Iveta Štecová je odborníčka na tvárovú gymnastiku

Stretli sa sa už s pojmom tvárová gymnastika? Vedeli ste, že ide o účinnú metódu prevencie tvorby vrások? JE však aj cestou k mladšej a žiarivejšej pokožke. Cvičenie je totiž vhodné nielen ako prevencia, ale aj ako liečba svalov tváre a krku. O tejto metóde, ale aj o tom, ako sa stať tvárou produktu, sme sa zhovárali s Ivetou Štecovou, certifikovanou trénerkou tvárovej gymnastiky.

Ako ste sa dostali k tzv. tvárovej gymnastike?

Úplnou náhodou. Žila som v USA. Bol rok 2005. Moja tvár vo veku 32 rokov vyzerala unavene, začali sa ukazovať známky a dôsledky prehýrených nocí a nadmerného opaľovania. Samozrejme, skúšala som krémy, séra, masky, neinvazívne ošetrenia a tak ďalej. Efekt bol menej ako minimálny. Bránila som sa botulotoxínu a kyseline hyalurónovej. Hľadala som spôsob prirodzený a bezbolestný. V tom čase som náhodou stretla cvičiteľku tvárovej jogy. Spočiatku som pochybovala, ale po týždni cvičenia som uvidela prvé výsledky. A to ma presvedčilo, že tvárová gymnastika má zmysel a vie účinne pomáhať. Dnes sa tvárovej gymnastike venujem už 11 rokov.

Čo to vlastne tvárova gymnastika je? 

Tvárová gymnastika je súbor cvikov pre krásu, ktorými precvičujeme svaly tváre, a ktorých výsledkom jepevnejšia kontúra brady, plnšie pery a líčka. Eliminujeme ňou vrásky, dosiahneme krajšiu definíciu krku, pomáha nám pri odstránení dvojitej brady a vačkov pod očami, nosoústnej ryhy a zmierni jej hĺbky. Podstatou tvárovej gymnastiky je pohyb svalov, tým dochádza aj ku zlepšeniu prúdenia lymfy v oblasti tváre a krku.  Základom akéhokoľvek cvičenia tvárovej gymnastiky je napínanie a uvoľňovanie svalu. Sval sa nachvíľu odkrví a po uvoľnení sa doň nahrnie čerstvá okysličená krv so živinami. Opakované napínanie a uvoľňovanie svalov pri cvičení tvárovej gymnastiky podnieti v danom mieste regeneračný proces, čím sa sval spevní, vráti sa mu pružnosť a objem.

Prečo je tvárová gymnastika dôležitá a ako nám môže pomôcť?

Na tvári mame 60 svalov, ak ich nebudeme precvičovať, prídeme o ne. Už v 25 roku života dochádza k erózii svalov a pokožky na tele a tvári. Je to proces pomalý, ale nezvratný. Dá sa to prirovnať cvičeniu tela. Ak cvičíte, telo má iný svalový tonus, ktorý je úplne iný ako telo ktoré necvičí. To isté sa deje na tvári. Pravidelným cvičením sa tvár prekrví, svaly sa regenerujú a vracia sa im pružnosť. Zrýchľuje sa prúdenie lymfy, prečistí sa podkožie a pleť je čistejšia a zdravšia.

Pre koho je určená? 

Pre každého. Neexistuje ani horná a ani dolná veková hranica. Čím skor sa začne s cvičením, tým lepšie. 
Cvičenie tvárovej gymnastiky je vhodnou voľbou pre každého. Tvárová gymnastika je prirodzenou a najlacnejšou metódou predchádzania tvorby vrások. Pomáha udržať mladú a zdravú pokožku čo najdlhšie a je vhodnou voľbou pre tých, ktorých cieľom je spevnenie kontúr tváre a krku, eliminácia vrások, dvojitej brady a vačkov pod očami.

Nie je to teda len záležitosť žien?

Určite nie. Tvárová gymnastika je účinná a dôležitá nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Aj oni podliehajú “času” a ich tvár nie je nijako chránená pred stárnutím.

Aké výsledky môžeme dosiahnuť tvárovou gymnastikou?

Správnou voľbou cvikov tvárovej gymnastiky môžeme výrazne spevniť kontúry tváre a krku, zvýrazniť líčka a dodať im strácajúci sa objem, zväčšiť pery, eliminovať vertikálne vrásky okolo pery, rozšíriť alebo zúžiť tvár, zvýšiť produkciu kolagénu v pokožke a vyhladiť vrásky, spevniť viečka, zdvihnúť ovísajúce kútiky úst, eliminovať nosoústnu ryhu, zlepšiť prúdenie lymfy a prečistiť podkožie. Naša pokožka na tvári bude žiarivejšia a čistejšia.

Ako prebieha taká gymnastika?

Hodiny tvárovej gymnastiky sa dajú realizovať individuálne, alebo  formou skupinových kurzov. Preberá sa teória, technika cvičenia a najčastejšie chyby pri cvičení. Potom sa prechádza na praktickú časť, kde sa precvičujú všetky svalové partie so zameraním sa na problémové zóny. Hodiny tvárovej gymnastiky sú zábavné, veľa sa nasmejeme, ale veď úsmev je tiež cvik tvárovej gymnastiky.

Koľko denne sa treba tomuto cvičeniu venovať?

Krátke 10 minútové cvičenie každý deň prináša výraznejšie benefity, ako cvičenie 1 hodinu raz do týždňa. Cvičenie v ranných hodinách pomáha eliminovať zlé návyky pohybov tvárových svalov. Cvičenie večer pomáha regenerácii tvárových svalov, relaxuje svaly a myseľ. Pripraví vás na pokojný spánok. Cvičiť môžete počas šoférovania, varenia alebo sledovania TV. No nie je to skvelé?

Okrem tvárovej gymnastiky ste sa stala aj tvárov jedného výživového doplnku, ako sa Vám to podarilo a čo Vás k tomu motivovalo?

O súťaži “Tvár AntiAnge” som sa dozvedela od mojej známej. Spýtala sa ma, prečo sa neprihlásim. Nakoľko sa sama pohybujem v tejto oblasti už 20 rokov, venujem sa cvičeniu nielen tváre, ale aj tela, mám blog o kráse, kde radím ženám ako sa o seba starať a byť prirodzene krásna a navyše študujem v Austrálii na Health Academy výživu a chudnutie. Po zvážení som sa nakoniec rozhodla zapojiť sa do súťaže Kompavy.

Aký je to pocit byť tvárou konkrétneho produktu?

ZaujímavéJ Nikdy som si nemyslela, že aj ja môžem byť tvárou nejakého produktu. Dnes sa z toho teším a som rada, ak môžem pomáhať dvakrát. Svojimi radami v oblasti tvárovej gymnastiky a odporúčaniami na výborný výživový produkt.  

Máte aj reálne skúsenosti s týmto produktom K2 Anti Ange?

Áno samozrejme. Nakoľko K2 Anti Age obsahuje prospešné látky pre telo a pleť, sama som ho vyskúšala a v tejto dobe ho stále užívam. Presvedčili ma účinné látky, ako koenzým Q10, ale aj extrakt z brokolice. Veď brokolica je najzdravšia zelenina s výrazným antiage účinkom, ale veľakrát nám v strave chýba. Ide o koktail vitamínov B, K, A, aminokyselín a enzýmov. V jednej krabičke je prakticky všetko, čo organizmus potrebuje.

Aký je Váš názor na výživové a vitamínové doplnky?

Vitamínové doplnky som v rozumnej miere užívala stále. Prišla som do veku, kedy moje telo a pokožka vyžaduje oveľa viac. Nechcela som mať doma 15 krabičiek rôznych vitamínov, hľadala som niečo komplexné a účinné. Objavila som K2 Anti Age. Môj prvý postreh bol ten, že mám viac energie, už som nepotrebovala popoludňajšiu kávu, v noci som naopak výborne spala a ráno sa zobudila úplne svieža. Tento produkt spúšťa aj produkciu kolagénu a je to vidieť. Je to oveľa lepšie ako krém alebo sérum. Vyživuje pleť z vnútra.Najlepšie je, že vôbec nemám chuť na sladké. Ja sladké milujem, ale odkedy užívam tento produkt, chuťové bunky držím na uzde.

foto: @K2

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu