Miroslava Varáčková a Hviezdy pre teba

0
878
Miroslava Varáčková Hviezdy pre teba

To je nový YA príbeh Mirky Varáčkovej Hviezdy pre teba. Príbeh, ktorý vám spríjemní leto. Rozprávanie o deckách, ktoré držia spolu a chcú tak trochu zmeniť svet. Samozrejme, k lepšiemu.

Volá ju Jednička a jeden pre druhého znamenajú všetko. Spájajú ich staré pesničky, neštandardná vášeň a zmysel pre humor. Keď sa práve nedoťahujú, Žela zachraňuje svet, tvorí umenie a chodí s kamarátmi na tajné výpravy.
Žela žije spolu s dedom, pomáha mu opravovať bicykle a zbiera staré veci, ktorým dáva druhé šance.

Je súčasťou partia svojských tínedžerov, ktorá drží spolu v dobrom i zlom a v opustenom dome si vytvorila útočisko, kde to žije. Veria na druhé šance, nesmrteľnosť korytnačky a silu priateľstva. Hľadajú zmysel aj tam, kde už často nie je.
Jedného dňa sa Žela bláznivo zamiluje nielen do umenia, ale aj do chalana, ktorý ju podrží nad vodou v tých správnych chvíľach. Vtedy, keď sa život komplikuje, keď to už nie je len bezstarostná jazda a keď sa pred ňou objavujú problémy, ktoré už nie je také easy riešiť a zdolávať.

Nový román Hviezdy pre teba od obľúbenej YA slovenskej autorky Mirky Varáčkovej  vás zavedie do sveta, kde aj čierne mačky nosia šťastie. A staré, zdanlivo nepotrebné veci prebúdza fantázia k novému životu.

MIROSLAVA VARÁČKOVÁ

O námety nemá núdzu, Čitatelia sa jej často zverujú so svojimi problémami, takže svet tínedžerov je jej blízky. Jej knihy sú pravidelne nominované na ocenenie Panta Rhei Awards, jej román Drž ma, keď padám sa v roku 2017 umiestnil v rámci tejto súťaže na prvom mieste v kategórii Slovenská mládežnícka kniha roka. V roku 2020 získala druhé miesto v tejto súťaži s titulom Zostanem s tebou .

Vo Vydavateľstve SLOVART vyšla aj Mirkina dystopia Adaptácia (2015) a viacero kníh pre dospievajúce dievčatá: Stálo to za to (2018), Grafitové dievča (2017), Len to nikomu nepovedz (2015), To, čo nás spája (2019).
Knihy Mirky Varáčkovej vychádzajú aj v češtine. Stojí aj za projektom Zachráň knihu, ktorý je iniciatívou slovenských spisovateľov a spisovateliek na podporu pôvodnej literatúry.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu