Kadeti. Nová epická sci-fi séria od kultového autora

0
546
Kadeti Brandon Sanderson

Na povrch vychádzali len blázni. Vystavovať sa takému nebezpečenstvu je hlúpe, vravievala vždy mama. Nielenže z pásma sutín takmer neustále padali trosky, navyše ste nikdy nevedeli, kedy zaútočia krellovia.
Môj otec, prirodzene, vystupoval na povrch v podstate každý deň – musel, keďže bol pilot. Mama ho preto zrejme pokladala za mimoriadne bláznivého, ale podľa mňa bol mimoriadne odvážny…

Je tu nová fantasy séria o dievčati, ktoré sa túži stať pilotkou vo vojne s mimozemskou rasou. Áno, z ľudstva zostali už len zvyšky…a aj na tie útočia mimozemšťania. Je tu však TO dievča. Má sen a možno vie, čo treba robiť…
Série Ritmatik, Pomstitelia a teraz Medzi hviezdami s prvým dielom Kadeti. To je fenomenálny Brandon Sanderson.

O čom sú Kadeti?

Spensa žije vo svete, ktorý už desaťročia čelí útokom mimozemšťanov. Piloti sú pre zvyšok ľudstva hrdinami a Spensa od detstva sníva o tom, že tiež vzlietne ku hviezdam a preukáže svoju odvahu. V ceste jej však stojí minulosť jej otca pilota, ktorého pred rokmi zabili za dezerciu. Spensa je preto pre všetkých len dcérou zbabelca a jej šance na prijatie do leteckej školy sú viac-menej mizivé.

Ona je však stále odhodlaná lietať, a keď v dávno zabudnutej jaskyni nájde vrak starobylej vesmírnej lode, uvedomí si, že jej sen by sa mohol splniť – za predpokladu, že dokáže loď opraviť a (čo je možno najdôležitejšie) presvedčiť podivný stroj, aby jej pomohol. Zdá sa totiž, že loď, čo objavila, má dušu – a najmä vlastnú hlavu a pomerne svojráznu osobnosť.

Mala som sedem rokov, hoci v duchu som sa pokladala za totálne dospelú a absolútne sebestačnú. Ponáhľala som sa za otcom s lampášom, ktorý osvetľoval jaskyňu plnú sutín. Skaly v tuneli boli polámané a popraskané, pravdepodobne následkom krellského bombardovania, ktoré som dole poznala v podobe rachotiacich tanierov či pohojdávajúcich sa svetiel.

Namiesto polámaných skál som si predstavovala polámané telá svojich nepriateľov, ich roztrieštené kosti a ruky, ktoré rozochvene dvíhajú v márnom geste totálnej a definitívnej porážky.

Bola som veľmi zvláštne dievčatko.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu