Kuchynský robot umožňuje jednoduché a veselé varenie s deťmi

0
239
kuchynský robot varenie

Varenie s deťmi je skvelý spôsob ako stráviť čas s rodinou a posilniť rodinné väzby. Môže byť však aj náročné a tiež upratovanie po ňom. Kuchynské roboty sú však skvelým riešením, keď si prácu v kuchyni s deťmi užijete naplno a takmer bez neporiadku. Okrem toho, má varenie s deťmi aj vzdelávacie aspekty, ktoré sú pre deti veľmi prospešné.

Využite kuchynský robot, skvelého pomocníka a varenie s deťmi bude veselé a jednoduché

Ak máte doma malé deti, určite viete, že varenie môže byť pre nich veľkým zážitkom. A čo ak by ste im umožnili zapojiť sa do prípravy jedál ešte viac? Kuchynské roboty môžu byť skvelým pomocníkom, ktorý vám umožní stráviť s deťmi viac kvalitného času. Varenie s deťmi môže byť nielen zábavné, ale dokáže aj vzdelávať. Deti sa naučia spoznávať rôzne druhy potravín, veľa sa dozvedia o samotnej príprave jedál a samozrejme, aj o bezpečnosti v kuchyni.

Keď sa rodina spoločne pustí do varenia, vytvorí sa príjemná atmosféra a všetci sa môžu zapojiť do prípravy jedla. Deti sa učia nové veci a zároveň sa cítia užitočné, keď pomáhajú pri varení. A pokiaľ máte v kuchyni pomocníka, akým je kuchynský robot, varenie je takmer bez neporiadku a bez stresov. To znamená, že si užijete kvalitne strávený rodinný čas bez nepríjemných chvíľ.

Recepty na rodinné varenie s kuchynským robotom

Ak chcete tráviť viac času s deťmi a zároveň ich naučiť základy varenia, môže byť  rodinné varenie skvelou aktivitou. Tu sú niektoré základné recepty, ktoré si môžete pripraviť s deťmi a súčasne využiť kuchynské spotrebiče ako napríklad kuchynský robot.

Domáce cestoviny

Z múky, vajec a soli si môžete vyrobiť vlastné cestoviny. Deťom sa bude páčiť, keď budú môcť pomáhať s miešaním a vaľkaním cesta. Cestoviny môžete podávať s rôznymi omáčkami a prísadami.

Výhodou je, že kuchynské roboty Kenwood majú vo svojom príslušenstve rôzne formičky na cestoviny, to znamená, že si vyrobíte cestoviny akýchkoľvek tvarov, prípadne deti môžete nechať vytvarovať vlastné vzory. Užijú si veľa zábavy a určite im výsledné jedlo bude chutiť o to viac.

kuchynský robot varenie

Pizza

Pizza je skvelé jedlo na rodinné varenie, pretože každý si môže pripraviť vlastnú pizzu so svojimi obľúbenými prísadami. Deťom sa bude páčiť, keď budú môcť vytvárať svoje vlastné tvary a zdobiť pizzu. Kuchynský robot vám pomôže vypracovať nadýchané a výborné cesto, čo znamená, že kvalita pizze sa vyrovná tej v obľúbenej pizzerii. Vzhľadom na to, že sa deti podieľajú na príprave, bude im iste chutiť znamenite.

Domáce múčniky a koláče

Pripravte si suroviny, ktoré sú potrebné na váš obľúbený koláč, v správnom množstve. Nechajte deti, aby tieto suroviny pridali do kuchynského robota a spustili ho. Spoločne môžete sledovať, ako sa jednotlivé potraviny spájajú do jedného celku.

Následne spoločne s deťmi pripravíte cesto na plech a po upečení ho spolu ozdobíte ovocím, čokoládou, polevou alebo len posypete práškovým cukrom.

Pri práci s deťmi v kuchyni je dôležité, aby ste vždy dbali na bezpečnosť a dozerali na ne, keď pracujú s kuchynským robotom alebo akýmkoľvek iným kuchynským náradím. Uistite sa, že ich učíte správne používať kuchynský robot a najmä nikdy ich nenechávajte pracovať s ostrými a nebezpečnými predmetmi osamote.

Varenie pomocou kuchynského robota dokáže byť naozaj jednoduché a zároveň si užijete príjemne strávený čas spolu ako rodina. A naviac je výsledkom chutné potešenie…

Foto: Kenwood

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu