Mladý spevák Puerto a jeho Señora

Puerto z labelu OverGroundArt prichádza s horúcou novinkou s názvom “Señora” a jeho vyvolená seňora je práve Dominika Mirgová. 

Dominika, ktorá momentálne valcuje rebríček trendov na YouTube svojim skladbami “Vzduch“ a “Je to ako má“ svoj nový album “Toto som ja“ takmer celý nahrala práve v štúdiu Overground, kde  dvaja mladí speváci stretli. 

Letná  skladba v rytme bachaty a latina  príjemní naladí na blížiace sa leto  a pri kúsku fantázie s pohárom rumu so zavretými očami prenesie do Karibiku. Inšpiráciou pri písaní textu bola pre Puerta kombinácia “žena a hudba”.  Už v skladbe “S tebou a sám” mladý spevák opisuje ženu ako jeho najväčšiu múzu pri tvorení nových vecí a opäť dokazuje že on, ženy a latino sa  k sebe dokonale hodia ako cigara k fľaši rumu. A práve rum je neoddeliteľnou súčasťou latino vajbu a tak sa Puerto rozhodol dať to jasne najavo aj na kameru a do spolupráce si prizval Bottleshop. 

Na otázku “Prečo práve latino hudba a karibik na Slovensku?” Puerto odpovedal, že hispánska kultúra je niečo čo do našich životov priveje nový pozitívny vietor, ktorý nás roztancuje, zabaví a aspoň na chvíľu odreaguje od každodenných starostí . To, že práve latino je jeho záľubou ukázal aj pár rokov dozadu v skladbách “Iný život” a “Letíme”, ktoré zaznamenali pomerne slušný úspech aj napriek tomu, že Puerto bol absolútne neznámy pojem na slovenskej hudobnej scéne. 

O vizuál letného hitu sa postaral  Martin Miko s priateľkou Lesanou Kurill a ako lokáciu si zvolili “Synagoga cafe”  v Trnave, z ktorej vďaka profesionálnemu nasvieteniu naozaj  sála pravý latino vibe. Do druhej lokácie “kamenný mlyn” si spevák nechal priviezť originálny Pontiac od Garage V8 Trnava ktorý celkom príjemne navodil kubánsku atmosféru.

Hudbu ako už je u Puerta zvykom produkoval Tommy Dee, ktorý už dnes ale vystupuje pod novým pseudonymom “SushiBoy”.

Zdroj foto: Marek Kikinder

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu