Deň narcisov OPÄŤ AJ V ULICIACH

0
987
Deň narcisov

K výnimočným jarným akciám na Slovensku patrí verejno-prospešná zbierka DEŇ NARCISOV na pomoc onkologickým pacientom a ich blízkych, ktorú 23 rokov v apríli organizoval Liga proti rakovine v uliciach miest. Kvôli pandémii sa toto podujatie dva roky v uliciach nekonalo. Tento rok sa Deň narcisov opäť uskutoční  v uliciach slovenských miest – 28. apríla 2022.    

Na Slovensku pribudne ročne okolo 40 000 onkologických pacientov. Počas dvoch pandemických rokov boli ľudia s rakovinou veľmi ohrozenou skupinou. Dnes je v oblasti onkológie na Slovensku veľa výziev a je potrebné riešiť mnohé problémy. Liga proti rakovine, tiež poznačená pandémiou, denne vníma túto potrebu a aktívne sa venuje každej oblasti, kde môže byť nápomocná – či už v riešení problémov jednotlivcov-pacientov, či pri riešení celospoločenských problémov v zdravotníctve. I preto organizuje dňa 28. apríla 2022 po pauze už 26. krát verejno-prospešnú zbierku DEŇ NARCISOV opäť aj v uliciach za pomoci dobrovoľníkov. Na svete prebieha veľa dôležitých zbierok, pre ľudí s rakovinou je však zbierka Deň narcisov tá najvzácnejšia. Prispieť a vyjadriť tak solidaritu s ľuďmi, ktorí sa ocitli v náročnej životnej situácii, spôsobenej onkologickou diagnózou, môže každý z nás.

Informácie o zbierke nájdete na www.dennarcisov.sk.

Ako môžeme prispieť

–        28. 4. v uliciach Slovenska u našich dobrovoľníkov za dobrovoľný príspevok – získate narcis

–        28. 4. a 29. 4. v obchodoch Tesco a dm drogerie

–        od 21. 4. do 6. 5. 2022 ONLINE (účet zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo QR kód) a SMS na 848 (hodnota SMS je 3 €)

–        Kúpou virtuálneho narcisu v eshopoch v hodnote 3 € na  drmax.sk, topankovo.sk, zachej.sk a zlavadna.sk

–        Bezhotovostným príspevkom cez platobné terminály u vybraných dobrovoľníkov (BA, MT, KE) a tiež cez samoobslužné platobné terminály v bratislavských obchodných centrách Eurovea, Avion, Vivo, Bory a Nivy v Bratislave pri pobočkách Slovenskej sporiteľne.

Kúpou vybraných produktov:

• trička od Lindex, ktoré navrhla Kristína Tormová – „Ty si dobrý narcis“ na https://shorturl.ae/XqrxQ

• ponožiek a šatiek od Fusakle, z predaja ktorých budú 2 € venované Lige proti rakovine na https://shorturl.ae/zhfz8

• produktov Curaprox – kúpou akéhokoľvek produktu žltej farby do 28. apríla v eshope či Smile Shopoch prispejete sumou 1 €, ku ktorej Curaprox prispeje ďalšie 1 € na https://shorturl.ae/4DM3g

• produktov Natures na podporu imunity (www,natures.sk) – zo všetkých objednávok, ktoré budú zrealizované od 21. apríla do 6. mája pôjde 26 % tržby pre Ligu proti rakovine. (https://shorturl.ae/zHkZL)

Tohtoročné identifikačné znaky dobrovoľníka

•        Biele tričko s logom Ligy proti rakovine s textom  „JA SOM“

•        Identifikátor dobrovoľníka – číslo dobrovoľníka umiestnené v stredovej časti narcisu priamo v logu vytlačené na žltom podklade.

•        Narcis: žltý narcis – každoročný symbol zbierky na rozdávanie za dobrovoľný príspevok

•        Papierová pokladnička modrej farby s oranžovo – bielou potlačou a textom Deň narcisov,  28. 4. 2022,  číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Okrem toho na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

•        Aktuálny leták Deň narcisov 2022

Aké aktivity budú podporené zo zbierky

Aj vďaka zbierke tím Ligy proti rakovine realizuje BEZPLATNÉ projekty:

Prostredníctvom Onkoporadne (0800 11 88 11, poradna@lpr.sk) majú pacienti možnosť každodenného poradenstva s odborníkmi.

Onkopsychológovia LPR sú k dispozícii onkologickým pacientom  a ich blízkym naprieč Slovenskom v ťažkých chvíľach počas liečby i po nej.

Jednorázový finančný príspevok, finančná výpomoc, ak sa ľudia s onkologickým ochorením ocitnú v hmotnej núdzi.

Akciou „Vystrihaj sa Slovensko!” zabezpečujú pre onkologické pacientky, ktoré prišli v dôsledku liečby o vlasy, ručne vyrobené parochne zo živých vlasov i z umelých vlasov.

Liga organizuje podporné skupiny pre príbuzných a pozostałých, pretože onkologické ochorenie zasahuje celú rodinu.

ROdinné relaxačné pobyty, ktoré poskytujú relax a ponúkajú program pod odborným vedením prispôsobený potrebám pacientov a ich rodín.

 „Náhradný domov“ zabezpečujú rodičom v Bratislave a Košiciach počas hospitalizácie dieťaťa s onkologickou diagnózou.

Advokácia pacienta – vďaka dlhoročným skúsenostiam a kontaktom nepretržite komunikujeme s príslušnými inštitúciami na Slovensku i v zahraničí s cieľom dosiahnuť lepšiu starostlivosť o pacientov a znižovať výskyt rakoviny v spoločnosti.

Liga sa sústreďuje na prevenciu rakoviny  – pravidelnými edukačnými eventami, informovaním verejnosti prostredníctvom letákov, publikácií s odborníkmu, prednášok pre firmy a školy.

Celoročne organizujú vzdelávacie, pohybové a voľnočasové aktivity pre onkologických pacientov v Centrách pomoci v Bratislave, Košiciach a Martine.

Liga proti rakovine ďakuje všetkým darcom v mene onkologických pacientov na Slovensku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu