Nadčasová a kombinovateľná s dôrazom na prvky kapsulového šatníka

0
1294

Taká je dizajnová značka Miss ORCHESTRA

Slovenská dizajnová značka Miss ORCHESTRA sa pri svojej tvorbe sústreďuje najmä na ženskosť, nadčasovosť a funkčnosť s dôrazom na kombinovateľnosť a základné prvky kapsulového šatníka.

Dizajnovú značku Miss ORCHESTRA založili v roku 2017 tri baby – Anina, Mária a Diana. Predtým ako tento projekt vznikol, mala každá z nich prácu v odlišnej sfére a zabehnuté koľaje v rôznych kútoch Slovenska. Život a tak trochu náhoda ich priviedol na jedno miestok, kde sa rozhodli skúsiť robiť niečo vlastné. Myšlienka, nadšenie a plán – aj to bol podnet k tomu, aby začali realizovať svoje nápady. To akým smerom sa bude ich tvorba uberať bolo jasné a dalo by sa povedať, že najmä prirodzené.

Prvé vznikli modely sukieň a to ako základný a charakteristický prvok dámskeho šatníka. Kolekcia sa ďalej rozšírila o modely sukňových nohavíc a šatových sukieň. Neustála potreba napredovať a tvoriť niečo, čo im samotným chýbalo na trhu, ich priviedlo k tomu, tvoriť nositeľnú, nadčasovú a kvalitnú módu. A to zároveň s výzvou a cieľom navrhovať modely pre všetky ženy, bez ohľadu na výšku či typ postavy. 

Po takmer dvoch rokoch tvorby má dnes značka Miss ORCHESTRA už takmer kompletnú ponuku produktov dámskej módy.

Len nedávno predstavila značka Miss ORCHESTRA kolekciu – JAR/LETO 2019, ktorá je nadčasová, pohodlná, funkčná a kombinovateľná. Mnoho modelov je možné nosiť v biznis aj casual verzii. Z materiálov sú v popredí prírodné ako ľan, bavlna, rastlinný hodváb, a tiež pohodlný funkčný materiál – jersey. Novinkami v jarnej kolekcii sú košele, šaty a vesty, ktoré sa pridali do portfólia produktov, avšak zostávajú aj veľmi obľúbené modely sukňových nohavíc a šatových sukieň. Všetky (basic) základné modely spĺňajú prvky kapsulového šatníka, ktorého princípom sú funkčnosť, nadčasový dizajn, ale najmä kombinovateľnosť.

Predstavme si 3 základné línie novej kolekcie:

Prvá Business/Basic reprezentuje spojenie formálnych a základných, teda klasických modelov a je určená najmä do pracovného prostredia. „Pri tvorbe strihov je našim cieľom, aby sa ženy cítili komfortne a žensky, no zároveň si zachovali profesionálny vzhľad. V tejto kategórií nájdete viac konzervatívne modely v podobe klasickej puzdrovej sukne, no aj skutočne rafinované kúsky ako sukňové nohavice a šatové sukne v business prevedení. Našou snahou je aj pri klasických a nadčasových modeloch podčiarknuť ženskosť v podobe originálnych prvkov, ktoré robia obyčajné neobyčajným,“ hovorí Mária. 

Líniu Naturale predstavuje Diana takto: „Ako už napovedá názov, tento rad produktov má prírodný charakter. Modely sú vyrobené z prírodných materiálov a nesú sa v duchu zemitých a teplých prírodných tónov. Modely sú nadčasové, nápadité a zároveň veľmi dobre kombinovateľné. Pri ich nosení budete mať pocit komfortu a ľahkosti, ktorý umožňuje kvalita a prírodné zloženie použitých materiálov. Línia obsahuje overené a obľúbené strihy sukňových nohavíc, no aj ďalšie modely ako košele, saká a tričká z organickej bavlny.“

Casual je kategória neformálnych odevov, ktoré sú vyrobené prevažne z elastických materiálov a v pohodlných strihoch. „Sú navrhnuté na voľný čas, či na menej formálne dni v práci. Strihy, farby a motívy sú variabilné a ľahko kombinovateľné. Používame kvalitné zmesové materiály s konečnou úpravou easy-care, ktoré sú  nenáročné na údržbu a starostlivosť. V kolekcii jar/leto 2019 používame najmä zmesi materiálov ako bavlna, rastliný hodváb a elastan,“ predstavuje tretiu líniu aktuálnej kolekcie Anina.

Rovnako ako na začiatku, chce značka Miss ORCHESTRA pokračovať v nastavenom trende a uplatňovať rovnaké princípy pri tvorbe aj v nadchádzajúcej kolekcii pre jeseň/zimu. „Snažíme sa nájsť balans medzi tým, aby boli naše modely funkčné a praktické, no zároveň mali šmrnc a boli niečím zaujímavé. Ide nám o to, aby ženy nosili naše modely rady a často, a to práve pre ich funkčnosť, variabilitu a nadčasový dizajn.“ hovorí Mária. Áno, v prípade modelov Miss ORCHESTRA ide o trvácne a nadčasové kúsky, ktoré sa jednoducho a dobre kombinujú. Novú kolekciu aj nadčasové kúsky si pozrite na stránke www.missorchestra.eu a nájdete ich aj vo vybraných butikoch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu