Diego Maradona – príbeh o legendárnom hráčovi ako ho ešte nepoznáte

0
3485

Tretí film oscarovského tímu, stojaceho za dokumentami SENNA a AMY, a producenta Paula Martina, sa volá DIEGO MARADONA a je zostavený z viac ako 500 hodín nikdy nezverejnených záznamov z Maradonovho osobného archívu, ktoré poskytol sám legendárny futbalista či jeho blízki. 5. júla 1984 prišiel Maradona do Neaoplu za rekordnú prestupovú sumu. Jeho najbližších sedem rokov sa malo stať peklom. Najuznávanejší futbalista sveta a najvášnivejšie, ale mimoriadne nebezpečné mesto v Európe boli pre také čosi perfektným spojením. V meste, kde by aj diabol potreboval ochranku, sa Diego Maradona stal bohom. 

Sport, Football, 1986, World Cup Final, (Mexico City), kapitán argentínskeho národného tímu s titulom

Na ihrisku bol géniom. Mimo ihriska bol uznávaný za boha. Charizmatický Argentínec miloval boj proti očakávaniam a priviedol Neapol k jeho prvého titulu. Bol to príbeh ako zo sna. Ale za všetko treba platiť daň. Diego si mohol robiť, čo sa mu zachcelo, kým podával na ihrisku zázračné výkony, lenže časom prišlo temnejšie obdobie. Diega Maradonu na filmovom plátne v ich – nie nekritickom – spracovaní zaujme nielen futbalových fanúšikov, ale aj tých, čo o futbal „ani nezakopnú“, no majú radi silné príbehy. 

Diego Maradona spolu s matkou a s otcom

Získajte 2 vstupenky do kina na tento dlho očakávaný film. Stačí keď nám pošlete do redakcie správnu odpoveď na súťažnú otázku: V ktorom roku získala Argentína na čele s Diegom Maradonom Svetový pohár v Mexiku? Víťaza vyžrebujeme 20.8.2019

zdroj@Continental film

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu