Každá žena dbá o svoj zovňajšok a chce zaujať svoje okolie. Prvá vec, ktorú si na človeka všimnete sú práve oči. Nie nadarmo sa hovorí, že oči sú okná do duše. Ak chcete dosiahnuť neodolateľný pohľad, máme pre vás skvelý tip. Revolučnú metódu v zahusťovaní mihalníc. Vďaka Volume Lashes môžete zabudnúť na každodenné trápenie so špirálou. Teraz môžete mať dokonalé mihalnice 24 hodín denne,7 dní v týždni, a to bez akejkoľvek námahy. Dlhé, husté, kašmírovo jemné a zároveň prirodzené mihalnice. Prinášame vám odpovede na najčastejšie otázky čo sa týkajú aplikácie a metódy zahusťovanie od profesionálnej lash-stylistky, Mii Novodomskej.

Vytvoriť krásny pohľad vďaka umelým riasam je hotové umenie. Ako celý proces prebieha?

V prvom rade sa opýtam aká je predstava klienta. Niektoré ženy mihalnice už nosili, takže o to je to ľahšie, alebo zvyknú ukázať fotku nejakej mojej predošlej práce. Následne sa dohodne hustota a dĺžka mihalníc. Väčšinou to slečny nechajú na mne, veria mi 🙂 Berú to tak, že artista najlepšie vie, čo sa im hodí. Potom sa zalepia spodné mihalnice, klientka už oči necháva zavreté, mihalnice sa odmastia a pripravia na aplikáciu. 

Je to pre mnohých zdĺhavý proces. Musí mať na to človek trpezlivosť, aby to zvládol spraviť?

Určite áno. Hlavne to robiť s Kľudom a táto práca človeka naozaj musí baviť. Je to detailná a zdĺhavá robota. 

Každé oko je iné, niekomu sa hodia dlhé husté mihalnice, niekomu krátke. Podľa čoho to určíš komu aké mihalnice spravíš? Je výber na klientke či skôr na tebe?

Ako kedy – niektoré klientky trvajú na svojom, ale to sú väčšinou také extrémy (mega husté mega dlhé), ale snažím sa vždy poradiť a usmerniť klienta, lebo zle zvolená dĺžka aj hustota môže zničiť mihalnice alebo budú skôr vypadávať. A hlavne si myslím že kratšie mihalnicky vyzerajú lepšie 🙂 Sú aj klientky, ktoré majú obrovské oči a tie znesú aj tie extrémnejšie dĺžky. 

Veľkým hitom sú volume lashes – aký je rozdiel medzi nimi a klasickými 3D či 4D?

Rozdiel je v tom, koľko kusov mihalníc dáte na jednu vašu prirodzenú, a taktiež v hrúbke umelých mihalníc. 3D sa robia metódou 1:1 (1 umelá na 1 prirodzenú). Pri 4D sa už robí objem, aplikuje sa 2-3-4 umelé na jednu vašu. Potom sú mega volume, tam už sa dáva 5 a viac umelých na 1 prirodzenú. Samozrejme čím hustejšie sa mihalnice robia, tým sa používa tenší materiál, takže nezaťažia prirodzené mihalnice. Základom volume techniky je vyrobiť vejárik, ten vytvára hustotu. 

Koluje po internete mnoho fotiek, kde majú ženy zničené mihalnice od lepidla a pod. Závisí to od kvality produktov, alebo od toho, ako odvedie prácu lash-stylistka? Na čo by si ženy mali dávať pozor pri výbere salónu?

Určite aj produkty, ale najviac v tom „má prsty“ lash-artistka. Túto robotu vykonáva veľa žien, ale máloktorá naozaj kvalitne. Sama som sa stretla s katastrofálnymi mihalnicami, niektoré som odstraňovala aj hodinu. Výsledkom boli polámané a vytrhané mihalnice. Treba si naozaj dôsledne vybrať komu sa zveríte do rúk. Ak počas alebo hneď po aplikácia mihalnice bolia, ťahajú, štípu, cítite pocit ťažkých očí, vadia vám, je to zlá robota. Treba sa riadiť recenziami a hlavne reálnou prácou, kedy tie mihalnice vidíte aj na živo. Nie len z fotiek . 

Je určená nejaká hranica ako dlho by žena mala mať umelé mihalnice? Má si dať po nejakej dobe pauzu, aby si mihalnice oddýchli?

Pokiaľ máte mihalnice robené kvalitne, netreba dávať vyslovene pauzu. Treba chodiť pravidelne na doplnenie. Vaše prirodzené mihalnice popritom pekne vždy rastú. Ale niekedy dobre padne si ich dať dole, a poriadne si pošúchať a vyumývať oči 😀 Zvyknú si baby dať na mesiac dole a potom prídu zase 🙂 Ale mám aj klientky, ktoré to nosia aj 5-6 rokov, a mihalnice majú úplne v poriadku. Zase sa vraciame k bodu, kde veľmi záleží od toho, kto Vám mihalnice aplikuje. 

Ako dosiahneš, aby aj po doplnení zostali mihalnice pekné a husté, keď niektoré už más takpovediac „odrastené“ a pridávaš tam nové?

Vždy pri doplnení sa mihalnice vyčešú, dajú sa dole všetky vejáriky čo sú viditeľné, odrastené, alebo už nie sú také pekne husté (ktoré sú stále pekne sa samozrejme nechávajú), očistia, odmastia. Keď sa opäť doplnia – zahustia, rozdiel neuvidíte. 

Nejaké tipy na starostlivosť o mihalnice?

Treba si hlavne oči umývať. Od sĺz teraz aj od mora, aby Vá neostali mihalnice zlepené. Odličovať sa len vodou nato určenou, nemôže ísť na mihalnice olej, dvojfázové odličovače atď. Dajú sa kúpiť aj špeciálne peny na mihalnice, ktorými si oči viete umyť, a zbavíte ich všetkých nečistôt. Hlavne sa netreba báť, mihalnice Vám skôr nevypadnú. Treba dbať na hygienu. 

Sú nejaké alergické reakcie po lepení mihalníc: svrbenie, červené oči a pod. Niektoré zmiznú po pár dňoch kým si oko zvykne, ale niekomu reakcia zostane. Čo v týchto prípadoch? Čo robiť ak oči svrbia a sú červené?

Môžu vás troška štípať oči po aplikácii, ale naozaj minimálne. Niektoré citlivejšie klientky zvyknú mať začervenané oči, ale určite to nemôže trvať niekoľko hodín, alebo dni. Ak vás oči neznesiteľne svrbia, štípu, slzia, pália, je možné že ste dostali alergiu (alebo ich  máte zle aplikovanie ). Vtedy určite odporúčam dať si mihalnice odstrániť u odborníka. Je to šetrná metóda.

fotky@Mia Art Lashes, IG@mia_novodomska

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu