Trilógia Drahokamy. Láska naprieč storočiami

0
1594
séria Drahokamy

Červená ako rubín. Modrá ako zafír. Zelená ako smaragd. Kerstin Gierová vo svojej trilógii Drahokamy oživila najkrajší cit na svete! Napätie, smiech i trápenie – to všetko nájdete v príbehu Gideona a Gwen, ktorí svojou láskou prekračujú hranice času. Dobrodružné príbehy pre mladých, tínedžerov, ale pokojne aj new adult.

1.diel Červená ako rubín. Mať rodinu s kopou tajomstiev nie je pre šestnásťročnú Gwendolyn vždy jednoduché. Jedného dňa sa z ničoho nič ocitne na dobre známej londýnskej ulici – lenže na prahu minulého storočia! Vtedy pochopí, že tým najväčším rodinným tajomstvom je práve ona sama. Zároveň si však musí uvedomiť, že pri skákaní v čase by bolo lepšie sa nezaľúbiť – lebo to veci ešte väčšmi skomplikuje…

2.diel Modrá ako zafír. Sľubuje novú lásku aj úsilie odhaliť najväčšie tajomstvo ľudstva.
Skákať so svojou novou láskou do minulosti nemusí byť vždy dobrý nápad – to si aspoň myslí šestnásťročná Gwendolyn, novopečená cestovateľka v čase. Ona a Gideon majú predsa úplne iné problémy. Napríklad to, ako zachrániť svet. Alebo ako sa naučiť menuet. (A ani jedno z toho nie je vôbec jednoduché!) A keď sa navyše Gideon začne správať akosi čudne, Gwen pochopí, že musí svoje hormóny dostať pod kontrolu – lebo inak nebude z lásky naprieč storočiami nič!

3.diel Zelená ako smaragd. Ako sa nakoniec dobrodružstvá naprieč storočiami vyvinú? Čo urobí dievča, keď mu niekto zlomí srdce? Zvyčajne zavolá najlepšej priateľke, dá si čokoládu a celé týždne sa utápa v sebaľútosti. Gwendolyn, nedobrovoľná cestovateľka v čase, však nanešťastie potrebuje energiu na iné veci: napríklad na prežitie. Lebo nitky, za ktoré ťahá zlovestný gróf Saint Germain v minulosti, vytvárajú aj v prítomnosti nebezpečnú sieť. Napriek nešťastnej láske musia spolu Gwendolyn a Gideon nielen tancovať menuet na pompéznom plese v osemnástom storočí, ale zároveň čeliť novým prekážkam – a to v každej dobe…

Séria Drahokamy je skvelým tipom na čítanie pre mladých. Príbehy, ktoré zaujmú. Postavy, ktoré si obľúbite. Romantika a dobrodružstvo. Autorka pekne opisuje prostredie, dobové oblečenie i účesy. Pútavé cestovanie v čase…výborne namiešaný kokteil, ktorý poteší.

Kerstin Gier začala s písaním románov pre ženy v čase, keď zostala ako diplomovaná pedagogička viac-menej bez práce. A mala úspech: hneď jej prvá kniha Männer und andere Katastrophen bola sfilmovaná a taktiež jej ďalšie romány sa tešia veľkej obľúbenosti a získali mnoho cien.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu