Odhalila temné a hrozivé tajomstvá!

0
5191

„Wrightovej sa podarilo napísať fascinujúci román,“ tvrdí časopis Christian Market. Na počiatku vzniku tejto skvelej knihy bola myšlienka – v meste, kde každý tak veľmi utajuje všetky hriechy, by sa mala stať nejaká búrlivá udalosť…

Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku je strhujúci príbeh plný tajomstiev, záhad a nezabudnuteľných postáv. Odohráva sa v dvoch časových rovinách. Dve ženy, ktoré delí sto rokov, musia objasniť záhady ich rodného mesta skôr, než bude neskoro a ony prídu o svoju budúcnosť a o svoje duše.  „Minulosť a prítomnosť v jednej strhujúcej záhade,“  napísal časopis Foreword Reviews.

Gossamer Grove na Stredozápade USA už sto rokov pôsobí ako idylické mestečko plné čestných ľudí. Lenže Annalise Forsythová vie, aké bolestné tajomstvá sa skrývajú za dokonalou fasádou. Sama jedno má. Za záhadných okolností odrazu zdedí polorozpadnutý obytný príves plný fotografií, starých úmrtných oznámení a evanjelikálnych letákov. Ani náhodou však nečaká, že odhalí také temné a hrozivé záhady.

O sto rokov skôr sa po príchode kontroverzných, no charizmatických bratov – evanjelikálnych kazateľov – Gossamer Grove zmieta vo víre chaosu. Keď Libby Sheffieldová, ktorá pracuje v redakcii otcových novín, dostane úmrtné oznámenie o smrti uznávaného miestneho diakona ešte pred jeho smrťou, udalosti naberú rýchly spád a do života obyvateľov zasiahne vražda. Libby sa spolu s diakonovým synom snaží prísť zločinu na koreň. Je jasné, že v meste nastalo zúčtovanie, no keď sa v redakcii objaví ďalšie parte, uvedomia si, ako hlboko až siaha nebezpečenstvo, ktorému sa rozhodli čeliť.

„Hoci dve tajomstvá delí sto rokov, až príliš spolu súvisia.”

Autorka postavila príbeh Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku na skutočnej udalosti. Na zvláštnosti malej cirkvi – evanjelikálne hnutie sa šírilo najmä v 20.storočí a napohľad prinášal bizarné, no reálne príbehy. „Bratia evanjelikári, ktorí kázali pod Billym Sundayom, jazdili na tandemovom bicykli a vyvolávali roztržky všade, kde sa zjavili,“ spomína si Jaime Jo Wrightová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu