Zažite lásku, ktorá nepozná hranice

0
1845

Multitalentovaná Katarína Němcová prináša ľuďom dychtiacim po láske nevšedné príležitosti so šťastným koncom.

Úspešný príbeh Kataríny Němcovej je nielen inšpiráciou pre mnohé ženy po celom svete, ale dokazuje hlavne to, že láska sa dá nájsť aj tam, kde by ste ju nečakali. Začiatky ambicióznej Slovenky žijúcej striedavo v Prahe a v Londýne siahajú až za veľkú mláku, kde pôsobila ako headhunterka a marketingová manažerka a kde nabrala skúsenosti, ktoré sa jej zúročili aj v podnikaní. Písal sa rok 2013, kedy sa nadaná Katarína rozhodla založiť vlastnú firmu zameranú na ľudské vzťahy. Exkluzívna agentúra s veľavravným názvom Find L’Amour sprostredkuje svojim náročným klientom partnerov na celý život. Nápad prišiel z hlavy zakladateľky veľmi prirodzene, keďže celý život pracuje s ľuďmi a myšlienka, že by im mohla pomáhať meniť životy k lepšiemu, bol pre ňu hnacím motorom. Matchmaking, teda vytváranie dokonalej zhody medzi dvoma partnermi vo Find L’Amour funguje vďaka jedinečnému algoritmu a osobnému prístupu prvotriedneho tímu dohadzovačov, koučov a psychológov. Pôsobí nielen na Slovensku a v Českej republike, ale zameriava sa aj na západnú Európu a začína pomaly expandovať na americký kontinent. Jej projekt je originálny a v širokom okolí nenájdete nič podobné. Odvážna Katarína si svoje nespočetné skúsenosti a cestovateľské zážitky zúročuje každý deň a našla partnerov už stovkám náročných klientov, ktorí jej postoj a prístup nevedia vynachváliť.

Prečo je na hľadanie lásky potrebný dohadzovač a v čom je vaša agentúra iná? 

Vďaka špecializovanému a skúsenému dohadzovačovi môžete hneď stretnúť niekoho, ku komu by ste bežne nemali prístup a kto je vám „šitý na mieru“. Šetríme ľuďom čas, energiu a peniaze. Čo je tiež veľmi dôležité je, že spolu a mojimi spolupracovníkmi robíme privátny matchmaking (dohadzovanie), vzťahové poradenstvo, zoznamovacie akcie i ďalšie aktivity od srdca a s obrovskou vášňou. Naša práca nás baví, tešíme sa na každý nový deň. Od iných zoznamiek sa odlišujeme predovšetkým kvalitou a komplexnosťou ponúkaných služieb. Pracujeme s človekom ako celkom, s jeho zovňajškom aj jeho vnútrom, harmonizujeme ho do takej miery do akej má on sám záujem. Nie je to ani zďaleka len o samotnom „dohadzovaní“. Čo z toho, keď pred vás postavím 100 náprotivkov, ktorých by ste chceli, keď oni nebudú mať záujem o vás. Máme metódy na to, aby sme dokázali každého človeka, ktorý naozaj chce so sebou a svojim rodinným statusom niečo robiť, pripraviť na vstup toho správneho partnera do jeho života. Pomáhame im nájsť samých seba, nadobudnúť životnú rovnováhu, cítiť sa šťastne a komfortne po emočnej i fyzickej stránke, a v konečnom dôsledku byť šťastný po boku toho pravého partnera.

Kto sú vaši klienti? 

Klienti Find L’Amour sú inteligentní, úspešní a pragmatickí ľudia, ktorí rešpektujú svoj aj cudzí čas a radšej delegujú hľadanie lásky na experta, než by mali strácať čas, energiu a peniaze na nesprávnych miestach. Rovnako ako požiadate architekta o projekt, osobného trénera o cvičebný plán, požiadate odborníkov na vzťahy o pomoc v hľadaní partnera s vysokým predpokladom úspešného výsledku. Klienti v našej databáze sú veľmi prísne selektovaní, 40% záujemcov ani neprejde vstupným pohovorom so mnou alebo s našimi Love Account Managermi. Našu klientelu tvoria nároční ľudia zo strednej a vyššej strednej vrstvy, zväčša od dvadsaťsedem do päťdesiat rokov, ktorým sa darí v kariére, sú nezávislí, majú stabilný príjem, vysokoškolské vzdelanie a vedia, kam smerujú. V podstate majú všetko, chýba im len životný partner.

Ako je možné, že takíto úspešní a často aj atraktívni ľudia nie sú schopní nájsť si niekoho sami? 

Najčastejším dôvodom je časová zaneprázdnenosť, náročnosť, či obmedzený prístup k tým „správnym ľuďom“. Dôvody sú veľmi komplexné a pravé príčiny má každý človek hlboko ukryté v sebe. Naši klienti sú ľudia, ktorí majú veľké možnosti, v rámci svojich pozícií často stretávajú veľa ľudí, ale ide im najmä o kvalitu. Nepotrebujú stretnúť kvantá ľudí, zaujíma ich len ten jeden jediný. Prečo by ste zabíjali niekoľko hodín vášho života ponevieraním sa po baroch či diskotékach alebo scrollovaním nekonečných profilov online, keď môžete mať svojho privátneho dohadzovača, ktorý urobí veľkú časť práce za vás, a vy len s úsmevom na tvári vyrazíte na rande s potenciálnym partnerom svojich snov?

Ako to celé prebieha? 

Po zadaní požiadaviek klientom predkladá dohadzovač klientovi profily odpovedajúce tomu, čo hľadá, a klient z profilov, ktoré mu najviac rezonujú, vyberie tie top, s ktorými sa v prípade záujmu druhej strany stretne. Po schôdzke sprostredkujem obom feedback druhej strany. V priebehu celého procesu poskytujeme ja či naši kouči a konzultanti klientom poradenstvo v rôznych oblastiach od odporučení ako sa obliecť či chovať na prvej schôdzke cez pochopenie svojich a partnerových emočných vzorcov, až po konzultáciu problémov v intímnom súžití. Tým, že sa dvaja dajú dokopy, ešte nič nie je vyhraté, na vzťahu treba kontinuálne pracovať.

Ako rýchlo dokážete človeku nájsť jeho perfektného partnera? 

Ak ste zharmonizovaní, vyrovnaní a skrátka v pohode bez emocionálnej batožiny minulosti, a ak sú vaše očakávania reálne, obvykle sme schopní nájsť vám partnera v rozmedzí 3-6 mesiacov.

Ako vyzerá hľadanie a výber tých šťastných, ktorí sa dostanú do vašej databáze? 

Hľadanie tých šťastných je dosť náročné, človek by tým mohol stráviť celý život. Určite sa nespoliehame na to, že sa nám ľudia budú hlásiť sami, väčšinu klientov proaktívne sami headhuntujeme či už online alebo offline. Neraz chvíľu trvá dotyčnému vysvetliť, prečo sme oslovili práve jeho a prečo by to mal s nami skúsiť. Obzvlášť, keď oslovíme človeka na verejnosti, zareaguje inak akoby reagoval osamote, niektorí reagujú hneď príliš obranne, so strachom a predsudkami. V tomto celkom rozumiem mužom, aké to majú ťažké s oslovovaním slečien, ktoré sú im sympatické na ulici, keďže mnohé slečny reagujú podráždene, keď ich muž osloví. Ja sa pri oslovovaní potenciálnych klientov snažím mať zdravú guráž a nebáť sa ísť mimo komfortnú zónu, veď ak to nevyjde, nič nestratím a aspoň si budem môcť povedať, že som pre to urobila maximum. Stratené príležitosti sú len tie, ktoré nevyužijeme. 

Kto vám pri identifikovaní a oslovovaní potenciálnych klientov pomáha? 

Find L’Amour ambasádori v rôznych krajinách sveta. Sú to prirodzení networkeri a obchodníci, ktorí mi dohadzujú nových klientov. Find L’Amour ambasádorom sa môže stať takmer ktokoľvek, od kaderníčky cez recepčného v hoteli až po riaditeľa firmy, kto má prístup k zaujímavým ľuďom pripraveným na vážny vzťah. Ak je náš ambasádor naozaj šikovný, ak vie osloviť tých správnych ľudí, a namiesto čakania na zázrak si sám vytvára príležitosti, tak rovnako ako každý dobrý headhunter môže prísť vďaka nášmu províznemu programu k veľmi slušným peniazom.   

 
Sú takúto formu zoznámenia naklonení využívať viac muži alebo ženy? 

V ČR a SR využívajú služby našej agentúry, či už sa jedná priamo o privátne hľadanie partnera na mieru alebo naše dodatkové služby ako koučingy, terapie, stylingy atď. prevažne ženy, ktoré sú spravidla otvorenejšie a progresívnejšie. Muži sa v našich končinách bohužiaľ o seba veľmi nestarajú, výsledkom čoho je obrovská priepasť medzi tým, kde sú u nás v tridsiatke muži a kde ženy.

Niektorých svojich klientov sprevádzate na ich ceste aj po tom, čo si u vás nájdu partnera. V čom tkvie podstata vašej pomoci? 

Zásadným spôsobom podporujeme ich životné smerovanie, ich silu, celistvosť, ľahkosť bytia, hlboké uvoľnenie a žiariacu radosť. Inšpirujeme ich, ako sa vzájomne obdarovať tým, čím sú jedineční, a porozumieť tomu, kde sú odlišní a kde sa doplňujú ich mužské a ženské energie, čo je v dnešnej „zrovnoprávnenej“ spoločnosti úplne kľúčové.  

Podľa čoho si vyberáte zahraničné destinácie v ktorých pôsobíte? 

Cieľové mestá, v ktorých máme väčšinu klientov, sú mestá s najväčším počtom úspešných a náročných singles. Momentálne riešime hlavne štyri európske mestá – Londýn, Prahu, Bratislavu a Mníchov.  Mojim cieľom je expandovať aj do Dubaja, Paríža a New Yorku. Rozrastáme sa zdravým tempom. Snažím sa zmieriť s faktom, že deň má len 24 hodín a že chvíľu trvá dokiaľ sa stabilizuje tím v každom meste. Každopádne mám v pláne zachovať si zdravý rozum (smiech).

Do reklamy v ktorom európskom meste budete tento a budúci rok najviac investovať? 

Londýn má deväť miliónov obyvateľov, Praha jeden a pol milióna, podobne ako Mníchov. Moskva a Paríž sú ťažšie oriešky, tie si nechávam na neskôr. Londýn bola preto jasná voľba.

Aký je Londýn z hľadiska randenia a dohadzovania, a ako ťažké je tam preraziť? 

Londýn je moderný Babylon, svet randenia a matchmakingu je tam hektický a neľútostný, na  druhej strane sú tam obrovské možnosti. Londýnčania sú oveľa uponáhľanejší, cynickejší a pragmatickejší než Pražania. Nemajú problém povedať nie, nikto sa s vami nehrá. Zároveň to skrývajú za typickú britskú slušnosť. Je to tam dosť o peniazoch. O to viac však takýto ľudia v konečnom dôsledku ocenia hodnoty a štýl Find L’Amour. Už prvých pár mesiacov života tam a prvé schôdzky s londýnskymi novinármi a PR agentúrami ma z obláčiku ideálov doslova zrazili na zem, mali nás zaradených do kategórie ruských zoznamiek sprostredkujúcich chudobné nevesty na dobierku. Chvíľu mi trvalo presvedčiť ich, že nie sme žiadnou základňou pre zlatokopky, a že ženy za naše služby platia rovnako ako muži (s výnimkou obmedzených služieb zdarma). Preraziť v Londýne nie je ľahké, ale ani nemožné. 

Vaša práca musí byť veľmi psychicky náročná. Nejde nevidieť, že vám na vašich klientoch naozaj záleží. A odkiaľ čerpáte energiu? 

Energiu čerpám hlavne z prírody, z univerza a zo seba samej. Spím 8 hodín denne, pravidelne športujem, meditujem, cestujem, chodím do wellnessu, doprajem si drobné radosti. Základom je mať rovnováhu. Ja som vždy mala tendencie žiť svojou prácou, musela som sa naučiť mať odstup, nebrať si veci príliš k srdcu a nepreberať problémy druhých na seba. Je krásne a ušľachtilé ľuďom pomáhať, ale nemalo by to byť na váš úkor. Lebo keď nebudete v pohode vy, nebude v pohode ani vaše okolie od rodiny až po klientov.

Vedeli by ste nám porozprávať nejaký „príbeh“ počas vašej kariéry, ktorí vyčnieval medzi ostatnými? 

Koľko máte času? (smiech) To by sme tu mohli sedieť celý týždeň, príbehov je veľa a každý je unikát. Napríklad nedávno som dala dokopy dvojicu, ktorá sa pôvodne nechcela stretnúť, pretože slečna si šetrila schôdzky pre “niekoho lepšieho” a džentlmen bol až príliš “v hlave”, všetko prehnane anayzoval a bál sa naozaj zamilovať. Doslova som ich oboch dotlačia do stretnutia, každému som tú schôdzku ponúkla ako bonus k ich balíčku zdarma, a chémia medzi nimi bola už na prvej schôdzke tak silná, že nebolo čo riešiť. Najradšej mám však príbehy, kde človeku nespadne všetko samo do lona, ale musí sa k svojmu šťastiu s trpezlivosťou, pokorou a otvoreným srdcom dobojovať.

Kde vidíte samu seba a Find L’Amour o 3 roky? 

Rada by som mala aspoň štyri fungujúce pobočky v európskych centrálach. Zároveň je pre mňa dôležité zachovať si v živote rovnováhu a za každých okolností mať na prvom mieste seba a rodinu, až potom prácu. O tri roky už chcem byť príkladnou matkou a je mi viac-menej jedno kde. Mojou srdcovkou je New York a USA ako také, ale možno skončím niekde na lazoch (smiech). Chcem mať šťastný, vyrovnaný a naplnený vzťah, naďalej pokračovať vo svojom poslaní, pomáhať tým čo o to stoja, a vychovávať svoje deti tak, aby boli dobrými ľuďmi, ktorí sa v živote nestratia.

Klaudia Fiolová
zdroj: Find L’Amour

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu