Čo potrebuje pleť v zime

Zima nás trápi a ešte chvíľu aj bude.Vedeli ste, že naša pleť v zime potrebuje inú starostlivosť? Zima ešte stále nepovedala svoje slovo. Meteorológovia strašia pred mrazmi, nás hreje predstava deky a čaju pri dobrom filme s ešte lepšou spoločnosťou, no medzí tým musíme občas vybehnúť do ulíc. V zime by sme nemali zabúdať na teplé oblečenie, no ani na našu pleť. Tá si vyžaduje úplne inú starostlivosť ako v lete a síce o tom všetci hovoria, často na to zabúdame.  Zima je pre našu pokošku náročná. Výkyvy teplôt, vietor to všetko narúča reguláciu, ktorá je jej prirodzenou. Keď klesajú teploty klesá tiež vlkosť vzduchu, ktorá chránila pleť. Tu teda vyvstáva otázka či hydratovať alebo nie. Ak patríte do skupiny žien, ktorá hydratuje v lete o sto šesť v zime treba ustriehnuť správnu mieru hydratcie.  Letné ľahké krémy, ktoré máte na poličke od júla v zime nechajte oddýchnuť a siahnite po výživnejších krémoch. Vaša pokožka v zime ocení dávku výťažkov zo zeleného čaja či aloe vera. Samozrejme aj v zime platí, že svoju pokožku poznáte najlepšie a viete jej dopriať, čo potrebuje aj vďka typu pleti.  Dámy s mastnou pokožkou zvládajú zimné obdobie ľahšie. Paradoxne je  vďaka mazu, ktorý chráni pokožku. Takže v zime je pre dámy  v tomto prípade v boji s pleťou mier.  Ak máte suchú pleť dbajte na zvýšenú starotlivosť. Taká pleť je v zime veľmi citlivá. netreba si však vyberať extrémne mastné krémy, ale hydratačné, rýchlo vstrebateľné  a výživné.  U zmiešanej plti platí pravidlo rovnováhy. Ak bojujete s T zónou nepreháňajste to s mastnými krémami. Vyberajte krémy s výživou a dostatočnou hydratáciou.  V zime treba dbať aj na to, že čistenie pleti má iné pravidlá. Nedávajte v kúpelni zabrať po mrazoch a vetre tvári aj vy drsnými kefkami. Využívajte skôr masky a emulzie a dbajte aj na teplotu vody, ktorá by mala byť letná.  A nakoniec pitný režim! Nie, nie je pravda, že v zime stačí piť menej. Dodržiavanie pitného režimu je alfou a omegou krásnej pleti. Preto šup zaliať si ďalší čaj si nabrať ďalší pohár vody a napiť sa do krásy.         

Zima ešte stále nepovedala svoje slovo. Meteorológovia strašia pred mrazmi, nás hreje predstava deky a čaju pri dobrom filme s ešte lepšou spoločnosťou, no medzí tým či chceme alebo nie musíme občas vybehnúť aj  do ulíc. V zime by sme nemali zabúdať na teplé oblečenie, no ani na našu pleť. Tá si vyžaduje úplne inú starostlivosť ako v lete a síce o tom všetci hovoria, často na to zabúdame. 

Zima je pre našu pokošku náročná. Výkyvy teplôt, vietor to všetko narúša jej reguláciu. Keď klesajú teploty, klesá tiež vlkosť vzduchu, ktorá inak chránila pleť. Tu teda vyvstáva otázka či hydratovať alebo nie. Ak patríte do skupiny žien, ktorá hydratuje v lete o sto šesť, v zime treba ustriehnuť tú správnu mieru. 

Letné ľahké krémy, ktoré máte na poličke od júla, v mrazivom nechajte oddýchnuť a siahnite po výživnejších krémoch. Vaša pokožka v chladných dňoch ocení dávku výťažkov zo zeleného čaja či aloe vera. Samozrejme aj v tomto období platí, že svoju pokožku poznáte najlepšie a viete jej dopriať, čo naozaj potrebuje aj vďka typu pleti. 

Dámy s mastnou pokožkou zvládajú zimné obdobie ľahšie. Paradoxne je to vďaka mazu, ktorý dokáže počas mrazov lepšie chrániť pokožku. V zime teda môžete na chvíľu prerušiť boj s leskúcou sa pleťou a so správnym krémom a jemným púdrom si užívať prirodzenú ochranu. 

Ak máte suchú pleť dbajte na zvýšenú starotlivosť. Taká pleť je v zime veľmi citlivá. Extrémne mastné krémy okamžite zavrhnite. Siahnite po hydratačných, rýchlo vstrebateľých a výživných. 

U zmiešanej pleti platí pravidlo rovnováhy. Ak bojujete s T zónou,nepreháňajste to s mastnými krémami. Vyberajte krémy s výživou a dostatočnou hydratáciou. 

V zime treba mysleiť aj na to, že čistenie pleti má iné pravidlá. Nedávajte v kúpelni zabrať pokožke po mrazoch a vetre aj vy drsnými kefkami či agresívnymi prípravkami.  Využívajte skôr masky a emulzie a dbajte na optimálnu teplotu vody, ktorá by mala byť letná. 

A nakoniec pitný režim! Nie, nie je pravda, že v zime nepotrebujeme až toľko vody a bez výčitiek svedomia môžeme piť menej. Dodržiavanie pitného režimu je alfou a omegou krásnej pleti. Preto šup zaliať si nejaký dobrý  čaj alebo nabrať ďalší pohár vody a napiť sa do krásy. Nazdravie!   

Redaktorka: Hlipi

Foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu