Zatiaľ čo mnohí z nás využili letné obdobie, s ktorým sa v týchto dňoch lúčime, na dovolenky a oddych, speváčka Celeste Buckingham mala leto plné pracovných aktivít a prelomových úspechov. Speváčka popri svojej hudobnej kariére stále viac známa aj prostredníctvom svojich dobročinných aktivít a spoločenskej zodpovednosti, za ktoré v posledných rokoch k jej hudobným cenám pribúdajú ocenenia i za celospoločenský prínos.

Celeste a jej letné benefície

Svoje tohtoročné leto odštartovala sériou charitatívnych koncertov. Stala sa tiež hlavnou patrónkou benefičného Festivalu študentského remesla v Kežmarku, ktorý každoročne podporuje. Spoločne s organizátorom podujatia Súkromnou spojenou školou Biela voda tak pomohla občianskemu združeniu Uškové deti, pre ktoré v rámci festivalu odohrala charitatívny koncert s Ondrejom Kandráčom a Matějom Vávrom. V spolupráci so Súkromnou spojenou školou Biela voda Celeste tento rok odštartovala tiež svoj vlastný charitatívny projekt – novovzniknutý detský tábor COMBOCAMP, zameriavajúci sa na integráciu rómskych detí, o ktorom Celeste prezradí viac informácií už čoskoro.

Celeste a fair trade kampaň No nekúp to”!

V júni sa Celeste stala tvárou kampane „No nekúp to”! na podporu nákupu fair trade výrobkov. Zapojila sa do verejnej výzvy známych osobností, ktoré počas júna nakupovali iba fair trade produkty. Zároveň počas celého mesiaca pila iba fair trade vyrobenú kávu. Spolu so Celeste sa do edukatívnej kampane na podporu zodpovedného nakupovania zapojili moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová či herec Števo Martinovič a humorista Stano Staška.

Celeste a jej soundtrack Voiceless na podporu boja proti kyberšikane

Leto 2019 malo pre Celeste tiež filmovú atmosféru. Zverejnila singel Voiceless, ktorý sa stal soundtrackom nového slovenského filmu Kto je ďalší – ten bol s obrovskou pozornosťou médií i verejnosti odpremiérovaný 22. augusta. Celeste svojou účasťou na novom filmovom projekte podporila boj proti alarmujúcemu a stále aktuálnejšiemu celospoločenskému problému kyberšikany, ktorý je hlavným posolstvom tejto novej snímky režiséra Mira Drobného.

August priniesol dva významné míľniky v speváckej kariére Celeste Buckingham – vystúpenie na maďarskom festivale Sziget a dva veľké koncerty Bondovky v Opere s orchestrom Opery SND.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu