Matthew McConaughey ide Životom na zelenú

0
1329
Matthew McConaughey

Búrlivé príbehy, logika štvanca a drsné životné lekcie. Pol storočia úvah a životných lekcií. Sú nasiaknuté nenúteným šarmom i emóciami a oslavujú myšlienku, že to, čo nás napĺňa, je cesta a nie cieľová destinácia.
To všetko je Životom na zelenú.

V tejto knihe sa snúbia zábavný životopis, príjemný dobrodružný román, veselé príhody zo života, filozofická príručka propagujúca lásku a rodinu s neprikrášleným opisom duchovného a osobného obrodenia.
Ako hovorí sám autor, je to kniha o tom, ako vo svete, ktorý nám zvyčajne hovorí nie, získať viac „áno“. A o tom, ako rozoznať, kedy by mohlo byť „nie“ vlastne preoblečeným „áno“.
Matthew si posledných 35 rokov zapisoval formou denníka každú myšlienku, ktorá by mohla odpovedať na jeho základnú otázku: aké je tajomstvo lepšieho života?
Zaznamenával si svoje úspechy a pády, radosti aj starosti, či veci, nad ktorými žasol. Skúmal, poznával, zhromažďoval a premýšľal. Zapisoval si všetko, čo ho povzbudzovalo a teraz to dal do svojej knihy.

Kniha Životom na zelenú ponúka zaujímavé lekcie, skúsenosti päťdesiatnika, ktorý mal naozaj bohatý život. Na zážitky, na rôznorodých ľudí, na zlyhania aj mega úspechy. Podľa známeho herca je to jasné: ak viete, ako a kedy sa vyrovnať so životnými výzvami, ako sa popasovať s nevyhnutnosťou, potom sa môžete tešiť z dlhodobého úspechu. Alebo ako on hovorí, „chytíte zelenú“.

Dozviete sa o jeho detstve, rodičoch a ich „talianskom“ manželstve. Povie vám o svojom šialenom výmennom pobyte v Austrálii aj o jeho prelomovom účinkovaní v Dazed and Consufeed (Omráčený a zmätený). Je to komédia z roku 1993, v ktorej hrali samé top mená, okrem Matthewa aj Ben Affleck, Mila Jovovich, Rory Cochrane ai.

Jeho otec mu odmalička vštepoval radu, že ak niečomu skutočne verí a chce to urobiť, tak do toho má ísť naplno. A presne to urobil Matthew na vysokej škole, ktorá bola preňho zlomová. Odštartoval kariéru herca, z ktorého sa stala celebrita a na konte má množstvo úspešných filmov. A samozrejme prestížneho Oscara.

Je to kniha o chytaní zelených na semafore života s vedomím, že všetky oranžové a červené sa nakoniec taktiež zmenia na zelenú.
„Osobný príbeh Matthewa McConaugheyho je zaujímavejší než hociktorá rola, ktorú stvárnil na striebornom plátne za posledné dekády,“ napísal USA Today.

Foto: vydavateľstvo Motýľ, FB/MM

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu