Zoznámte sa so slovenskou Edith Piaf- speváčka Janais

0
1859

Na Slovensku máme speváčku s hlasom anjela a rovnakým citom pre hudbu. Zoznámte sa s Janais. Speváčka, ktorá sa pred šiestimi rokmi zúčastnila Eurovízie má odvtedy veľa nového.

Janais, ľudia ťa prvýkrát mohli vidieť v Eurovízii ešte pred šiestimi rokmi. Zmenila tá súťaž nejako tvoju kariéru, ľudia ťa začali viac vnímať?

Určite áno. Eurovízia mi priniesla množstvo nových fanúšikov, pieseň Taram ta rej začali hrať rádia, prišlo zopár ponúk na koncerty, rozhovory. Pieseň sa dokonca objavila v televízii v reklame na maslo (smiech). Raketový štart ako vidíme mnohokrát v zahraničí to síce nebol, ale pomohlo to.

Nepatríš medzi speváčky, ktoré hrajú klasický pop. Čo teda hráte?

Ťažko to škatulkovať… Hráme s chalanmi to, čo sa nám páči a čo nás inšpiruje. Od melancho-popu cez folk, šansón, jazz až k elektroswingu… A keďže ľúbim aj ľudovky, často končíme koncerty  piesňou A ja taká čárna.

Čo myslíš, že na slovenskej hudobnej scéne chýba?

Myslím si, že slovenská tvorba je pomerne pestrá a že rovnako ako vo svete, sú aj u nás zastúpené rôzne žánre na kvalitnej úrovni. Ide skôr o to, že nie všetky dostanú priestor prezentovať sa v rádiách. Asi preto máme pocit, akoby tu niečo chýbalo… Ja svoju obľúbenú hudbu hľadám cez rôzne streamy, YouTube a sociálne siete.

Aký je tvoj hudobný sen?

Uživiť sa hudbou a tešiť sa z nej. Za posledné roky som prišla na to, že to vôbec nie je ľahké. Tvoriť je veľmi náročné v každom umeleckom odvetví a byť popri tom dobrou matkou je ešte náročnejšie. Ak sa mi to bude dariť spájať aj naďalej a ľudia moju hudbu ocenia, budem spokojná.

Celý rozhovor si môžete prečítať ešte stále v aktuálnom vydaní časopisu WomanMan. Kúpite ho v sieťach stánkov Media press a GG tabak. Alebo si kúpte zvýhodnené predplatné cez SMS v tvare:

WMSK(medzera)menopriezvisko(medzera)celá adresa na číslo 8877!

Cena SMS je 9,90 EUR a je to zároveň aj cena ročného predplatného časopisu WomanMan už aj s poštovnými nákladmi.

foto: archív speváčky Janais

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu