Mária Čírová vydáva svoj druhý vianočný album Moje Vianoce

0
1181

Od vydania prvého vianočného albumu Márie Čírovej ubehli už takmer štyri roky. K tohtoročným vianočným sviatkom sa obľúbená slovenská speváčka rozhodla vydať jeho pokračovanie s názvom Moje Vianoce. Nový album sa do jej diskografie zaradí ako druhý vianočný a celkovo ako piaty štúdiový album. Pre veľký úspech, s ktorým sa pravidelne stretávajú Máriine vianočné koncerty, sa rozhodla vyraziť aj na špeciálne turné k albumu Moje Vianoce. Novovzniknuté piesne na turné zaznejú v premiére a Mária sa predstaví s novým koncertným programom.

Tohtoročné Vianoce sa u Čírových začali už v júli

„Keď som v roku 2015 vydala svoj prvý vianočný album, doslova ma zaplavili neskutočne krásne reakcie fanúšikov a mojich blízkych. Po určitom čase som sa preto rozhodla urobiť radosť im aj sebe opäť jedným krásnym novým projektom, plným pozitívnej energie – a priniesť ďalší vianočný album…“ začína rozprávanie o svojej novinke Mária Čírová.
Album vznikal už tradične v jej domovskom nahrávacom štúdiu Creative Music House v produkcii Mariána Kachúta. „Aby sme mali na prípravy dostatok času, začali sme s prvými krokmi projektu už v júli. Dva mesiace sme dávali dohromady materiál na album a ďalšie viac ako dva mesiace sme ho nahrávali. Takže tento rok sa u nás doma Vianoce začali už v lete a ešte stále sa neskončili!“ opisuje proces vzniku novej štúdiovky Máriin manažér a hudobný producent.

Albumovú novinku tvorí desať piesní. Špeciálne miesto medzi nimi majú dve autorské skladby, ktoré pre Máriu napísal jej otec Michal Číra. „Obe skladby pochádzajú ešte z obdobia, keď som bola malá,“ prezrádza Mária. „Teraz som ich úplne nanovo hudobne pretvorila a zaspomínala som si na detstvo.“ Zvyšok albumu tvoria krásne slovenské koledy – všetky v originálnych nových úpravách a Máriine obľúbené svetové vianočné hity, taktiež v špeciálnych nových aranžmánoch Mariána Kachúta. Nezameniteľnú vianočnú atmosféru piesňam dodalo i Máriine dvorné sláčikové kvarteto, ktoré na albume taktiež účinkuje.

CD Moje Vianoce po vizuálnej stránke dotvoril obal, ktorého vkusný styling si vzal na starosti návrhár František Mikloško. „Som naozaj veľmi spokojná s tým, ako presne Ferko vystihol výber šiat – vizuálne dokonale spojil dva elementy – tradičné krásne slovenské melódie so svetovými vianočnými hitmi, ktoré máme všetci tak radi a bez ktorých by Vianoce ani neboli Vianocami.“

Album Mária Čírová: Moje Vianoce vyšiel 25. októbra

Album Moje Vianoce oficiálne vychádza v piatok 25. októbra. Fanúšikovia si ho môžu objednať v predpredaji už teraz priamo TU. Všetky objednávky v predpredaji budú odoslané s Máriiným podpisom.

Vianočné turné prinesie úplne nový koncertný program:

Pre veľký úspech, s ktorým sa stretávajú Máriine vianočné koncerty rok čo rok, bude vydanie albumu Moje Vianoce sprevádzať aj vianočné koncertné turné. Mária turné zaháji prvým koncertom, ktorý odohrá v prvú adventnú nedeľu 1. decembra Košiciach. „Vianočné koncerty sú moja veľká srdcovka. Hrám ich už siedmy rok, čiže už sa z toho stala pekná tradícia a ľudia sa na ne radi vracajú,“ hovorí Mária o pripravovanom turné. Ako prezrádza, tohtoročné vianočné koncerty budú mať úplne novú dramaturgiu, ktorá bude výrazne ťažiť z nového albumu. Jednotlivé koncerty odohrá v rôznych verziách, s kapelou a vokalistkami, v akustickej verzii so sláčikovým kvartetom alebo v kombinácii týchto hudobných telies. Pre svojich fanúšikov navyše pripravuje aj rôzne prekvapenia v podobe hudobných hostí a jedno obrovské prekvapenie na záver na štvrtú adventnú nedeľu! Vstupenky na turné si fanúšikovia môžu kúpiť v sieti Ticketportal.

TURNÉ Mária Čírová: Vianoce 2019

1.12. Košice – GES Club
8.12. Žilina – Holiday Inn
11.12. Bratislava Istropolis – Veľká sála
14.12. Nitra – Hotel Zlatý Kúčik
15.12. Trnava – Holiday Inn
16.12 – Svit – Dom kultúry
17.12. Stará Turá – Dom kultúry Javorina

TRACKLIST Mária Čírová Moje Vianoce
Štedrý večer
Winter Wonderland
Vstávajte pastieri
I´ll Be Home For Christmas
Jingle Bells
Dobrá novina
The Christmas Song
Rockin´ Around The Christmas Tree / Frosty The Snowman
Doniesli sme vám novinu
Vianoce krásne sú

foto: Archiv M.Č.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu