Tri ženy. Tri silné osudy. Tri príbehy

0
1237
zimný palác tri ženy tri osudy

…alebo iba jeden spoločný príbeh?
Fascinujúci príbeh o troch Tatianách v troch rôznych obdobiach.
Veľkokňažná Tatiana Romanovová, ktorá naozaj existovala. Disidentka Tatiana Garinová a maliarka Tatiana Benická, ktoré si autorka vymyslela.
Zimný palác napísala Michaela Ella Hajduková a inšpirovala sa skutočnými udalosťami. Ak sa vám nechce čakať na kuriéra, Zimný palác si môžete hneď teraz stiahnuť na Rajknih.sk.

Píše sa rok 1914, Sankt-Peterburg. Taťjana Romanovová ako milosrdná sestra Červeného kríža znovu stretáva v nemocnici Dmitrija Jakovleviča Malamu a jej srdce horí láskou. Krehký vznikajúci vzťah podporujú i jej rodičia. Nad celou rodinou sa však sťahujú revolučné mračná a ukrytá správa vo fľaši od smotany spustí udalosti, ktoré sa skončia krvavými jatkami, zakrývaním stôp a pátraním, ktoré potrvá desaťročia. Taťjanin denník sa ukrýva v toku času, až kým ho nenájde iná Tatiana, ktorej sa zápisky veľkokňažnej môžu stať osudnými.

Presunieme sa do roku 1977 v Leningrade. Taťjanu Garinovú vypočúva KGB. Mladučká študentka práva s dobrým kádrovým profilom i triednym pôvodom síce číta zakázané knihy, ale to zďaleka nie je dôvod, pre ktorý si pohnevala súdruhov. Čoho všetkého bude Dmitrij Tarasov schopný, aby jeho láska neskončila za mrežami?

A napokon súčasnosť, Petrohrad. Uprostred zasneženého námestia pred Zimným palácom sa cez noc objaví rakva so skleneným vekom. Mladá žena vnútri má biele šaty a trblietavú tradičnú čelenku. Vyšetrovanie ukáže, že nie je mŕtva, ale podchladená a pod vplyvom narkotík. A že sa volá Tatiana. Kto ju obliekol do šiat cárovej dcéry a chcel, aby zamrzla?

„Téma Romanovovcov ma zaujíma celé roky, možno aj preto som musela menej študovať,“ približuje základ svojej novej knihy Michaela Ella Hajduková. „Viac menej som si iba overovala niektoré informácie, ktoré som mala a hľadala aj celkom nové. Možno aj preto som knihu napísala asi za pol roka, obyčajne mi to trvá dlhšie.“

Pred rokmi Michaela sama navštívila Petrohrad a ani vo sne jej nenapadlo, keď sa prechádzala po Ermitáži, že raz napíše knihu, ktorej dej sa bude točiť okolo rodiny posledného cára a odohrávať sa bude i v Petrohrade.
„Nakoľko som sa narodila v roku 1984 a z minulého režimu si pamätám akurát cvičky a baliaci papier z tuzexu na časť okolo roku 1977 som mala tri betareaderky a som im neskutočne vďačná za ich pomoc,“ dodáva autorka.

Pozrite si booktrailer:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu