Jana Benková: Tri knižné darčeky na leto!

Po jarnom knižnom hite „Agátová alej č. 25“ o sile domova a rodiny prichystala spisovateľka Jana Benková svojim čitateľom na leto až tri knižné darčeky!

Dva vyjdú ako darček lifestylového mesačníka – bude to dvojdielny príbeh novinárky Simony, ktorá prichádza pracovať z dynamickej spravodajskej agentúry do ženského týždenníka. Vždy snívala o rubrike módy, ale ujde sa jej „iba“ miesto reportérky aktuálnych udalostí. „Úplnou náhodou sa začne zaujímať o malú modelingovú agentúru a zistí, že z nej miznú modelky. Dostane sa do spletí záhad, tajomstiev a podozrení, ba aj do nebezpečných situácií ako z filmového thrilleru. Simona nestihne vlastnú svadbu, vlámu sa aj do bytu a napokon zmizne aj jej snúbenec Oliver… Pomôže jej kamarát Daniel, alebo jej skôr popletie všetky zmysly? Nájde Olivera? Aj stratené modelky? Prvá časť sa volá „Nájdem ťa, Oliver“ a vychádza už 7. júla, pokračovanie „Bláznivé pokušenie“ potom o mesiac,“ dopĺňa autorka.

No a koncom júla nájdete v kníhkupectvách Jankin novučký román s názvom „Uličnica“ o večnom hľadaní šťastia a slobody hlavnej hrdinky Svetlany.

V Českej republike jej tento rok vydali už siedmy román – Pralinky s chilli a chystajú aj ďalšie dva, v Nemecku jej práve vychádza nemecká verzia Dievčaťa s mačacím menom a román Čistá láska sa v týchto dňoch prekladá aj do ruského jazyka. Spomenuté príbehy novinárky Simony budú mať na Slovensku pokračovanie dvoma ďalšími v budúcom roku, autorka ich práve začala písať.

Úryvok z prvej časti letného románu s názvom „Nájdem ťa, Oliver“:

Sedela som na terase v bielom tielku a voľných šortkách, v jemnom predklone si prečesávala čerstvo umyté vlasy a upratovala si v hlave to množstvo informácií, ktoré som mala o zmiznutých modelkách. Mesto už tíchlo, väčšina ľudí sa pomaly ukladala na spánok. Ticho pretínali len trilkujúce svrčky a občas nejaké auto. Ja som sa spať rozhodne nechystala, môj mozog stále pracoval na plné obrátky. Začula som Oliverov hrmot v kuchyni a presunula sa do obývačky k počítaču. Na chrbte ma príjemne chladili ešte vlhké vlasy.

Bola som ponorená hlboko do svojich zistení. Zapisovala som si nové úvahy a prečiarkovala tie, čo sa mi nepozdávali. Kreslila som šípku za šípkou, farebne si zvýrazňovala podstatné veci. Olivera som znova vnímala, až keď sa objavil vedľa mňa a podstrčil mi pod nos tanier s neskorou večerou.

„Francúzske?“ spýtala som sa pri pohľade na voňavú zemiakovú dobrotu, z ktorej sa ešte parilo. „Ako vieš, že mám chuť práve na ne?“

Oprel sa rukou o dosku stola a zahľadel sa na mňa. „Neverím, že stíhaš mať na niečo chuť. Nech ťa ten prípad nezhltne, myška, veď ide iba o článok…“

„Aha, keď nie si fascinovaný futbalom, už ti stačím aj ja,“ neodpustila som si poznámku. „Ty vieš, že takto neskoro už nejem…“

„Nejedla si nič podvečer, budeš teraz,“ povedal a napichol na vidličku kúsok mäsa. Vložil mi ho medzi pery.

„V pohode… Si snaživý, ty futbalista,“ provokovala som ho opäť.

Pohol sa. „No no, sú majstrovstvá Európy…, ale veď sa snažím vyžehliť si to,“ povedal a ja som na krku zacítila pohladenie jeho vlasov. „Ale ani v noci ti tá robota nedá pokoj… Včera si zaspala, až keď som sa k tebe pritisol,“ povedal a vzdialil sa.

„Keď ja mám pocit, že som na stope niečomu väčšiemu,“ zahundrala som, keď už bol dostatočne ďaleko, aby mi túto prácu nezatrhol skôr, než zistím niečo poriadne. Pomasírovala som si časť svojej ťažko skúšanej krčnej chrbtice, takmer celé dni zohnutej nad počítač.

Ponorila som vidličku do večere a vložila si do úst kúsok horúcich zemiakov a vajíčko. Začala som si v notese do nových odrážok postupne spisovať, čo všetko som už zistila a aké fakty ešte treba overiť. Podčiarkovala som si to najdôležitejšie, čo som zistila od Petry.

Prehľadávala som zároveň aj internet a skúmala odpovede na tisíc otázok, čo mi vibrovali v hlave. Tu je niečo… Modelingový expert v jednom z internetových článkov pre akýsi ženský časopis vysvetľuje, ako každú modelku najskôr na vstup do sveta modelingu pripravia. Agentúra má toho na pleciach naozaj dosť, kým vyšle modelku na prvý džob, pomyslela som si. Veľa dievčat nemá žiadny režim, ani dobré stravovacie návyky, tak im upravuje jedálny lístok, stará sa o to, aby mala pravidelný pohyb a dosiahla tie správne parametre. Agentúra upevňuje jej jazykové znalosti, aby v zahraničí nemala problém. Nuž, pochybujem, že toto všetko SKModel robí…

Prestala som prežúvať večeru a dvakrát si podčiarkla webovú adresu www.models.com, kde je prehľad všetkých svetových rešpektovaných a serióznych agentúr i modeliek, a kde som mená zmiznutých dievčat veru nenašla.

foto: archív J.B.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu