DIZAJNÉRKA MICHAELA FEJKOVÁ – SI SVOJ SEN VYBOJOVALA. SO SVOJIM TÍMOM TERAZ PLNÍ SNY SVOJICH KLIENTOV!

0
3756

WOMANMAN MAGAZINE V SPOLUPRÁCI S 3INTERIER DESIGN UVÁDZA ĎALŠÍ ÚSPEŠNÝ PRÍBEH – CESTU ZA SNOM DIZAJNÉRKY MICHAELY

Kde sa píše história 3INTERIER DESIGN?

„Keď som bola maličké dieťa,  vždy som túžila tvoriť a meniť. Všade som všetko premiestňovala, dotvárala – u babičky, v bytoch mojich sesterníc a pod. Vždy som proste  narábala s nábytkom či dekoráciami. Na základnej škole som si už vo ôsmom ročníku dizajnovala a šila vlastné oblečenie. Vtedy sa začal rodiť môj sen. “

Potom však prišiel čas rozmýšľať nad budúcnosťou a výberom školy. Michaela, aj keď túžila byť dizajnérkou a návrhárkou, nešla za svojím snom, nakoľko kedysi to nebola bežná profesia. Ako teda reagovali rodičia na Tvoj sen?

,,Rodičia, vzhľadom ku zdravotným ťažkostiam, ktoré som vtedy mala, videli moju budúcnosť na stabilnom pracovnom mieste niekde v teplej kancelárií. Ich reakcie a argumenty boli rôzne ako napr. „U nás to nikdy nikto nezaplatí” či ,,Ľudia nepustia do svojho bývania nikoho cudzieho”. Tak som skončila na ekonomike.

Slová umelkyne. Michaelu na ekonomickú školu prijali aj bez veľkej snahy. Aký si mala vzťah ku škole ?

„Škola ma nebavila vôbec, ale vedela som, že ju treba dokončiť. V treťom ročníku som odcestovala do Švajčiarska.  Pri mieste, kde som pracovala , som sa zapísala aj do školy na zdokonalenie nemčiny. Do reštaurácie kde som pracovala popri škole chodilo veľa bankárov. Jeden z nich ma zobral raz do banky a ukázal mi, ako ich práca funguje. Vtedy ma zaujalo finančníctvo. “

Ekonomika je super biznis, a tak si tento talent povedal, že by možno nebolo zlé vydať sa týmto smerom.

Po návrate zo Švajčiarska začala pracovať   v Košiciach ako fakturantka na ekonomickom oddelení , kde sa postupne vypracovala na manažérku. Napĺňala ťa táto práca, videla si v tom svoju budúcnosť?   

,,Počas materskej, keď dcéra mala rok, som začala  pracovať vo finančnom sektore.    Získala som mnoho skúseností a priateľov, čo si veľmi cením. Napĺňalo mi to však moju hlavu, ale nikdy mi to nenapĺňalo DUŠU.“

Preto Michaela popri práci  hľadala naplnenie  zdobením sál, neustále prerábala svoj byt a bola pomocnou rukou známym pri kreatívnej tvorbe.

„Ľuďom naokolo sa to páčilo, poprosili ma napríklad o výber tapiet,  farieb, chodila som s nimi do obchodu vyberať nábytok. Sama som kreslila zariadenie do bytu pre známych, potom pre firmy, ktoré vyrábajú nábytky na Slovensku, ale aj v zahraničí. Takže som sa s tým stretávala celý život, aj popri  práci manažérky vo finančnom sektore, úlohe manželky a  matky.“

Keď mal jej syn 2 roky,  Michaela  sa učila portugalčinu a lektorka z Portugalska jej dohovárala ,  nech si otvorí firmu. Nech svoje hobby pretaví na úspešný biznis, pre ktorý má cit. Čo odštartovalo tvoju cestu?

„V tom čase ma v rámci projektov, na ktorých sme pracovali a  ktoré som dávala na internet, oslovil spolu s manželkou  prezident Andy Warhol Society, či im nepomôžem so zariadením domu. Tak som sa tejto úlohy s radosťou zhostila.“

A to bol jej prvý klient v období, keď Michaela zvažovala pretaviť svoj nápad a talent smerom k profesionálnemu obchodu. Znamení v tom krátkom čase prišlo viacero. Ktoré z nich prispeli k tvojmu odhodlaniu?

„V zhruba rovnaký čas sa stalo, že nám v domácnosti opadal dekoračný kameň zo steny či sa vydula dlažba na viacerých miestach. Prišiel nám to teda opraviť jeden pán, ktorý pracoval roky na Novom Zélande a jeho zať na Fidži v oblasti nábytkárstva. Byt sa mu veľmi páčil, chcel si ho nafotiť a poslať zaťovi. Práve on vryl do mňa myšlienku, že mrhám svojim talentom a mám začať robiť dizajn miesto financií. Povedal : ,,Vidno, že toto bývanie má dušu.“

Zariadenie domu prezidenta Andy Warhol Society

Michaela nabrala odvahu. Šla za právnikom, otvorila si s.r.o. a zákazky sa jej začali doslova „sypať“ na hlavu. Jej kariéra sa rozbehla úžasným spôsobom. Bola to prirodzená súhra okolností, ktoré zrazu vytvorili jeden celok.

„O pár mesiacov som vo financiách ako manažérka  musela skončiť a miesto povýšenia som dala výpoveď , pretože by som to už časovo nezvládla.”

„Novopečená“ biznismenka sa vrhla do šialeného tempa, všetko zvládala aj popri domácnosti a dvoch deťoch – dvojročnom hyperaktívnom chlapčekovi Leonardovi a deväťročnej dcérke Lianke. Pomáhal ti niekto?

„Samozrejme, fungovali sme s mojím tímom či bol pracovný týždeň či víkend. A aj tak sme nestíhali. Išlo sa mnohokrát na režim siedmych pracovných dní.Niekedy boli kolegovia aj deň pred Štedrým večerom ešte na zákazke, aby mal klient všetko načas.“

Michaela vyzdvihuje hlavne spoluprácu v TÍME.  Väčšina spolupracovníkov má ako ona, tiež vášeň pre tanec, muziku či umenie. Takto im to „ladí“ aj v kancelárii smerom k vzájomnému zjednoteniu nápadov pre spokojnosť klientov. Kto tvorí tvoj tím?

,,Okrem mňa na projektoch spolupracuje 5 krásnych dievčat , moje šikovné architektky, projektantky a dizajnérky. V našom Tíme samozrejme nemôže chýbať aj muž, ktorý nám pomáha aj so šikovnými mužskými rukami. Dušu projektov však vytvárame navzájom. Pri dobrej hudbe a atmosfére si aj zatancujeme a pokračujeme. O tomto to je. Navzájom sa počúvame, pomáhame si. Odovzdávame si skúsenosti. A to nás posúva vpred. Mňa osobne teší aj spolupráca s mojou pravou rukou – talentom, profesionálkou, priateľkou, mojou druhou polovičkou a menovkyňou Michaelou Hricovou.“

Čím si myslíš, že je vaša tvorba iná, výnimočná?

„Snažíme sa pristupovať individuálne ku každému klientovi. Počúvať jeho potreby, želania, čo chce, čo sa mu páči, aké má hobby, aké má plány do budúcnosti. Pýtame sa aj ohľadom súkromia a na základe toho sa snažíme do dizajnu vložiť klientovu osobnosť. Dôležitá je nadčasovosť dizajnu, aby klient mal to svoje a zároveň nemusel o 2 roky byt prerábať, lebo už to nie je trendové. Záleží nám, aby priestor bol nadčasový, dizajnový ale hlavne,  aby bola splnená funkčnosť priestoru. Náš klient získava kreatívne aj praktické riešenie,  namiesto nefunkčných módnych výstrelkov. Našim klientom ponúkame  kvalitných a spoľahlivých dodávateľov, s ktorými máme dlhoročné skúsenosti.”

3INTERIER DESIGN ide krok po kroku. Jedna firma zastreší všetko od podlahy, sanity, stavbárov, výroby až po samotné dekorácie. Priestory dokončia do posledného detailu. To všetko samozrejme na mieru. Prečo je podľa teba interiérový dizajn dôležitý?

„Každý človek, ktorý chodí do práce, má veľa stresov a rieši množstvo problémov počas dňa. Práve jeho domov by mu mal poskytnúť isté útočisko – miesto, kde je harmónia a ktoré mu dovolí načerpať pozitívnu energiu. To, ako má človek zariadený  svoj priestor,  má veľmi veľký vplyv na jeho pohodu. Interiérový dizajnér vidí priestor úplne odlišným pohľadom než klient a posúva  vaše bývanie na úplne novú úroveň. Vytvorí možnosti, prepojenia a inovácie, ktoré vám dokážu uľahčiť život a zabuduje ich do interiéru ako prirodzenú súčasť obydlia.”  

INTUÍCIA A VÍZIA – smer, ktorým sa dizajnérka a jej tím uberá!

Kde tvorí tímová duša, tam prináša práca zmysel a spokojný klient sa mení na priateľa.

„Chcem, aby v každom interiéri bol kúsok mňa. Napĺňa ma, keď mi klient napíše, že je nám vďačný. Že sa veľmi teší domov a cíti sa tam veľmi dobre. Že jeho priatelia tam chodia radi a cítia sa tam dobre. Klient sa často mení na kamaráta a sám spoločnosti 3INTERIER DESIGN zavolá a požiada opätovne o pomoc.“

Tím 3INTERIER DESIGN je garanciou kvality a servisu. Zameriava sa nielen na byty, domy, ale aj reštaurácie, kaviarne a iné komerčné priestory.

,,Realizovali sme dizajn pre hotel vo Frankfurte, zákazky máme aj na projekty v Prahe. Spolu s interiérom vieme zabezpečiť i exteriér, napríklad rôzne záhradkárske služby.“

Do každého priestoru dávajú srdce a dušu. V čom vidíš výhodu vašej práce oproti konkurencii?

„Chcem, aby sa firma ďalej posúvala a aby naši ľudia posúvali hranice. Okrem toho, že klientovi niečo navrhneme, zvizualizujeme každú jednu časť, ktorá je v projekte a tiež ju zrealizujeme „NA KĽÚČ“. Celý proces na interiéri pravidelne kontrolujeme a klient  má všetko pod jednou strechou. Má jedno telefónne číslo, kde zavolá a my všetko zastrešíme.

Ak sa vyskytne nečakaná udalosť, môže nám zavolať aj po realizácii. Nemusí sa báť, že mu jeho majster nedvihne telefón. Klient má jednu firmu 3INTERIER  a tá všetko zabezpečí. Má mňa a mojich ľudí. Ponúkame „full service“. Klient dostane priestor čistý, vyprataný, pripravený na užívanie. Často našim klientom riešime dokonca aj kuchynské vybavenie. Naša klientela je rôznorodá, najviac nás vyhľadávajú ľudia, ktorí pre pracovné vyťaženie nemajú dostatok času riešiť svoje bývanie.”

MICHAELA A JEJ TÍM MENIA KLIENTOV POHĽAD. STRES PREMENIA NA ENERGIU A ŽIVOT.

HĽADÁTE SILNÉHO HRÁČA A PARTNERA NA SPLNENIE SNA? PRIDAJTE SA DO TÍMU KLIENTOV – KAMARÁTOV.

K ZÁKAZNÍKOM 3INTERIER DESIGN! TAM, KDE SÚ ĽUDIA ZLADENÍ DUŠOU.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: FB Michalka Dziakova Fejkova, http://www.3interier.sk

KONTAKT:

3interier@3interier.sk
+421 915 867 316

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu