Krásna temperamentná východniarka. Milá, ľudská a správna. Taká je moderátorka ranných Televíznych novín v markizáckom Teleráne, Lucia Hurajtová.

Kariérne si už splnila takmer všetko. Porozprávala nám, čo všetko zahŕňa práca moderátorky ranných novín, lebo to ani zďaleka nie je len čítanie správ. Ale aj to, ako sa vlastne k tejto práci dostala. Zabŕdli sme aj do súkromného života a krásna blondína všeličo prezradila.

Lucka, v Markíze si už stálica. Koľko rokov si tam a aká bola tvoja cesta do televízie?

V Markíze som viac ako tri roky. Do televízie som prišla z rádiového prostredia, teda zo Slovenského rozhlasu, aj keď na mojom úplnom kariérnom začiatku, asi v 16 som pôsobila v lokálnej prešovskej televízii ako moderátorka, dramaturgička či produkčná- to všetko som si musela zabezpečovať sama do vlastnej relácie a bola to veľká škola. 

Ľudia ťa poznajú najmä ako moderátorku ranného spravodajstva. Je toho však viac. Čo je tvojou prácou?

V Teleráne som sa ocitla ešte v dobe, keď som pôsobila v Slovenskom rozhlase. Vtedy som bola v Teleráne externá redaktorka, no koncom roka 2012 som nastúpila do Markízy ako redaktorka spravodajstva a začala som tiež moderovať Ranne Televízne noviny. Nejde však len o moderovanie. Ráno robím robotu za minimálne piatich ľudí. Som moderátorka, redaktorka, zahraničiarka, dramaturgička, strihačka a ešte sa aj líčim sama (smiech).

Vždy si sa túžila stať moderátorkou alebo si chcela byť baletka alebo speváčka?

Vždy som chcela pracovať v médiách- pracovala som na tom už od puberty a išla si za svojím cieľom. Napokon sa mi to vyplatilo. Bola som moderátorka aj redaktorka v lokálnej TV Vega, v prešovskom Rádiu Flash, kde vtedy so mnou moderovali aj Radovan Kollarčík, Milan Zimnýkoval či Mišo Hudák.

Postupne som prešla do Rádia Východ, kde som robila spravodajstvo- od rana do večera. Tiež som robila asi sto funkcii naraz a teraz ani nechápem, ako som to stíhala (smiech). Po Rádiu Východ prišlo Rádio Expres, Slovensky rozhlas a TV Markíza. Študovala som Masmediálnu komunikáciu a keďže som už mala viaceré skúsenosti, vysvetľovala som učiteľom skutočnú prax a nie teóriu. Zaujímali sa o moje názory, čo ma celkom tešilo.

Máš nejaký moderátorský vzor?

Kedysi dávno bola mojim moderátorským vzorom Soňa Müllerová, neskôr Arabella Kiesbauer z PRO 7 a teraz milujem Adelu Banášovú, pretože je prirodzená, autentická, vtipná a rozhľadená. Stretla som ju už viackrát u nás v televízii, ale nemala som odvahu jej polichotiť (smiech).

Čo robíš najradšej, keď nepracuješ?

Keď nerobím, rada spím, to je moje odbúranie stresu a nepríjemných situácií. Ale milujem aj tanec- moje kolegynky z televízie iste potvrdia. Keď už na parkete ozaj nevládzem, podporujem sa vetou, že veď predsa chudnem, musím to vydržať, keďže inak som lenivá cvičiť.

Takže často vyzerám na parkete akoby som išla skolabovať (smiech). Som intenzívne temperamentná, všetko prežívam intenzívne- keď som šťastná, tak veľmi, keď som smutná, tak veľmi, keď som nahnevaná, tak veľmi.

Máš nejaký nesplnený sen?

Mne sa splnili všetky sny o kariére. Budovala som ju doma na Slovensku a dlho a pracovala som v tých najpočúvanejších či najsledovanejších médiách a to sa každému nepodarí. Aj keď ma trochu mrzí, že som predsa len na chvíľku neodišla do sveta zlepšiť si cudzí jazyk. A nesplnený sen je zatiaľ moja vlastná rodina, čiže detičky. Takže sa už teším.

Prezraď na seba, akú máš najhoršiu vlastnosť a akú zasa najlepšiu?

Čo sa týka vlastností- začnem radšej od najlepšej. Som spravodlivá, úprimná a rozhľadená. Myslím, že by to potvrdilo aj moje okolie. Čo sa týka zlých vlastností- som žiaľ výbušná, netrpezlivá a niekedy aj naivná.

Nechce sa mi totiž veriť, že ľudia môžu byť až takí zlí. Preto na tu moju naivitu často doplatím. Môj priateľ hovorí, že som slabá obeť. Ja hocikomu uverím a potom som sklamaná. Lebo ľudia nie sú len dobrí.

Čo si na ľuďoch najviac ceníš a čo naopak na nich neznášaš?

A keď sme pri tých vlastnostiach, neznášam ľudí, ktorí druhých iba využívajú či zneužívajú, klamú, podvádzajú, sú arogantní a povýšeneckí. A ktorí si myslia, že môžu donekonečna ubližovať druhým a nič sa im nestane. Ja verím, že raz karma zaútočí! A cením si na druhých tiež úprimnosť, ľudskosť a normálnosť.

Čo najradšej robíš s partnerom, zvyknete aj cestovať?

S mojím partnerom radi chodievame do hôr. Dokonca až v tomto roku, teda po 30 som sa naučila lyžovať. Teda môj partner mal chvalabohu so mnou trpezlivosť, takže sme zlyžovali od januára asi tri strediská.

Radi chodievame na južnú Moravu- tu sme prešli na bicykloch minulý rok, tento rok sme bicyklovali okolo Neziderského jazera v Rakúsku. Ale cez leto sme si urobili zopár výletov do lesa, napr. do Červeného Kláštora či na Oravu. Mám rada aj krátke výlety na pár dní- tohto roku som už bola vo Florencii a v Ríme. Taliansko milujem. Je to veľký relax, aspoň na pár dní niekde vypadnúť.

by Diamond

Foto: L.H.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu