Rodičia musia dieťa rešpektovať

Rodičia a deti sú téma, o ktorej sa už napísalo mnoho kníh. Veľmi zaujímavú, vtipnú a veselú knihu, postavenú na skutočných príbehoch slovenských rodín napísala Renáta Názlerová.

Román Návod na obsluhu dieťaťa je zdravo motivačný, vtipne ladený a nájde sa v ňom každý. Je pokračovaním Názlerovej úspešnej knihy Návod na obsluhu lásky. Ako v predchádzajúcej knihe, aj v Návode na obsluhu dieťaťa vystupuje psychologička a terapeutka Tamarou Koch, s ktorou autorka spolupracovala na oboch románoch.

Vydali ste už svoju druhú knihu. O čom je román Návod na obsluhu dieťaťa?

Kniha je o vzťahoch medzi rodičmi a deťmi, bez ohľadu na to, v akom veku tie deti sú. Námety vychádzali z praxe psychologičky a sú to skutočné príbehy Slovenských rodín. Ak sa niekto zaujíma aspoň trošku o psychológiu, vzťahy a má rad humor, či nadhľad, vie sa nechať motivovať k zmenám v živote, tak táto kniha je preňho ako stvorená. Nie je to žiadna odborná literatúra, žiadne poučky, žiadne morálne analýzy, ktoré by človeka unavovali. Je to román, ktorý má dej a rozprávanie o živote so všetkým, čo k tomu patrí.

V knihe predstavujete problémy a každodenné starosti slovenských rodín. Časť deja sa ale odohráva v Maroku a Tunisku, prečo?

Často cestujem do Arabských krajín. Mám ich celkom precestované a zmapované a veľmi sa mi páči spôsob rodinného života, aký oni vedú. Preto som si povedala, že by bolo fajn porovnať to s našimi reáliami a časť príbehu je preto situovaná do týchto krajín. Opäť pracujem s reálnymi faktami, nie je to nič vymyslené.

Už ste aj vy mamou a máte syna. Ako ho vychovávate a kde hľadáte rady?

Zo strany svojho otca som dostala určitý vzor a ten považujem za absolútne najlepší, aký som kedy videla. Je ním rešpekt voči dieťaťu. My sme syna nikdy neponižovali, nikdy sme jeho otázky nedehonestovali tým, že je na to malý, vždy sme s ním debatovali, vždy sme ho akceptovali a učíme ho prijímať a dávať lásku, byť slušný, dobrý a spolupracujúci. Dúfam, že toto, čo hovorím, sú jeho vlastnosti.

Renáta Názlerová v rozhovore pre ešte aktuálne vydanie časopisu WomanMan prezradila čo to o svojom detstve, výchove vlastného syna ale aj tajných plánoch do budúcnosti.

Časopis WomanMan kúpite v sieťach stánkov Media press a GG tabak. Alebo si kúpte zvýhodnené predplatné cez SMS v tvare:

WMSK(medzera)menopriezvisko(medzera)celá adresa na číslo 8877!

Cena SMS je 9,90 EUR a je to zároveň aj cena ročného predplatného časopisu WomanMan už aj s poštovnými nákladmi.

foto: archív R.N.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu