Organizátor FIJET SLOVAKIA pokračuje v tradícii súťaže a medzinárodnej výstavy fotografií Cestovanie a emócie (Travel and Emotions) autorov – novinárov, ktorí spracúvajú témy cestovného ruchu. 5. ročník medzinárodnej súťažnej výstavy fotografií sa opäť uskutočnil v Piešťanoch v Balnea Esplanade na Kúpeľnom ostrove. Na slávnostnej vernisáži 22. júna 2023 boli zároveň vyhlásení a ocenení autori víťazných fotografií. Výstava potrvá do 8. augusta 2023. 

5. ročník súťaže a medzinárodnej výstavy fotografií Cestovanie a emócie (Travel and Emotions) FIJET SLOVAKIA prezentuje 55 vybraných fotografií autorov – novinárov z Česka, Belgicka, Bulharska, Chorvátska, Kanady, Rakúska, Slovenska. Kurátor výstavy historik a teoretik fotografie PhDr. Marián Pauer, ESFIAP v príhovore vyzdvihol kreativitu, kvalitné výtvarné videnie a technickú dokonalosť, ktoré sú predpokladom každej dobrej fotografie. Na slávnostnej vernisáži spolu s prof. Ľudmilou Novackou, prezidentkou FIJET SLOVAKIA a partnermi Agatou Mikulovou z Trnavského kraja a Petrom Jančovičom, primátorom Piešťan, vyhlásili víťazov a odovzdali im ocenenia. 

Medzinárodná porota vyhodnotila najlepšie fotografie Travel and Emotions 2023 v dvoch kategóriách: iIndividuálna fotografia a príbeh, seriál fotografií.  V kategórii individuálna fotografia získal ocenenie Rudolf Bihary, Slovensko – Letná akadémia fotografie (jeho víťazná fotografia bola použitá na plagáte k výstave); Karel Meuleman, Belgicko – Taliansky maliar na Lago di Orta a Radoslav Sviretsov, Bulharsko – PARALELLUM. V kategórii príbeh, seriál fotografií ocenenie získala cestovateľka a fotografka Katarína Lišková, Slovensko – Mariachis z námestia Garibaldi. V špeciálnej kategórii deti a mládež dostal cenu Jerguš Polák, Slovensko, za fotografiu Cestovateľ.

Doposiaľ každý ročník medzinárodnej výstavy novinárske fotografickej súťaže Travel and Emotions sa konal v Piešťanoch, kde sa vždy podarilo vytvoriť pre výstavu dobré podmienky a príjemnú atmosféru. Nie je tomu inak ani tento rok. Výstava Cestovanie a emócie (Travel and Emotions) potrvá v Balnea Esplanade v Piešťanoch do 8. augusta 2023. V jeseni si ju budú môcť  pozrieť záujemcovia aj v iných mestách.   

Foto: archív FIJET SLOVAKIA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu