Milujete zamatovo hebký dotyk plyšových obliečok, ale váhate i ich obstarať, kvôli tomu, že sú zo syntetického materiálu? Máme pre vás dobrú správu! Objavili sme bavlnenú alternatívu: S kolekciou velúrových obliečok a prestieradiel značky Matějovský si užijete zamatové pohladenie so všetkými benefitmi prírodného bavlneného vlákna.

Ideálne obliečky na zimu

„Velúr je označenie pre rôzne druhy textílií s krátkym vlasom, ktoré sa vyznačujú hebkým povrchom s jemným vlasom. Označenie bavlnený mikroplyš používame s cieľom priblížiť povrchovú úpravu velúrovej tkaniny zákazníkom,“ uvádza plyšovú novinku Martina Matějovská, obchodná riaditeľka  spoločnosti Matějovský, tradičnej českej značky posteľných obliečok a bytového textilu. Bavlnený mikroplyš s gramážou 200 g/m2 od tohto výrobcu sa pýši vysokým 80 % podielom bavlny, pričom zostávajúcich 20 % PE (polyester) tvorí spodná štruktúra pružnej tkaniny. Velúrové obliečky sa nežehlia a sú vhodné predovšetkým na zimné obdobie. Spĺňajú kritériá medzinárodnej certifikácie Oeko-Tex Standard 100, takže užívateľ má záruku, že sa vyspí nielen v pohodlí, ale aj v zdravotne vhodnom materiáli.

Inšpirácia – Matějovský

Mikro pod drobnohľadom

V zimných mesiacoch je často vyhľadávaným materiálom mikroplyš. Zvyčajne je však v ponuke ako 100 % polyester (PE). Tento bežne dostupný syntetický materiál je síce hebký na dotyk a môže pôsobiť hrejivým dojmom, ale jeho úžitkové vlastnosti zodpovedajú charakteru syntetického materiálu, ktorý je nepriedušný, nemá schopnosť odvádzať vlhkosť a citlivejším osobám môže po čase spôsobovať nežiaduce kožné či iné ťažkosti. „Pokiaľ ste alergickí alebo máte citlivú pokožku, potom sú obliečky z prírodných vlákien ideálnou voľbou. Napríklad bavlna má prirodzené hypoalergénne vlastnosti, čo znamená, že je menej pravdepodobné, že vyvolá alergické reakcie než syntetické materiály,“ vysvetľuje Martina Matějovská.

Hrejivé prestieradlo

Ku kvalitným obliečkam nepochybne patrí aj kvalitné velúrové prestieradlo, ktoré si vás získa svojím plyšovým, mäkkým, povrchom. Ide o jemné froté, slučkovú tkaninu, vyrobenú kombináciou 80 % bavlny a 20 % polyesteru. Velúrové napínacie prestieradlá majú vysokú gramáž 200 g/m2 a patria medzi materiály, ktoré sa nežehlia.

Foto: archív Matějovský

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu