V tohtoročnom  Pride 2022 sa Levi’s® rozhodol vrátiť do čias  začiatku boja za rovnoprávnosť (Queer liberation movement) Chce tak osláviť aktivistov a priekopníkov tohto hnutia, ktorí nielen odštartovali verejnú diskusiu, ale aj zviditeľnili problémy, s ktorými sa LGBTQ+ svet stretával a často i doposiaľ stretáva. Túto éru symbolizujú silné slogany a plagáty, ktorými sa Levi’s® inšpiroval pri tvorbe novej Pride kolekcii. Rozhodol sa ňou inšpirovať budúcu generáciu LGBTQ+ s posolstvom, že boj za rovnosť nikdy nevyjde z módy. 

Súčasťou kolekcie je oblečenie a doplnky, ktoré každý svojim spôsobom pripomínajú LGBTQ+ aktivizmus. Jednotlivé kúsky sú navrhnuté tak, aby boli tzv. genderless, môže ich nosiť každý bez ohľadu na pohlavie. Na veľkosti tiež nezáleží – väčšina modelov sa nachádza v škále od XXS do XXXL.

Kolekcie je doslova určená pre každého

Pod genderless oblečením sa obvykle myslia iba pánske strihy, ale tentokrát sa Levi’s® rozhodol vytvoriť kolekciu, ktorá prekrúca zaužívané. Pride 2022 tak obsahuje kúsky, ktoré ste v sortimente značky ešte nezažili ako napríklad deninový korzet – skutočný korzet 

z Levi’s® džínoviny, ktorý má šnurovanie na chrbte. Korzet doplňa Pride sukňa, ktorá na mužoch sedí ako kilt, nášivky s Pride talismanmi a prípadne aj s perlovými korálikmi.

Prvýkrát sa v Pride 2022 objavia aj 501® ’93 džíny navrhnuté len pre túto kolekciu. Rovné nohavice a zľahka vyblednutý vzhľad s patinou evokujú 70. roky a majú i špeciálny talizman v podobe nášivky, ktorá sa dá odopnúť. Všetko s veľkým “E” v Levi’s® dúhovom štítku. Nechýbajú ani 501® ’93 šortky so štýlovo vybieleným vzorom ako z 80. rokov. 

Kolekcia by však nebola úplná bez džísky. Nová Liberation Trucker, klasická Type III Trucker bunda, sa pýši utkaným Pride Two Horse znakom na vnútornej strane, perlovými detailami a veľkou vyšitou ilustráciou na chrbte s výrazným odkazom  “Let Us Love.”

Ďalšou zložkou kolekcie je Community Tee tričko, ktoré vzdáva hold LGBTQ+ miľnikom, umiestneným na chrbte, Roadtrip Cropped Tee s duhovou ilustráciou a nápisom “Live Your Truth” a “Let My People Love!” a pod. Medzi doplnkami objavíte mnohé nášivky s talizmanmi, náramky, kľúčenky a šatky. 

Súčasťou Pride 2022 Levi’s® je i to, že každoročne venuje 100 000 dolárov iniciatíve OutRightAction International, medzinárodnej organizácii, ktorá bojuje za ľudské práva LGBTQ+ komunity na celom svete. 

Foto: www.levis.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu