Túto psychoterapeutku by ste chceli mať na telefóne…

0
631
Všetko sa raz pominie

Ak je zmena prirodzeným poriadkom vecí, prečo toľko ľudí zápasí s míľnikmi života – od prvého zamestnania a prvej lásky až po odchod detí z domu a odchod do dôchodku? Uznávaná psychoterapeutka Julia Samuelová čerpá z hodín rozhovorov so svojimi pacientmi, aby ukázala, ako sa môžeme naučiť prispôsobiť a vyťažiť čo najviac aj z menej príjemnejších skúseností.
O tom je jej kniha Všetko sa raz pominie.

Žijeme v kultúre neobmedzeného výberu – a život je teraz zložitejší ako kedykoľvek predtým. Táto kniha, podporená najnovšími sociálnymi a psychologickými výskumami, sa zaoberá ťažkými obdobiami v rodine, láske, práci, zdraví a identite.
„Prípadové štúdie z jej psychoterapeutickej praxe sú podané tak dobre, že sa často čítajú ako dobrá fikcia. Z tejto múdrej, láskavej knihy si možno vziať veľa ponaučení. Julia Samuelová má základnú vieru v ľudskú slušnosť a jej optimizmus presvitá z každej vety,“ napísala Kate Saunders z The Times.

Od ženy, ktorá sa rozhoduje, či opustiť manžela kvôli mladšiemu milencovi, až po otca, ktorý sa vyrovnáva s vážnou zdravotnou diagnózou. A od novej matky, ktorá bojuje s rozhodnutím vrátiť sa do práce, po mladého muža, ktorý sa vyrovnáva s následkami coming outu, a ženu, ktorá začína odznova po strate zamestnania.

Tieto silné, nezabudnuteľné a hlboko intímne príbehy o bežných ľuďoch nám pomôžu pochopiť našu vlastnú jedinečnú reakciu na zmenu a osvetlia spôsob, akým pristupujeme k výzvam v každej etape života.

Všetko sa raz pominie

Podľa Shane Eatson je Julia psychoterapeutka, ktorú by ste chceli mať na telefóne, a jej knihy sú ďalšou najlepšou možnosťou. Výzvy, ktorým všetci v živote čelíme, sú v tejto premyslenej, poučnej knihe rozobrané, vysvetlené a urobené znesiteľnými.

Táto brilantná kniha robí to, čo žiadna iná – súcitným a skutočne hlbokým spôsobom hovorí o problémoch každodenného života s dospelými deťmi, zložitými rodinami, stresom v práci. Asi každý sa môže spoznať v niektorej z nádherne spracovaných prípadových štúdií. Je privilégium môcť sledovať túto majstrovskú terapeutku pri práci,“ dodáva Rosie Boycott.

Julia Samuelová (1959) je britská psychoterapeutka a pediatrická poradkyňa. Špecializuje sa na trúchlenie a zvládanie smútku, čomu venovala aj svoju prvú knihu Cesty zármutku. Na témy zo svojej praxe od lásky až po prácu sa zamerala v druhej knihe Všetko sa raz pominie, jej najnovšia kniha má názov Každá rodina má svoj príbeh. V roku 2015 jej bol za jej celoživotné dielo udelený Rad britského impéria.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu