Od kedy odišla do úzadia kapela Iné Kafe, na Slovensku sa nezrodila podobná štýlová formácia. Z Oravy však prichádza projekt “JA&ON” so skladbou

“AK ZOSTAŤ TU MÁM” , ktorá prináša tejto generácií poctivý pop rock s prvkami rapu.

Juraj Janček a Ondrej Ondrek sú mená, ktoré stoja za týmto oravským projektom. Hoci sa nevenujú hudbe profesionálne, spojili sa aby priniesli toto leto niečo štýlovo odlišné ako sme zvyknutí v poslednej dobe. Celková myšlienka vznikala rok, no len nedávno sa kapela dala dokopy. Pod dozorom uznávaného režiséra hudobných videoklipov – Adriána Kutného vznikol tak na Oravskej priehrade nový klip “AK ZOSTAŤ TU MÁM”. “Názov projektu “JA&ON” vystihuje vlastne zoskupenie našich priezvisk. Predtým sme hrávali tvrdý metal, ale časom sme sa hudobne trocha pretransformovali. Chýbal nám na hudobnej scéne taký ten poctivý starý štýl, podobný ako si išla bývala kapela Ine Kafe. Trocha sme ukrojili aj z moderného hip hopu, takže sú tam prvky rapu, no vo finále je to taký mix. Neriadili sme sa predpísanými štýlmi, ale robíme to tak, ako nás to napadne”, hovorí spevák Juraj Janček.

Singel sa nahrával v jednom z najlepších hudobných štúdií, v bratislavskom Lavagance studio pod taktovkou Mareka Rakovického a Toma Lobba. Producentom videoklipu bol Adrián Kutný, ktorý má za sebou spolupráce napr. s Kalim, Majk Spiritom, Mišo Bielym, Zrebný a Frlajs a podobne. Točilo sa v známych lokalitách priamo na vode Oravskej priehrady, miestneho parku extrémnych športov a taktiež pri soche Krista nad neďalekou dedinou Klin. Mladí junáci popri svojej práci už pripravujú ďalšie skladby, takže možno tu budeme mať do roka a do dňa novú hudobnú formáciu. “Už teraz viem, že každá skladba bude iná lebo aj hudobne sa od seba odlišujú. Sme zvedaví na rekacie ľudí, dúfam, že sa im to bude páčiť a že im aj touto formou spríjemníme leto 2019”, uzatvára Juraj.

Viac info:

Spev/rap – Juraj Janček

Gitara/ukulele – Ondrej Ondrek

Text – Juraj Janček

Hudba – Ja & On

Rec/Mix/Master – LVGNC Studios

Video: Réžia – Adrian Kutný Kamera – Marcy Rojas Rouse

“AK ZOSTAŤ TU MÁM”

INSTAGRAM

FACEBOOK

Zdroj: PR MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ

zdroj foto: youtube Ja a On Official

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu