Nechajte sa zhmotniť do 3D podoby

Určite sa už každý z vás aspoň raz zahrával s myšlienkou, aké by bolo mať svoju digitálnu podobu. Sledovať si vlastné pohyby, postavu a emócie cez počítač, alebo televízor. Nebolo by skvelé, keby ste mohli sledovať vaše premeny a reč tela bez toho, aby ste potrebovali na to pomoc niekoho z vášho prostredia? Mať vlastného tzv. Avatara nie je už iba záležitosťou Hollywoodu. Je to možné aj u nás, na Slovensku. Stačí k tomu len špičková technika a odborníci so skúsenosťami. Svoj digitálny klon si viete zaobstarať kúsok od Bratislavy vďaka najväčšiemu 3D skeneru na svete. Tento prístroj je budovaný na to, aby nasnímal človeka do detailov, jeho emócie, každučký jeho pohyb a sval na tele, aby vznikla perfektná podoba snímanej osoby. Potešte seba alebo svojich najbližších a vytvorte si svoju vlastnú figúrku. Zachovajte si tak svoju dnešnú podobu pre históriu.

V dnešnej dobe má každý so sebou svoj mobil a fotí si všetky momenty vo svojom živote. Fotky, ktoré vzniknú, ale nie vždy odzrkadľujú skutočnosť. Nikdy sa nebudete vedieť presne zachytiť na fotke zo všetkých uhlov tak, aby to bola presne vaša podobizeň. Vďaka 3D modelu je to možné za pár sekúnd. A vôbec nemusíte pritom stáť na jednom mieste. Zvoľte si svoju obľúbenú polohu alebo hrajte pri tom na gitare. Zoberte si so sebou celú rodinku aj s deťmi a dajte sa nasnímať pri vašej obľúbenej spoločnej aktivite. Máte tak možnosť zachovať si navždy exkluzívnu pamiatku na toto výnimočné obdobie vášho života. Digitálny model dokážete využiť kedykoľvek v blízkej budúcnosti, keď ovládne svet virtuálna realita, holografické zobrazenia či iné technológie. Vďaka digitálnemu modelu, ktorý si teraz urobíte, sa budete aj o 50 rokov môcť pozrieť do obdobia svojej mladosti a pochváliť sa svojim potomkom. 3D skener, ktorým je vybavené štúdio FIGURAMA, je jedinečné stacionárne zariadenie  najväčšie svojho druhu na svete. Vzhľadom na svoje technické parametre je určené na skenovanie osôb aj v dynamickom pohybe, čo oceňujú zákazníci z celého stredoeurópskeho regiónu. Základom jeho činnosti je metóda fotogrammetrie, ktorá využíva na vytvorenie 3D modelu matematické spracovanie obrazu z 80 DSLR kamier s presne kalibrovanými priestorovými pozíciami.

Ak sa rozhodnete vstúpiť do skenovacieho priestoru a voľne sa v ňom pohybovať, výsledkom bude geometricky presný trojrozmerný model – vaša digitálna kópia. Popisuje vašu presnú výšku a obvody, povrchovú plochu aj objem, čo sa dá výborne využiť ak športujete, chudnete, posilňujete alebo potrebujete používať predmety, vyrobené na mieru. Model je farebne verný a dokonale zachytáva optické vlastnosti každého bodu na vašom tele v milisekundových intervaloch. Takýto fotograficky verný a presný model sa môže stať vašim Avatarom vo virtuálnych svetoch, môžete si vďaka nemu vytvoriť vlastnú animáciu, alebo ho použiť na vytlačenie farebnej figúrky na najmodernejších 3D tlačiarňach. Najväčšia veľkosť je okolo 30 cm. Takúto sošku si môžete pokojne vystaviť na vašu policu, alebo ju darovať najmenším ako hračku šitú na mieru. Predstavte si, že by sa vaše deti hrali s vašou zmenšenou podobizňou a mali vás tak vždy pred očami 🙂

Svoju vlastnú figúrku si už zo štúdia FIGURAMA odniesli ľudia rôznych profesií a záujmov nielen zo Slovenska. Tanečné zoskupenie SĽUK využilo najmodernejšiu technológiu na prezentáciu jedinečných krojov. Vďaka digitalizácii sa tak môžu prezentovať na celom svete rýchlo a efektívne. Unikátne vypracované nové postupy využil nedávno sochár Miloš Karásek. Jeho sochu známeho českého básnika, Jiřího Wolkera obdivujú naši českí susedia v Prostějove. Vďaka odskenovanej posmrtnej maske básnika a unikátnym postupom dokázali v štúdiu vytvoriť model v životnej veľkosti. Bronzová socha vrátila duch básnika na hlavné námestie. Pozerá sa na vlastný rodný dom a u potomkov svojich vrstovníkov vyvoláva spomienky na jeho nezabudnuteľné básne.

Autor: Klaudia Fiolová
zdroj@ http://www.figurama.eu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu