a aktuálne je čas, aby sme sa všetci zamysleli nad tým. Verím, že sa s ňou vyhráte, že sa pozriete aj na históriu vzniku Maríny, tak ako sa to podarilo návrhárom vlani, keď bola súťažná téma venovaná Štefánikovi,“ povedala Mária Reháková. 

Špeciálnym hosťom tlačovej konferencie bola návrhárka Jana Jurčenko, ktorá sa pred niekoľkými rokmi zúčastnila projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY. „Určite by som sa nepustila do tejto témy prvoplánovo – cez červenú farbu alebo srdiečka, skôr by som sa zamerala na lásku v zmysle medziľudských vzťahov, či sebalásky, k prírode, zvieratám… Možností je naozaj veľmi veľa,“ prezradila Jana Jurčenko. Ako dodala, túto tému napríklad vystihujú aj svadobné šaty. 

Projekt NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY dáva mladým tvorcom priestor zviditeľniť sa a etablovať sa vo svete módy

Medzi víťazov uplynulých ročníkov patria napríklad Zlatica Hujbertová, Annamária Kiss Kósa, Sofia Tureková či Zarina Šimkovič. Vlani prvenstvo získala Kristína Bánovská. Prihlásiť sa do projektu NOVÉ TVÁRE MÓDNEJ SCÉNY sa dá do 16. júna 2020.

Stačí poslať životopis, portfólio a návrhy na súťažnú tému: 
e-mail: lubica.janegova@starproduction.sk 
web: www.bmd.sk/n-t-m-s/ 
pošta: Agentúra Promotion, Dr. Vladimíra Clementisa 10, 821 02 Bratislava 

O tom, kto postúpi do finále a stane sa víťazom projektu rozhodne odborná porota na čele s Ivetou Lederer a podpredsedníčkami Simonou Vachálkovou a Slávkou Kállayovou. Hlavná cena súťaže je študijný program na prestížnej škole Mod ́ Spe Paris Central Europe, víťaz okrem toho získa mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production /Slovenka, ŽenskýWeb.sk/ a módny fotoeditorial v magazíne Mercedes-Benz – Hviezdy ciest. 

Všetky informácie o projekte nájdete na stránkach ww.bmd.sk, www.ZenskyWeb.sk, Instagrame a Facebook-u BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu