Jar nabitá farbami

0
573
jar nabitá farbami

Spolu s prvými slnečnými lúčmi prinášame túto radostnú atmosféru do svojho obydlia. Ingrediencie štýlu modern organic pre šťavnatú jarnú metamorfózu? Tu sú: zmes pastelových farieb, dizajnový nábytok s organickými formami a množstvo farebných dekorácií. Prípadne, ak máte chuť si zaspomínať na príjemné chvíle, môžete jar privítať v grandmillennial štýle, ktorý je v súčasnosti veľmi obľúbený.

Jednoducho a prirodzene

Modern Organic sa striktne drží jednoduchej, prirodzenej farebnej palety. Pokoj je hlavnou črtou moderných interiérov v organickom štýle. Jeho typickými farbami sú odtiene bielej, béžovej, šedej a akcenty čiernej. Tento štýl je v súlade s prírodou a jej formami, no s výrazným nádychom surovej modernosti. Napríklad moderné organické prestieranie sa vyznačuje jednoduchosťou riadu a príborov, ktoré doplníme teplými organickými prvkami. Medzi obľúbené materiály patrí bavlna, perie, pampová tráva, medzi formami dominujú oválne tvary a medzi textúrami nerovné, trochu surové povrchy.

jar nabitá farbami

Útulnosť a nostalgia

Ak vás pri prebúdzajúcej sa prírode opantajú spomienky na interiér starej mamy a v mysli vidíte, ako na jar vyberá zo skrine voňavý bytový textil, obrusy, obliečky na vankúše, závesy či kuchynské záclonky, aby dopriala izbičke jarný vzhľad, pokojne sa tomu poddajte.

Grandmillennial je jedinečný štýl, ktorý vznikol ako reakcia na dosť chladný minimalizmus. Predstavuje útulné priestory plné nenútenej radosti, v ktorých sa každý cíti ako doma. Tento štýl sa nebojí žiadnej farby! Môžete si namiešať pestrú paletu s využitím farebných prvkov napríklad na obruse, vzácnom porceláne i čerstvých kvetoch. Vo vlastných aranžmánoch využijete aj úžitkové či dekoratívne drevené predmety, môžu byť i zlaté či z číreho skla. Dokonca sa uplatnia i háčkované textílie, ktoré sú nielen veľmi útulné, ale predstavujú aj zaujímavú štruktúru a textúru.

jar nabitá farbami

Prečo sme si grandmillennial zamilovali? V prvom rade pre útulnosť a nostalgiu, ktoré sa stali základom pre vytváranie pútavých aranžmánov v mierne „babičkinom štýle“. Jeho podstatou sú volány, vzorované textílie, porcelán s originálnymi vzormi a tvarmi a najmä kvetinové motívy, navodzujúce tradičnú idylickú atmosféru. Istú dávku útulnej atmosféry interiéru dodajú mnohé dekorácie, ktoré opatrujeme po babičke a  sú skutočnou cestou do minulosti, do krásnych spomienok.

Hlavným predpokladom grandmillennial štýlu je spojenie nostalgie (preto sa mu s láskou hovorí „granny chic“) s moderným interiérom prispôsobeným požiadavkám mladých ľudí. Vďaka tomu je možné dosiahnuť zaujímavú a celkom nevšednú farebnú paletu a individuálny autentický aranžmán plný pútavých vintage prvkov.

jar nabitá farbami

Foto: Westwing/Westwing.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu