Po dlhých lock downoch a obmedzeniach je čas navštíviť čarovné kúpeľné mestečko Luhačovice a dopriať si kúpeľný pobyt, wellness, prechádzky medzi nádhernou architektúrou, kochanie sa čarovnou prírodou, ochutnávanie svetoznámej minerálnej vody Vincentky priamo z prameňa, či absolvovať exkurziu v plniarni priamo v sídle Vincentky. Ale je aj čas doniesť si z Luhačovíc hodnotné a nezameniteľné suveníry napospol vytvorené z Vincentky. 

Vincentka je 100 % prírodný produkt. Je to veľmi silno mineralizovaná, jódová uhličitá minerálna voda z prírodného liečivého zdroja, hydrogénuhličitan-chlorido-sodného typu, so zvýšeným obsahom fluoridov a kyseliny boritej, studená, hypotonická. Celková mineralizácia je 9854 mg / l.

V kúpeľníctve v Luhačoviciach sa Vincentka používa hlavne pri inhalačných a pitných kúrach pri chorobách dýchacích ciest, hlasiviek, poruchách látkovej výmeny, žalúdočných vredoch, chorobách dvanástnika, pri chronickej pankreatitíde a diabete. Obsahuje ióny sodíka, draslíka, vápnika, lítia, horčíka, fluóru, chlóru, jódu a železa. (Pred fľaškovaním sa však z Vincentky železo odstráni.) Balená Vincentka sa používa aj v niektorých iných zdravotníckych zariadeniach aj na Slovensku a to najmä na inhalácie a výplachy, predovšetkým pre alergikov. 

Rodina výrobkov z Vincentky

Okrem plnenia minerálnej vody do fliaš a teraz aj do plechoviek, sa Vincentka nachádza v mnohých špeciálnych produktoch, ktoré môžu byť zároveň aj zaujímavým darčekom alebo suvenírom z kúpeľov. 

„Dlhodobo rozširujeme počet doplnkových produktov radu Vincentka, v ktorých využívame unikátne zloženie liečivej minerálnej vody. Všetky produkty vyrábame v spolupráci s farmaceutickou spoločnosťou a obsahujú účinné látky, ktoré sú obsiahnuté v minerálnej vode Vincentka. Samotná Vincentka ide priamo do sirupov a sprejov. Z Vincentky sa vyrába destiláciou koncentrát, ktorý sa používa na výrobu zubných pást a hydratačných krémov. Z koncentrátu Vincentky sa ešte extrahuje soľ, ktorá sa používa pri výrobe pastiliek. Oceňujú ich predovšetkým umelci a ľudia, ktorí pracujú s hlasom – speváci, herci, moderátori, spíkri, učitelia. Skrátka všetci, čo si namáhajú hlasivky. Vincentka sa tiež predáva v nosových sprejových aplikátoroch a ako koncentrát na výplach dutín (Nasalis),“ konštatuje riaditeľ Vincentky Jan Šumšal.

Suveníry a podniková predajňa 

Mnohé spomínané produkty obsahujú aj vkusné darčekové kazety, ktoré nie sú k dispozícii v bežných obchodoch. Kúpiť si ich môžete iba v Luhačoviciach, prípadne na e-shope. Patria k exkluzívnym suvenírom, ktoré si návštevníci Luhačovích radi odnášajú domov. Sú naozaj vďačným  a originálnym darčekom.

Aj ďalšie výrobky značky Vincentka sú v Luhačoviciach k dispozícii nielen v obchodoch na vynovenej kolonáde, ale prakticky v celom meste a okolí. Predávajú sa v obchodoch so suvenírmi, v drogériách, ale aj na recepciách hotelov a penziónov. Dokonca Vincentku v 0,7 litrových fľašiach predáva pre veľký záujem aj samotná akciová spoločnosť Vincentka priamo vo svojej administratívnej budove, kde je aj plniareň a tiež podniková predajňa. Majú v nej aj tohtoročnú  novinku – Vincentku v striebornom plechovom obale. Vincentka vo fľašiach sa tu predáva za nižšiu cenu než inde v obchodoch alebo lekárňach. Návštevníci kúpeľov si ju preto odnášajú pri odchode z Luhačovíc v celých kartónoch. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu