Objavte lagom: Nový životný štýl zo Škandinávie

Švédsky pojem lagom nie je len obyčajné slovo, je to životný štýl. Vyjadruje balans, ktorý sa premieta do všetkých oblastí života. Ako sa naladiť na jeho vlnu?

Objavte čaro odpadu

Triedene odpadu ši našťastie osvojila už väčšina našincov. Avšak, globálne najväčším problémom je nadmerná spotreba obalov. Na Slovensku máme už niekoľko bezodpadových obchodov, ale ak takýto spôsob nakupovania prekračuje váš osobný komfort, choďte do toho v menšom.

Obmedzte balené vody, na kapsulové kávy definitívne zabudnite a na nákupy choďte vždy s vlastnou taškou. A pamätajte, že ani nepotrebné veci nemusia putovať hneď do popolníc, ale môžete ich využiť kreatívnym spôsobom. Zo starého rebríka môžete mať originálnu poličku alebo do drevenej debničky zasaďte obľúbené kvety, či v nej vypestujte paradajky.

Plytvanie jedlom

Našli ste pri veľkom jarnom upratovaní v komore zaváraniny s neidentifikovateľným dátumom alebo omrznutú zeleninu ukrytú v zadnej časti chladničky? Ak zmeníte zásady nakupovania, skladovania a narábania so zvyškami, môžete ušetriť desiatky eur ročne.

Stačí si pritom osvojiť niekoľko jednoduchých pravidiel. Napríklad vyraziť na nákupy až vtedy, keď vaša chladnička zíva prázdnotou a nechodiť do obchodov bez nákupného zoznamu. Alebo aspoň raz do týždňa pripraviť jedlo zo surovín, ktoré vám ostali v chladničke. Jednoduché a efektné.

Staňte sa dobrovoľníkmi

Chcete využiť svoj voľný čas produktívne, a pritom si dopriať duševnú očistu? Staňte sa dobrovoľníkom. Možností, ako sa realizovať, je naozaj niekoľko. Treba mať len otvorené oči a byť proaktívny. Robte spoločnosť seniorom v domovoch, zveľaďujte svoje okolie alebo učte prisťahovalcov váš rodný jazyk.

Možno si nepolepšíte o pár eur, ale posilníte pocit vlastnej hodnoty, zoznámite sa s inými typmi ľudí, s akými sa stretávate bežne a v konečnom dôsledku sa dobre zabavíte.  

Jedlo z mora

Pokiaľ nemáte radi ryby, nebudete to mať v Škandinávii s výberom pokrmov jednoduché. Žiadny stôl by bez nich totiž nebol kompletný. Možno aj preto Škandinávci trpia menej kardiovaskulárnymi ochoreniami ako zvyšok Európy. Ryby, najmä tie tučné ako losos, obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré priaznivo pôsobia na činnosť srdca a okrem toho podporujú funkciu mozgu, očí a pamäte.

Ak sa ryby vo vašom jedálničku objavujú len sporadicky, siahnite po kvalitných výživových doplnkoch OmegaMarine Forte+ od NaturaMed Pharmaceuticals. Obsahuje vysoko koncentrovaný olej z čerstvých nórskych lososov a na zaistenie dennej potreby stačí užiť 2 kapsuly.

Mesačné balenie OmegaMarine Forte+ teraz môžete vyskúšať zadarmo, len za cenu poštovného a balného.

Viac informácií o produkte aj aktuálnej akcii získate na bezplatnej linke 0800 444 204 alebo na webovej stránke www.omegamarineforte.sk.

Zdroj foto: NaturaMed Pharmaceuticals / Unsplash

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu