Najobľúbenejšie mená v roku 2022

0
418
najobľúbenejšie mená

Pre každého rodiča je výber mena pre bábätko veľkou udalosťou. Napokon, dieťa ho bude nosiť po celý život. Či si to priznáme, alebo nie, aj krstné mená podliehajú istým módnym trendom. Kým niektorí rodičia volia meno klasicky po niekom z rodiny, iní sa nechávajú ovplyvniť svojím okolím a ďalší sa inšpirujú napríklad aj zahraničnými menami. Aké mená boli teda v roku 2022 najobľúbenejšie?

Tradičnú štatistiku najobľúbenejších mien si koncom minulého roka, tak ako každý rok, pripravilo Ministerstvo vnútra SR. Podľa nej prvenstvo najpopulárnejších mien za rok 2022 získali Sofia a Jakub. Kým chlapčenské meno Jakub sa na prvých priečkach umiestnilo aj po minulé roky, pri dievčenských menách sa poradie obľúbenosti každý rok mení. V roku 2021 patrilo prvenstvo jednoznačne Nine, rok predtým obhájilo titul krstné meno Ema.

10 najpoužívanejších dievčenských mien v roku 2022:

1. Sofia

2. Eliška

3. Nina

4. Ema

5. Viktória

6. Natália

7. Nela

8. Sára

9. Mia

10. Olívia

Prvé tri priečky v obľúbenosti patria dievčenským menám Sofia, Eliška a Nina. Nasleduje Ema a Viktória. Desiatku mien uzatvára Olívia. Na ďalších miestach sa medzi obľúbenými dievčenskými menami ocitli mená Hana, Tamara, Laura, Karolína a Michaela.

10 najpoužívanejších chlapčenských mien v roku 2022:

1. Jakub

2. Samuel

3. Adam

4. Michal

5. Oliver

6. Filip

7. Tomáš

8. Martin

9. Matej

10. Richard

Už tretíkrát po sebe patrí víťazstvo najpopulárnejších chlapčenských mien Jakubovi. Druhé miesto v rebríčku obsadil Samuel a trojicu najobľúbenejších mien uzatvára meno Adam. Na desiatom mieste skončil Richard. Z chlapčenských mien sú stále obľúbené aj mená Lukáš, Šimon, Patrik, Tobias i Dominik.

Zdroj: www.minv.sk

Pripravila: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu