Keď numerológia pomáha v osobnom aj pracovnom živote

0
2047

Mediácia sa v posledných rokoch začína dostávať viac do povedomia. Prečo? Mediátor je tretia a nezávislá osoba, ktorá pomáha vyriešiť konflikt dvoch strán a prináša viacero výhod. Mediátor je flexibilnejší, menej formálny, rýchlejší, menej nákladnejší a hlavne, presúva rozhodovanie na samotných účastníkov, čím sa stávajú priamo zodpovední za výsledok. A tento výsledok viac zohľadňuje ich záujmy a potreby. Mediátorka Zuzana Marková nám porozprávala, ako sa k tejto práci dostala a čo je jej cieľom.

Prečo si sa rozhodla osamostatniť sa, stať sa mediátorkou a čo bolo takým prvým rozhodujúcim momentom, že si si povedala, že idem do toho?

Tým, že som istú dobu robila advokátku, tak až taká neznáma to pre mňa nebola. Napriek tomu mi trvalo celkom dlho, kým som sa dopracovala k tomu, že je zo mňa mediátorka a že pomáham ľuďom zlepšovať ich vzťahy. Vždy som chcela ľuďom pomáhať, len som nevedela akou formou to bude mne najbližšie. Jediné, čo som vedela, že cez samotné právo to nie je. Tak som sa potrebovala osmeliť, otvoriť myseľ, nabrať odvahu. Keď sa mi to konečne podarilo, tak už to išlo “samé”.

Viem, že sa venuješ aj numerológii. Ako si sa k nej dostala? 

Neplánovane. Muž povedal: „Poď, ideme na kurz numerológie.“ Nechcela som ísť, vyhovárala som sa na iné povinnosti, prácu, ale napokon som išla a začala som to študovať. A bolo to jedno z mojich najlepších rozhodnutí (alebo jeho??).

A k využitiu numerológie som sa dostala vďaka jednej klientke, ktorú som mala na mediácii. Povedala som jej, čo vidím v jej správaní a ona sa čudovala, odkiaľ to viem, že je to presne tak. Keď som povedala, že sa zaoberám aj numerológiou, chcela, aby som jej urobila numerologický rozbor. Odmietla som, ale časom som videla, že moje poznatky dávajú ľuďom istý zmysel. Prestala som sa teda brániť využívať numerológiu. Klientom pomáha nachádzať nové smerovanie, riešenia, menia sa ich vzťahy i celkový prístup k životu.

Ako ti numerológia pomáha v tvojom pracovnom i osobnom živote? 

Musím povedať, že v práci pri mediácii mi pomáha “načítať si” ľudí, rozumieť ich potrebám, chápať, prečo tak konajú a viem im tak lepšie pomôcť. V súkromnom živote viem teraz napríklad prečo sa to ktoré z mojich detí správa ako sa správa, prečo sa hnevá, je nepokojné a viem čo s tým robiť. Nesnažím sa ich pretvárať na svoj obraz alebo podľa svojich predstáv, zameriavam sa ale na rozvíjanie a zlepšovanie ich darov, kladných vlastností. Môžem povedať, že vďaka numerológii  mám život jednoduchší. A to tým, že lepšie poznám seba aj druhých.

Prečo vyhľadávajú ľudia tvoje služby? Nevedia si pomôcť?

Väčšina z nich si vie pomôcť sama, len potrebujú isté nasmerovanie, podporu, ale aj potvrdenie toho, čo sami cítia, len potláčajú.  Niektorým zase pomôže a rozjasní sa im, keď si vypočujú „popis“ problému aj z inej strany, z iného uhla, potom zrazu vidia východisko, začína sa im rysovať, ako by mali pristúpiť k jeho riešeniu. Ja ich vlastne tou cestou len sprevádzam a istím.

Čo ťa v tej práci napĺňa?

To, že moji klienti mi hovoria, že od nášho stretnutia sa im zlepšil život, konajú vedomejšie, sú spokojnejší a viac si vedia užívať život, nebojovať s ním. Aj keď nie je to bez vlastnej roboty, dostávajú odo mňa úlohy. 

Stretávaš sa pri tejto práci s nejakými kuriozitami? 

Aj áno. Najčastejšie sa vyskytujú vo sfére intimity, sexuality a je to odrazom toho, že nežijeme v otvorených a úprimných vzťahoch nielen k druhému, ale k sebe samému. Ale pozerám sa na to optimisticky, viem, že vieme to zmeniť. Treba mať ale vôľu chcieť to zmeniť, nesťažovať sa a začať so zmenou od seba.

Podľa teba by mali byť deti vzdelávané o sexualite už na základnej škole?

Rozhodne. Je to škoda, že sexualita je u nás stále tabuizovaná. Poznanie seba, poznanie svojich potrieb, potrieb druhých, ich zrozumiteľné otvorené komunikovanie je veľmi dôležité. Keď to bude umožnené, prihlásim sa za učiteľku…

Čo je tvojou métou do budúcnosti? Kam sa chceš ešte posunúť? 

V prvom rade som tu a teraz, veľmi nad budúcnosťou nerozmýšľam, i keď áno, mám svoje vízie. Chcem sa určite ďalej vzdelávať v práci i v numerológii a tantre, ktorú študujem štvrtý rok. To mi následne bude pomáhať aj v práci s klientami. A chcem aj naďalej pociťovať radosť zo života.

Ako hovorí samotná Zuzana, Teším sa, ak sa ľudia viac radujú ako hádajú a hnevajú.

Kontakt nájdete TU.

foto: archív Z.M.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu