Je najrozšírenejšou látkou na povrchu Zeme. Je podstatnou zložkou biosféry a má popri  pôde prvoradý význam pre zabezpečenie výživy ľudstva. Tvorí 70% ľudského tela a je nevyhnutná pre rastliny a živočíchy. Bez nej by sme proste neprežili. Voda je nielen životne dôležitá pre naše telo, ale je aj zdrojom, ktorý využívame každý deň. Doma ju používame na varenie, upratovanie, sprchovanie a splachovanie. Používame ju pri výrobe potravín, odevov, mobilných telefónov, áut aj kníh. Vodu používame pri stavbe domov, škôl a ciest a aj na vykurovanie budov, a chladenie v elektrárňach. Elektrickou energiou, ktorú získavame z jej pohybu, svietime na ulici i doma. V horúci letný deň sa ponoríme do mora, alebo sa poprechádzame popri jazere, aby sme sa ochladili.

Liečivé pramene termálnej vody

Termálna liečivá minerálna voda má dokázateľne liečivé účinky. Používa sa pri liečbe pohybového ústrojenstva, neurologického, urologického, tráviaceho ústrojenstva, gynekologického, onkologického ochorenia. Za liečivú vodu sa považuje minerálna voda s obsahom celkovo rozpustených tuhých látok presahujúcich množstvo 1 000 mg/l.
Podľa prirodzenej teploty pri prameni sa vody s teplotou vyššou ako 25 °C označujú ako termálne. Na Slovensku je zaregistrovaných 123 termálnych prameňov, z nich najvyššiu teplotu dosahuje voda vo Veľkom Mederi. Termálne pramene na Slovensku sa využívajú v kúpeľoch, termálnych kúpaliskách a aquaparkoch. Pramene boli k liečbe využívané často už od pradávna. Antické kúpele v starovekom Grécku či onsen v Japonsku boli mimoriadne obľúbené pre svoje relaxačné a ozdravujúce účinky.

Blahodárna vodoliečba patrí medzi najdôležitejšie procedúry v Turčianskych Tepliciach. Vodoliečebné procedúry vychádzajú z pozitívnych účinkov termálnej neriedenej minerálnej vody, ktorá je pokladom tohto mesta. Bazénové a vaňové kúpele, škótske streky, subaquálna masáž výdatne pomôžu ľuďom pri uzdravovaní sa. Procedúry sa využívajú hlavne pri liečbe poúrazových a pooperačných problémov pohybového ústrojenstva, účinné sú tiež na stavy prepracovanosti, pri nervových ochoreniach a vynikajúco pôsobia na celkovú regeneráciu organizmu.

Zaslúžený relax v pohodlí domova

Ak nemáte cestu do kúpeľov, blahodarné účinky vody si môžete vychutnať aj v pohodlí domova. Samozrejme, že doma nemáte termálnu vodu, ale taký relax vo vani, alebo v bazéne má mnoho pozitívnych účinkov. Viete si pritom vypnúť hlavu a zrelaxovať si telo. Predstavte si, že by ste mali doma súkromnú vírivku. V dnešnej dobe nie je už nič nemožné a každý si to môže dopriať. Kúpeľ v akrylátovej vírivke umožní rozmaznávať vaše telo. Dvadsaťšesť vodoliečebných masážnych trysiek a desať trysiek na liečbu kože je možné ľubovoľne kombinovať a stupňovať v závislosti od požiadaviek užívateľa, od najjemnejších pohladení až po dôkladnú silovú masáž svalov. Nenáročná inštalácia na 230V umožňuje pripojenie takmer kdekoľvek. Priestranné ležadlo a dve sedadlá poskytujú všetky funkcie a prvky, ktoré by ste očakávali vo veľkých vírivkách.

Či sa vyberiete na víkendový pobyt do liečivých kúpeľov, alebo si radšej vyberiete možnosť mať súkromie doma vo vlastnej vírivke stále platí, že voda vám prináša blahodarné účinky, na ktoré netreba zabúdať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu